Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
جمعه ۹ تير ۱۴۰۲ برابر با  ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :جمعه ۹ تير ۱۴۰۲  برابر با ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳

اعلامیه مشترک

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

حزب کمونیست ایران

 

مقاومت سازمانیافته جنبش مردمی،

 حاکمیت اسلامی را به جنون کشانده است!

 

سیستان و بلوچستان زیر ضربات خشم طبیعت و سرکوب حاکمیت مقاومت می کند. گرمای سوزان و توفان سهمگین ریزگردها به دنبال خشک شدن هامون و عدم وصول حق آبه هیرمند از افغانستان، زندگی مردم را به جهنمی واقعی تبدیل کرده است. حاکمیت اسلامی به جای فشار بر "امارت اسلامی طالبان" در افغانستان برای دریافت حق آبه هیرمند و به جای به کارگیری سیاست های زیست محیطی برای کاهش خشم طبیعت، به جای بهره برداری از موقعیت استراتژیک این استان، سرکوب همه جانبه تر مردم بلوچستان را در پیش گرفته است. تیراندازی پلیس راهور به جوانان " کلات" مرکز شهرستان  "سرباز"، تلاش برای ترور مولوی عبدالحمید از طریق نیروهای نفوذی سپاه و دستگیری تعدادی از نزدیکان او از جمله عبدالنصیر شه بخش، نوه مولوی، اسامه شه بخش و حامد محمدی نیک (براهویی) فیلم برداران مولوی،  اعزام نیروهای کمکی از استان های همجوار برای تشدید کنترل پلیسی دز این استان و اعدام های گسترده زندانیان بلوچ در زندان های شهرهای مختلف،  از جلوه های سیاست سرکوب خشن تر حاکمیت است.

سرکوب خشن بلوچستان جزئی از سرکوب بیرحمانۀ مقاومت کردستان، دانشجویان و معلمان است. حکومت  اسلامی که در چنگال فروپاشی همه جانبه گرفتار آمده و مشخصۀ تصمیمات سیاسی اش درماندگی است، تصور می کند با سرکوب مقاومت مردمی می تواند از رشد و گسترش خیزش مردمی و از شعله ور شدن مجدد آتش خشم کارد به استخوان رسیدگان در امان بماند. بمباران ها و گلوله باران های مناطق مرزی، در کردستان و آتش زدن جنگلها و مراتع منطقه، دستگیری سه تن از فعالان محیط زیست، محسن دادگر، سعید دادگر و یاسر صابری، اهل شهرستان کامیاران ، که برای مهار آتش سوزی به مراتع جنگلی کوسالان رفته بودند، دستگیری میلاد فاضل‌ پور و هیمن حسینی، فعالان مدنی اهل شهرستان سقز، بازداشت دو تن از فعالان مدنی شهر سروآباد، احضار کامران ساختمانگر فعال کارگری به دادسرای سنندج، زیر فشار قرار دادن خانواده های دادخواه و فشار بر دولت عراق و حکومت اقلیم برای محدود کردن فعالیت سیاسی احزاب کردستان ایران، جلوه های سرکوب در کردستان است.  

کوبیدن سر دانشجویان به نرده ها، تعلیق های گسترده ، گرفتن تعهد نامه، لغو اسکان در خوابگاه ها، احضارها و اخراج ها، به کارگیری لباس شخصی ها در کنار حراست برای سرکوب دانشجویان، فشار سنگین برای بازگرداندن مقنعه به محیط های دانشگاهی، نمونه های سیاست سرکوب خشن دانشجویان شجاع کشور است. دستگیری آرمیتا پاویر فعال دانشجویی و دانشجوی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، احضار و یک ترم محرومیت از تحصیل  امین سالاری سلاجقه، دانشجوی کارشناسی فلسفه دانشگاه تهران و هادی آزادمرد، دانشجوی کارشناسی مهندسی نفت دانشگاه فردوسی مشهد، بازداشت مجدد پدرام معینی دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی سیاسی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات بانه، محرومیت یک ترم از تحصیل با احتساب سنوات سجاد بهرامی پاکرو دانشجوی کارشناسی مهندسی دریای دانشگاه شریف،  دو ترم محرومیت از تحصیل با احتساب سنوات صبا اسکندری دانشجوی مشاوره و راهنمایی دانشگاه تهران، یک ترم محرومیت از تحصیل ثمین نثاری دانشجوی کارشناسی رشته تاریخ دانشگاه خوارزمی، جلوه های خشن سرکوب دانشجویان معترض است.

