Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ برابر با  ۲۴ اکتبر ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :سه-شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲  برابر با ۲۴ اکتبر ۲۰۲۳

اعلامیه مشترک

سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

سازمان راه کارگر

 

به یاد مانای رفیق نادر زرگر فولادی (کاک طاهر)

 

رفیق نادر زرگر فولادی (کاک طاهر) از کادرهای برجسته سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)،  پس از سه سال جدال با بیماری سرطان در صبح روز يكشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ برابر با  ۲۲ اکتبر۲۰۲۳ چشم از جهان فرو بست.

رفیق نادر در ششم اسفند ۱۳۳۷ در شهر سقز چشم به جهان گشود.  به خاطر علاقه و استعداد فنی وارد هنرستان صنعتی و رشته مکانیک شد. از هجده سالگی هنگامی که فضای انقلابی سراسر کشور را فرا گرفته بود و بویژه درکردستان و شهرسقز که از سنت های مبارزاتی طولانی برخوردار بود، همراه تعدادی از رفقایش به موج انقلاب پیوست.

با اعلام موجودیت  راه کارگر، رفیق نادر همراه تعدادی از رفقایش به سازمان پیوسته و هسته فعالیت شهری سقز را به وجود آوردند. پس از تهاجم رژیم به کردستان و ضرباتی که به تشکل های شهری وارد شد رفیق نادر در شهریور ۱۳۶۲ به تشکیلات پیشمرگه سازمان در منطقه آزاد شده کردستان پیوست و بدین ترتیب دوره طولانی از فعالیت های او در تشکیلات کردستان سازمان شروع شد. رفیق نادر که نمونه یک رفیق متعهد و تشکیلاتی بود در همه مسئولیت ها و از جمله مسئولیت های بسیار حساس، وظائف خود را با از خود گذشتگی و تعهد خلل ناپذیر انجام می داد و آخرین رفیقی بود که با تعطیل فعالیت تشکیلات کردستان، منطقه را ترک کرد.

با انتقال رفیق نادر به خارج از کشور، دوره دیگری از فعالیت طولانی او در رسانه های سازمان از جمله رادیو و سپس تلویزیون شروع شد. در این عرصه از فعالیت او وظائف سنگینی را درعرصه های مدیریت فنی و عضویت در ارگان های هدایت رسانه ها بر عهده داشت و بطور خستگی ناپذیر،  حس مسئولیت، تعهد انقلابی و تلاش برای نو آوری هر چه بیشتر به اجراء در می آورد.

 رفیق نادر حوادث خیزش انقلابی ژینا را که جرقه آن از شهر زادگاهش سقز زده شده بود با امید وعلاقه دنبال می کرد. در شرایطی که جنبش کمونیستی برای بازسازی خود  به کادرهای برجسته، صدیق، پرتوان، از خودگذشته، با تجربه، عاشق زندگی و دنیایی بهتر برای مردمان مان، مانند او بیش از پیش نیاز دارد، رفیق نادر ما را ترک کرد و این امکان را نیافت روند رو به رشد جنبش انقلابی مردم ایران را همراهی کند و شور و اشتیاق مردم به دنیائی بهتر، که همه عمر برای آن جنگیده بود با تمام وجود احساس نماید.

ما مرگ او را به فرزندانش، خانواده اش، و به همه رفقا و هم رزمانش و همه خانواده راه کارگری ها که او یکی  از پرکارترین و فداکارترین آن ها بود، تسلیت می گوئیم. در پیکارهای آینده برای رهائی،  نام و خاطره او همواره همراه ما خواهد بود.

مراسم خاکسپاری و گرامیداشت رفیق نادر در روز جمعه ۱۹ آبان  ۱۴۰۲ برابر با دهم نوامبر۲۰۲۳ در شهر هانوور آلمان برگزار خواهد شد.

سازمان راه کارگر

سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

دوشنبه ۱ آبان ۱۴۰۲ برابر با  ۲۳ اکتبر ۲۰۲۳

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©