Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۸ دی ۱۴۰۱ برابر با  ۲۹ دسامبر ۲۰۲۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۸ دی ۱۴۰۱  برابر با ۲۹ دسامبر ۲۰۲۲
اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

به مناسبت يازده دی، روز شهدای سازمان

 

در جنبش «زن، زندگی، آزادی»، جای شهدا خالی!

       


يازده دی ماه، روز شهدای سازمان ما است. در یازدهم دی ماه ۱۳۶۲، اولین دبیر اول سازمان، رفیق علی رضا شکوهی در شکنجه گاه های رژیم اسلامی، با مقاومت دلیرانه و با جان خود از آرمان های سازمان مان، قهرمانانه  دفاع کرد. پیش از او رفیق صادق بیتا اولین شهید سازمان در مقاومت قهرمانانه ی سنندج در  کردستان به خون در غلتید. رفیق شهلا بالاخان پور همراه اولین گروه جانباختگان در برابر جوخه اعدام ایستاد. رفیق مان ابراهیم نجاران اولین شهید از نیروهای  چپ بود که در قتل عام  تابستان خونین ۱۳۶۷ به چوبه های دار جنایتکاران  جمهوری اسلامی  آویخته شد. این شهیدان، از جمله ی صدها تن  از شهدای سازمان مان بودند که در برابر ارتجاع اسلامی که از درون انقلاب توده ای مردم سر برآورده بود، قهرمانانه ایستادند و جان بر سر آرمان پرشکوه مان دادند.

 

شهیدان پرافتخار سازمان و هزاران شهید دیگر در شرایطی جان خود را فدای آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی و همبستگی انسانی کردند که اکثریت مردم کشورمان هنوز از ابعاد فاجعه بار حاکمیت استبداد دینی آگاه نبودند. خانواده های شهدا و خویشاوندان شان در محیط های کار و زیست، زیر فشار بودند. سرکوب فاشیستی، تمامی فامیل و نزدیکان را نیز مجازات می کرد و  سنگین ترین فشار را بر خانواده های شهدای جنبش انقلابی وارد می آورد.

 

اکنون که خیزش انقلابی مردم بیش از صد روز در برابر حاکمیت اسلامی قد علم کرده است، اکثریت عظیم مردم به عمق فاجعه ای که حاکمیت اسلامی در کشورمان به وجود آورده، پی برده اند. حالا دیگر شهدای مردم در سکوت به خاک سپرده نمی شوند. مراسم خاکسپاری  آنها، مراسم هفتم و چهلم آنها با حضور هزاران نفر با شکوه تمام برگزار می شود. حالا دیگر شعار «شهید نامیره» به شعار همگانی تبدیل شده است. حالا دیگر وصیت نامه مجیدرضا رهنورد که « در مرگ من سوگواری نکنید، شادی کنید»، از سوی همگان به سنت زیبائی تیدیل شده است . سنتی که در مراسم چهلم زنده یاد آیدا رستمی در گرگان با آواز و دهل همراه شده است. حالا تمامی شهیدان در قلب مردم جای گرفته اند. و امروز، آرمان شهیدان ما نیز در چشم انداز زیبا و امید بخشی قرار گرفته است.

 

امروز مردمان شجاع کشورمان با شور و حرارت فراوان و با فداکاری های بی نظیر دختران و پسران جوان، جنبش شکوهمند «زن، زندگی، آزادی» را به پیش می برند تا با سرنگونی حاکمیت فاشیستی جمهوری اسلامی، اولین گام درمسیر راهپیمائی مردم ایران به سوی رهائی را بردارند. می توان امیدوار بود  تا در این روند با تشکیل دولت موقت انقلابی سربرآورده از انقلاب پیروزمند مردم، با برقراری آزادی های بی قید وشرط سیاسی، مجلس موسسان را برمبنای یک فرد یک رای، برای تعیین نوع نظام سیاسی کشورفرا بخوانند. مجلس موسسانی که نوع حکومت، ساختارها و قانون اساسی جدید را تعیین کند  و اولین گام در تامین دمکراسی، در حق تعیین سرنوشت سیاسی مردم توسط مردم را برقرار نماید و راه را برای تجدید سازمان اقتصاد کشور بر پایه منافع اکثریت عظیم مردم هموار سازد.

 

سازمان ما یک بار دیگر  در برابر مادران، پدران، همسران، فرزندان و خانواده های تمامی شهدای دیروز و امروز آزادی، دمکراسی و زندگی شایسته انسانی سر تعظیم فرود مي آورد و یاد همه آن عزیزان را گرامی می دارد. ما با تمام نیرو و توان تلاش می کنیم تا شعله های رزم مشترك مان برای تحقق جامعه ای دمکراتیک، سکولار، فمنیستی  و  برخوردار از آزادی و برابری و همبستگی انسانی  که حاکمیت اکثریت عظیم برای اکثریت عظیم را بر ویرانه های استبداد فاشیستی دینی بنیان نهد، فروزان تر باقی بماند و حاکمیت استبداد دین و سرمایه را به گورستان تاریخ بسپارد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

پنجشنبه ۸ دی ۱۴۰۱ برابر با  ۲۹ دسامبر ۲۰۲۲

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©