Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با  ۳۰ ژانويه ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱  برابر با ۳۰ ژانويه ۲۰۲۳
اعلامیه

اعلامیه  هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

دخالت و حملات نظامی خارجی علیه ایران،

به نفع جمهوری اسلامی و به ضرر خیزش انقلابی است

 

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از «حمله ناموفق» سه «ریزپرنده»  در شامگاه هشتم بهمن، به تاسیسات وزارت دفاع در اصفهان خبر داد و افزود این حملات تلفات جانی نداشته و تنها «آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد نموده که به فضل الهی خللی در تجهیزات و ماموریت های مجموعه ایجاد نکرده است.». هر چند در اطلاعیه وزارت دفاع نامی از نیروهای انجام دهنده این عملیات نظامی برده نشده است، اما روزنامه های غربی و از جمله  روزنامه های آمریکائی دولت اسرائیل را مسئول آن دانسته اند.

 

اقدامات دولت نژاد پرست اسرائیل علیه تاسیسات هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی به همین اقدام محدود نمی شود. پیش از این نیز چندین عملیات علیه تاسیسات هسته ای انجام داده و دست نیروهای موساد و وابستگان شان به خون دانشمندان  و کارشناسان هسته ای ایران آلوده است. همان طور که دست شان به خون دانشمندان و استادان دانشگاه عراقی آلوده است.  دولت اسرائیل که خود  دارای بیش از ۲۰۰  بمب اتمی است و نیروگاه های هسته ای پیشرفته ای دارد و هر گز اجازه نداده تا آژانس انرژی اتمی بین المللی از تاسیسات هسته ای این کشور دیدن کند و یا کنترل و نظارتی بر آن داشته باشد، به شیوه ای تجاوزکارانه در باره برنامه های هسته ای کشورهای منطقه و از جمله ایران، خود را صاحب حق و تصمیم گیری می داند.  هیچ دولتی و به ویژه دولت نژاد پرستی که خون مردم فلسطین را در شیشه کرده و به هیچ یک از قطع نامه های سازمان ملل نیز پایبند نیست، اساسا حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارد.

 

برنامه ماجراجویانۀ هسته ای جمهوری  اسلامی، برنامه ای است که با منافع مردم ایران هیچ همخوانی ندارد. اتکا به انرژی هسته ای در کشوری که می تواند صادرکننده انرژی های پاک باشد، یک ماجراجوئی خطرناک است که تاکنون صدها میلیارد از سرمایه های کشور را به هدر داده است.  توافق برجام که اقدامی برای مهار این برنامه هسته ای بود، هر چند با اقدام غیرسیاسی و خطرناک دونالد ترامپ بر هم خورد، اما تلاش برای بازگرداندن آن توافق، با کارشکنی های رهبر جمهوری اسلامی به بن بست رسیده است. اقدامات جنون آمیز رهبری جمهوری اسلامی در به بن بست رساندن توافق برجام از یک سو و وارد کردن ایران در جنگ روسیه علیه اوکراین، عملآ زمینۀ دخالت قدرت های منطقه ای و جهانی در امور داخلی ایران را فراهم آورده است. این اقدامات خطرناک در کنار سیاست های ماجراجویانۀ منطقه ای و تهدید همسایگان از طریق نیروهای نیابتی خود، انزوای شدید جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را دامن زده و یک اجماع عمومی مخصوصا در غرب علیه آن ایجاد کرده است.  سیاست های سرکوبگرانه داخلی و اقدامات ماجراجویانه خارجی، وضعیتی در کشور ایجاد کرده است که انفجار اجتماعی عظیمی را سبب شد و خیزش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» را رقم زد. اکنون اکثریت عظیم  مردم ایران به این تصمیم تاریخی رسیده اند که باید بساط جمهوری اسلامی که عامل اصلی بحران های اجتماعی ، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی است  را در هم بپیچند.

 

تعیین تکلیف با جمهوری اسلامی که عامل اصلی بدبختی و بحران های خطرناک در کشور است، با مردم ایران است. حتی تعیین تکلیف با برنامه هسته ای نیز از مواردی است که باید با نظر و تصمیم مردم حل و فصل گردد. دخالت کشور های دیگر در امور داخلی مردم ایران ، از سوی هر کشوری که باشد، باید قاطعانه محکوم گردد. از این رو اقدمات تروریستی و نظامی دولت اسرائیل در ایران که با کمک افراد و نیروهای خودفروخته و نفوذی انجام می گیرد، را باید به شدت محکوم کرد. تمام کسانی که بر طبل جنگ و دخالت قدرت های خارجی در امور داخلی مردم ایران، بویژه بر متن خیزش انقلابی کنونی، می کوبند، از پشت به این انقلاب و به مردم ایران خنجر می زنند.

 

ما بر این باوریم که برای کمک و حمایت از جنبش «زن، زندگی، آزادی» که نوید همزیستی مسالمت آمیز در منطقه ای عاری از سلاح اتمی را می دهد، می توان و باید از تمامی نیروهای مترقی و تشکل های مردم نهاد و انساندوست در سراسر جهان کمک گرفت. اما هم زمان باید با دخالت تمامی قدرت های منطقه ای و جهانی در امور داخلی کشور به  مخالفت برخاست . بویژه باید به شکلی روشن اقدامات تروریستی و یا برنامه ها برای دخالت نظامی در ایران  را از سوی هر کشوری باشد،  محکوم کرد. زیرا این اقدامات بیش از آن که به نفع خیزش انقلابی مردم ایران باشد، به رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی کمک می کند و باعث می شود تا بتواند نیروهای در حال ریزش خود را تحت عنوان دفاع از "میهن اسلامی" بسیج و متحد سازد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

پیروز باد انقلاب مردم ایران

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با  ۳۰ ژانويه ۲۰۲۳

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©