Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ برابر با  ۱۲ ژوئن ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲  برابر با ۱۲ ژوئن ۲۰۲۳

اعلامیه مشترک

حزب کمونیست ایران

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

 

وحشت حاکمیت اسلامی از جنبش دادخواهی خانواده های جانباختگان

 

جنش دادخواهان سرافراز ایران، حاکمیت اسلامی را به وحشت انداخته است. پیوندهای جنبش دادخواهی از مادران خاوران تا مادران پارک لاله، از مادران جانباختگان ۸۸ تا مادران جاویدنامان ۹۶ و ۹۸ ، از مادران کشتارهای ۱۴۰۱، تا کشتارهای جمعه های خونین زاهدان و خاش، از خانواده های ژینا امینی و هومن عبداللهی و دیگر جانفشانان کردستان تا مادر و خانواده کیان پیرفلک، امروز به قدرت عظیمی بدل شده که فاشیست های اسلامی از آن به شدت نگران گشته اند.

دیدار خانواده های جانباختگان انقلاب “زن، زندگی، آزادی” سنندج، دیواندره و دهگلان با خانواده های جانباختگان بوکان و سقز در روز جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ و سپس  حضور مشترک بر سرمزار ژینا امینی، جلوه ای از همبستگی دادخواهان را به نمایش گذاشت. آنها در محاصره نیروهای سرکوبگر رژیم، تصاویر عزیزان جانباخته خود را بر سر دست گرفته و به بیانیه ای از جانب مادر زنده یاد هومن عبداللهی گوش فرا دادند. حضور همبسته آنها بر مزار ژینا، اعتراضی بود به تلاش رژیم برای تخریب اطراف مزار "دخت ایران" و دور از دید قرار دادن آن و تجدید عهدی بود با عزیزان جانفشان خود و فریاد سوگندی که ایستاده ایم تا پایان.  تقدیم شاخه های گل از دایه شریفه مادر شجاعِ جاوید نام رامین حسین پناهی در پایان مراسم به سایر مادران، جلوۀ دیگری از این همبستگی شجاعانه بود. بی جهت نبود که نیروهای امنیتی مینی بوس های حامل مادران و اعضای خانواده ها را در راه بازگشت مورد حمله قرار داده و ۴۰ تن از آنان را دستگیر کردند.

دو روز پس از این حادثه، روز یكشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ ، مراسم سالروز تولد کیان پیرفک در ایذه و سراسر جهان برگزار شد. مراسمی که نیروهای سرکوبگر رژیم با کشتن پویا مولایی‌راد، پسرعموی مادر کیان پیرفلک، جنایتی تازه آفریدند. "نورنیوز" رسانه نزدیک به شورای امنیت ملی رژیم و رسانه های نزدیک به سپاه پاسداران، تلاش تبلیغاتی گسترده ای به راه  انداخته اند تا ماه‌منیر مولایی، مادر کیان پیرفلک را بسترساز کشته شدن دو نفر در جریان سالروز تولد کیان پیرفلک معرفی کنند و به دستگیری و آزار او مبادرت ورزند و این مادر دادخواه و شجاع را به سکوت وادارند. تلاش مذبوحانه ای که بهرخ مولایی  خواهر پویا مولایی آن را نقش بر آب کرد وقتی نوشت : «جهت اطلاع، از این پس خواهرش شما را راحت نخواهد گذاشت. لطفا کسی به من تسلیت نگه …..»

جنبش دادخواهی در چهل و پنج سال اخیر با شجاعت خانواده های عزیز از دست داده و با روایت های جان بدربردگان شکنجه گاه ها و کشتارگاه های رژیم اسلامی و اکنون با اعترافات برخی از زندانبانان زندان های رژیم، به جنبشی سراسری تبدیل شده است. انعکاس دادگاه حمید نوری در استکهلم سوئد در رسانه های جهانی، سیاست سکوت حاکمیت اسلامی را در هم شکسته و مسئله دادخواهی را در میان مردم ایران سراسری کرده است. برگزاری مراسم یادبودهای سوم، هفتم، چهلم و سالگرد به قتل رسیدگان ، به امری مرسوم در میان آشنایان و دیگر خانواده های دور و نزدیک تبدیل شده است. قدرتمندتر شدن جنبش دادخواهی در داخل کشور و  پیوند آن با مادران و دادخواهان شهدای جنبش انقلابی ژینا، زمینۀ سوءاستفاده طرفداران "صنعت حقوق بشر" کشورهای غربی و پروژه بگیرهایشان از جنبش دادخواهی را به حداقل ممکن رسانده است. این نیروها همواره تلاش کرده بودند تا جنبش دادخواهی را به اهرمی برای فشار بر حکومت اسلامی در راستای زد و بندها و معاملات آشکار و پنهان خود تبدیل کنند و آن را از محتوای انقلابی اش تهی سازند. اما امروز جنبش دادخواهی به یکی از پایه های جنبش آزادیخواهی و عدالت طلبی در ایران تبدیل شده و در کنار دیگر جنبش های اجتماعی به ستون استوار اعتراض علیه حاکمیت فاشیستی و برای فردائی عادلانه و دور از انتقام مبدل گشته است.

ما اقدامات سرکوبگرانه حاکمیت اسلامی علیه خانواده ها و مادران دادخواه را به شدت محکوم می کنیم. ما دستگیری40 تن از خانواده های دادخواه در کردستان را اقدامی ضدانسانی می دانیم و خواهان آزادی بی قید و شرط همه آنها هستیم. ما قتل جنایتکارانه و فاشیستی پویا مولائی پسر عموی ماه منیر مولائی مادر کیان پیرفلک را به شدت محکوم کرده و انتشار اخبار دروغ پیرامون این قتل را رذیلانه می دانیم. ما تلاش رسانه های حکومتی و  نهادهای امنیتی برای ساکت کردن مادر کیان پیرفلک و فشار بر خانواده آنها را اقدامی ضدانسانی و تبه کارانه می دانیم و از همه نیروهای آزاداندیش و عدالت خواه تقاضا داریم در افشای دسیسه های فاشیستی حکومت اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نورزند. ما بر این باوریم که جنبش قدرتمند و نجیبانه دادخواهی جزئی جدائی ناپذیر از جنبش های مطالباتی ـ مبارزاتی مزد و حقوق بگیران و جنبش های آزادی خواهانه ـ ضداستبدادی و مقاومت مدنی و نافرمانی مدنی زنان و جوانان و جنبش های رهایی بخش ملیت های تحت ستم کشور می باشد.  تلاش هرچه گسترده تر برای تقویت این پیوندهای ضرور، می تواند به رشد و گسترش و در نتیجه پیروزی جنبش انقلابی مردم ایران کمک کرده و راه ایجاد ایرانی آزاد، آباد، دمکراتیک در دستان ارگان های قدرت مردمی با فرصت های برابر سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای همگان را هموارتر سازد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

پیروز باد انقلاب مردم ایران

زنده باد آزادی، دمکراسی و  سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

حزب کمونیست ایران

دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ برابر با  ۱۲ ژوئن ۲۰۲۳

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©