احکام صادره  ۳۴ سال حبس برای ۸ نفر از معلمان شریف استان فارس؛ محمدعلی زحمتکش ، اصغر امیرزادگان ، مژگان باقری، عبدالرزاق امیری، زهرا اسفندیاری، ایرج رهنما، افشین رزمجویی، غلامرضا غلامی کندازی، همچنین ۶ ماه زندان تعزیری برای پیروز نامی از خوزستان، حکم بازنشستگی زودهنگام خانم صفیه بسیم  و صدور حکم انفصال از خدمت رحمن عابدینی،  لطف‌اله جمشیدی،  غلامعلی شهریاری معلمان استان البرز، اقدام غیرقانونی لغو مزایای رتبەبندی ۹ نفر از معلمان سقز و زیویە، لیلا عنایت‌زادە، خالد عبداللهی، صلاح سرخی، احمد قادری،  اسماعیل لامع‌زادە، سلیمان عبدی، طاهر قادرزادە، لقمان اللەمرادی، آمانج امینی،  به صورت کامل و تعداد بیشتری به صورت کسر رتبە، پرونده‌سازی هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان گیلان برای عزیز قاسم زاده معلم زندانی در زندان لاکان رشت مشتمل بر ۲۵ عنوان اتهامی، قطع حقوق معلم زندانی فرزانه ناظران پور با ۲۸ سال سابقه خدمت و آموزش در هنرستان‌ها و دانشگاه‌های رجایی، الزهرا و فرهنگ و هنر و قطع بیمه درمانی او که تحت پوشش همسرشان بوده ، جلوه های خشن سرکوب معلمان آگاه و شجاع کشورمان است.

 سیاست سرکوب مستمر و همه جانبه حکومت اسلامی با مقاومت درخشان مردم روبرو شده است. تظاهرات جمعه های بلوچستان حالا دیگر محدود به زاهدان نیست و به دیگر روزها در دیگر شهرهای استان کشیده شده است. گردهم آئی های گسترده و سراسری بازنشستگان هر هفته در شهرهای گوناگون جریان دارد. مقاومت درخشان دانشجویان دانشگاه هنر با حمایت های گسترده دانشجویان شجاع بیش از چهل دانشگاه همراه شده و این مقاومت توسط کانون نویسندگان ایران و شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران مورد حمایت قرار گرفته است. در کنار این مقاومت های گسترده، شاهد نافرمانی مدنی زنان در سراسر کشور هستیم که چهره کشور را دگرگون ساخته و توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. بر متن چنین مقاومتی است که بحران درون حاکمیت روز به روز گسترده تر می شود و زیر سئوال بردن رهبر رژیم از سوی نیروهای درون حاکمیت علنی تر شده است. در هم شکسته شدن "تقدس" و "اتوریته" رهبری با قدرتی نیمه خدائی از سوی نیروهای درون حاکمیت، "عمود خیمه نظام" را به لرزه انداخته است.  

اکنون که درماندگی حاکمیت روز به روز برجسته تر می شود و عقب نشینی در سیاست خارجی نیز نتایج مطلوب را به دنبال نداشته، زمینه رشد و گسترش جنبش های انقلابی مردمی بیش از پیش فراهم می آید. در چنین شرایطی، شکل دهی به آلترناتیوی که مقبولیت اجتماعی داشته باشد، به یک نیاز سرنوشت ساز تبدیل شده است. با رسوا شدن آلترناتیوهای راست و متکی به قدرت های خارجی، زمینه مناسبی برای شکل دهی به آلترناتیوی از خود مردم بیش از پیش فراهم آمده است. تاکید بر آزادی های بی حصر و استثنای سیاسی، دفاع قاطع از دمکراسی پیگیر و از پائین، تمرکز بر برابر حقوقی کامل زنان با مردان در همه عرصه ها، مبارزه برای حق تعیین سرنوشت ملیت های تشکیل دهنده ایران متحد، در دستور قرار دادن تامین اجتماعی فراگیر و همه جانبه و رفاه اجتماعی همگانی، محورهایی است که می توانند نیروهای طرفدار حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان را متحد و همگام سازد.  ظهور چنین آلترناتیوی می تواند جنبش انقلابی مردم ایران را به نیروئی تاریخساز بدل سازد.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

پیروز باد انقلاب مردم ایران

زنده باد آزادی، دمکراسی و  سوسیالیسم

حزب کمونیست ایران

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

پنجشنبه ۸ تير ۱۴۰۲ برابر با  ۲۹ ژوئن ۲۰۲۳

لت

 

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©