Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ برابر با  ۰۶ مارس ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱  برابر با ۰۶ مارس ۲۰۲۳
فراخوان مشترک

فراخوان مشترک

 حزب کمونیست ایران

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

 

 

با اقدامات همبسته و گسترده مردمی،

حملات شیمیائی  حکومت علیه  دختران دانش آموز را در هم بشکنیم

 

بیش از صد روز از  عملیات گسترده بیوتروریستی حکومتی و مسموم سازی دختران دانش آموز می گذرد و روز به روز بر ابعاد آن افزوده می شود. تا دو روز پیش، این حملات شیمیائی سازمان یافته در دست‌کم ۳۳ شهر در ۱۷ استان ایران به اجرا درآمده بود و  تعداد مسمومیت تاکنون به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده است و دو دختر دانش آموز، بر اثر استنشاق این سموم جان خود را از دست داده اند.  همه شواهد نشان می دهند که یک تشکیلات گسترده و سراسری، پشت این جریان قرار دارد. تشکیلاتی که به سادگی به نوع خاصی از سم در مقیاس انبوه دسترسی دارد، دقیقا می داند که در کجا دست به عمل بزند و گفته می شود نهادهای امنیتی مجری این پروژۀ هراس افکنی، از "ریزپرنده" ها در حملات شیمیائی استفاده می کنند و از این  طریق ردپایی هم از خود به جا نمی گذارند.

 

 این سئوال جدی در اذهان مردم شکل گرفته است که چگونه دستگاه های پلیسی و امنیتی ایران که در فاصله کوتاهی ۳۰ هزار نفر را در رابطه با انقلاب «ژینا» شناسائی و دستگیرکرده اند ، در این  مدت سه ماه، قادر به دستگیری حتی یک نفر از عاملان و مجریان بیوتروریسم زنجیره ای، علیه دختران دانش آموز نشده اند؟  پاسخ روشن است، این جنایت سازمانیافته حکومتی،  قطعاً توسط باندهای سازمانیافته امنیتی، برنامه ریزی و به دقت اجرا می شود. در اسید پاشی های اصفهان علیه زنان هم کسی دستگیر نشد. با آن که همه مردم شهر می دانستند که امام جمعه مرتجع شهر و نماینده علی خامنه ای، اراذل و اوباش اسلامی وابسته به نهادهای مذهبی و امنیتی را تشویق کرده بود که به صورت "آتش به اختیار" وارد عمل شوند و آن ها عاملان اصلی ترور و اسیدپاشی  بودند. اما این بار، ابعاد و گستردگی حملات شیمیائی، دقت در این که تنها دختران دانش آموز در معرض تسلیحات شیمیائی قرار گیرند و مدیران، حراست، و گاه معلمان از محدوده خطر خارج باشند، دیگر سخن از باندهای مجری نمی تواند در میان باشد بلکه سازمان های امنیتی و اطلاعاتی رژیم با فرمان از رآس نظام، این جنایت را به پیش می برند.

 

واقعیت این است که جوانان و بویژه دختران جوان، در جریان خیزش انقلابی پنج ماه گذشته، نقش برجسته و پیشتازی داشتند. دختران شجاع این سرزمین، حجاب اجباری، این نماد حکومتی اسارت زن را به دور انداخته و در آتش سوزاندند . این دختران جوان بودند که عکس های خمینی و خامنه ای را  از کلاس های درس پائین می کشیدند و از کتاب های درسی پاره می کردند و به زباله دانی می ریختند.  آنها با شور و حرارتی ستودنی  شعار  «زن ، زندگی، آزادی» ، «مرگ بر  دیکتاتور»، «جمهوری اسلامی نمی خوایم، نمی خوایم» ، «نه روسری، نه توسری، آزادی، برابری» سرمی دادند. اکنون این دختران جوان، این فرزندان شجاع و پیشتاز، با حملات شیمیائی، به دستور رهبر، رژیم تنبیه میشوند. مسموم کردن های زنجیره ای سازمانیافته دانش آموزان دختر با هدف  ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه  و انتقام گیری  جنایتکارانه از دختران پرشور و رزمنده است. حاکمیت اسلامی با فتوای روشن رهبر رژیم، با این اقدامات جنایتکارانه، می خواهد به مردم پیام بدهد که برای جلوگیری از سقوط حکومت اسلامی، حتی با استفاده از سلاح های شیمیائی علیه مردم نیز ابائی نخواهد داشت.

 

حملات شیمیائی و بیوتروریسم حکومتی علیه دختران دانش آموز را تنها با حضور گسترده مردم می توان در هم شکست. فراخوان به موقع "شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان" در روز سه شنبه ۱۶ اسفند، فرصتی است که می تواند با حمایت دانش آموزان، دانشجویان، خانواده های نگران و مردم آزادیخواه و برابری طلب، قدرت مردمی را به جنایتکاران حکومت نشان دهد. ما همانگونه که در اعلامیه منتشر شده در پنجشنبه ۱۱ اسفند، از این فراخوان حمایت کردیم، یک بار دیگر از همگان تقاضا می کنیم، با حمایت و پیوستن به معلمان شاغل و بازنشسته، سد محکمی در برابر تعرض حاکمیت اسلامی به مدارس و فرهنگ و دانش این کشور ایجاد کنند.

 

ما بار دیگر حملات تروریستی سازمان های امنیتی جمهوری اسلامی به دختران دانش آموز و سرپوش گذاشتن مقامات دولتی، نمایندگان مجلس و مسئولان قوه قضائیه بر این جنایت  را قویا  محکوم می کنیم. ما بار دیگر بر این نکته تاکید می کنیم که در هم شکستن این تهاجم نظامی حاکمیت به دختران دانش آموز با ناامن کردن محیط درس و دانش، تنها با اقدام جمعی مردم در مقیاس بزرگ و توده ای امکان پذیر است. از این رو، بر این باوریم که می توان  مدارس و خوابگاه های دانشجویی دختران  را به سنگرهای دفاع از دختران شجاع مردم تبدیل کرد. حضور گسترده مردمی درجلو مدارس دخترانه و خوابگاه های دختران دانشجو و ایجاد گردهم آئی هائی حمایتی در محدوده آنها می تواند هم به روحیه این عزیزان کمک کند و هم تعرض باندهای امنیتی حاکمیت را در هم بشکند.

 

 حمایت دانش آموزان پسر از دختران دانش آموز، حتی اگرلازم باشد با تعطیل کلاس ها و ایجاد زنجیره های حمایتی از مدارس دخترانه، می تواند همبستگی دختران و پسران دانش آموز را گسترش داده و حضور والدین آنها  و مردم دل نگران، به همبستگی عمومی کمک کند

 

روز چهارشنبه ۱۷ اسنفد، روز جهانی زن است. این روز نماد مبارزه زنان برای آزادی و برابری است.  حال که  جمهوری اسلامی دختران دانش آموز را هدف حملات شیمیائی قرار داده است، می توان در این روز با حمایت از اقدامات زنان برای گرامیداشت روز جهانی زن، با سازماندهی اقدامات ابتکاری به همبستگی هر چه بیشتر جنبش مردمی دامن زد و اعتراض زنان ایران به حکومت زن ستیز جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان داد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

 

پیروز باد انقلاب مردم ایران

 

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

 

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

 

حزب کمونیست ایران

 

دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ برابر با۶ مارس ۲۰۲۳

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©