O.R.W.I.
Organization of Revolutionnary Workers of Iran (Rahe Kargar)
Rahe Kargar
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ برابر با ۲۴ اگوست ۲۰۱۹
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
  مساله ملی
1 تا 10 از تعداد کل:75   تعداد  8  صفحه  1    2    3    4    5    6    7    8   
Warning: getimagesize(./articles_2016/2016-09-16_261_chili-manjanigh.PNG): failed to open stream: No such file or directory in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/brows.php on line 24 Warning: Division by zero in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/brows.php on line 51
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶  برابر با ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷
ورود بیش از ٤٠٠ زن به شوراهای شهر سیستان‌وبلوچستان در انتخابات سال جاری، خبر تکان‌دهنده و دور از باوری بود! از یک منطقه محروم چطور می‌شود این‌همه زن وارد میدان رقابت سیاسی شوند و بعد هم چنین نتایج درخشانی را به بار آورند؟ در فضای رقابتی این انتخابات خانم محسنی یکی از کاندیداهای شورای شهر در چابهار بود؛ او در مورد فضای رقابتی پیش از انتخابات می‌گفت: « فضای رقابت واقعا ناعادلانه بود؛ کاندیداهای زن حتی حق تبلیغ هم نداشتند، کاندیداهای مرد جلو ما را می‌گرفتند و به هر بهانه‌ای می‌گفتند تبلیغتان غیرقانونی است؛ در شرایطی که شهر پر از پوسترهای کاندیداهای مرد بود، ما دهان‌به‌دهان از طریق زنان دیگر تبلیغ می‌کردیم و امیدمان هم به همین زنان بود و بس...». در این شهرستان با فضای این‌چنین، ورود زنان با این حجم در شورای شهر عجیب‌وغریب است؛ چطور در اینها انگیزه کنشگری سیاسی ایجاد شده و چطور در این سطح و این فضای سخت وارد عرصه رقابت شده‌اند؟ چه کسانی به این زنان اعتماد کرده و رأیشان را به آنها داده‌اند؛ در اینجا که به باور برخي از دست مردانش هم کاری برنیامده، اعتماد به زنان با آن نگاه‌های غالبی رایج در یک جامعه محرومیت‌کشیده، قدری عجیب است.
جمعه ۲۶ شهريور ۱۳۹۵  برابر با ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۶
فلاخن چهل و هفتم
پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  برابر با ۱۹ می ۲۰۱۶
يكشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۵  برابر با ۲۷ مارس ۲۰۱۶
سه-شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۵  برابر با ۲۲ مارس ۲۰۱۶
پیام حمایت هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر) به
پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶  برابر با ۰۶ آوريل ۲۰۱۷
روايت «اعتماد» از زير پوست سيستان و بلوچستان
جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵  برابر با ۰۵ اگوست ۲۰۱۶
شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  برابر با ۰۹ آوريل ۲۰۱۶
يكشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۵  برابر با ۲۷ مارس ۲۰۱۶
جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴  برابر با ۱۸ مارس ۲۰۱۶
متن کامل بیانیه پایانی