Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ برابر با ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷  برابر با ۲۰ مارس ۲۰۱۹
شادباش نوروزی

 

 

شادباش نوروزی

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

به مناسبت فرارسیدن بهار و نوروز همیشه پیروز

 

شکوفه های بهاری امسال، که بهار جنبش مردمی در راه هست، زیبائی و جلوۀ دیگری دارند. اگر جوانه های زیبای طبیعت، زمستان سرد و یخبندان را در هم شکسته اند، جوانه های مبارزات شکوهمند کارگران، زحتمکشان و توده های کارد به استخوان رسیده مردم ایران در "هفت تپه"، "فولاد اهواز"، "هپکو و آذرآب اراک"؛ در تحصن معلمان سراسر کشور و گردهم آئی های بازنشستگان و مالباختگان؛ در اعتصابات شکوهمند کامیونداران و کامیون رانان، در اعتراضات جسورانه دختران خیابان انقلاب، در فریاد "العطش" مردم خوزستان، در اعتراضات مدنی مردم کردستان، در فریاد "آب، آبِ" مردم اصفهان، و صدها مورد دیگر، می روند به گل بنشینند تا زمستان سیاه و یخبندان نفس گیر جمهوری اسلامی را از میان بردارند. اگر شعار اصلاح طلب، اصول گرا، دیگه تمومه ماجرا در سال ۹۶ پایان یک دوره را اعلام کرد، شعار کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد اتحاد به نگین شعارهای سال ۹۷ تبدیل شد تا بر اتحاد و همبستگی رزمنده تاکید ورزد. سالی که جنبش کارگری کشورمان نه تنها حق خود برای مشارکت در اداره کارخانه ها را به سرلوحه خواست های خود تبدیل کرد، بلکه شعار "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" را نیز از آنِ جنبش اعماق کرد تا نشان دهد دفاع از آزادی، حقوق بشر و حقوق شهروندی نیز یکی از خواست های اساسی مردمان این مرز و بوم است، همانگونه که ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺭاﻳﮕﺎﻥ ، ﻋﺎﺩﻻﻧﻪ و ﺑﺎ ﻛﻴﻔﻴﺖ نیز حق نونهالان و آینده سازان ایران است.

 

در برابر جوانه های امید در یخبندان تاریک اندیشان، سران حکومت راه سرکوب را در پیش گرفته اند. سال ۹۷، سال یک پارچه شدن هر بیشتر حاکمیت اسلامی حول ساختار فاشیستی دستگاه ولایت بود. حالا دیگر سخن گفتن از جناح های حکومتی در ساختار قدرت جمهوری اسلامی، محلی از اِعراب ندارد. سران سه قوه ماموریت یافته اند که اولویت "امنیت" را در سرلوحه اقدامات شان علیه مردم قرار دهند و اگر ناتوان بودند از حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی و قطعآ "حزب الله لبنان" یاری بجویند.

 

دشمنان جوانه های امید، تنها تاریک اندیشان حاکم نیستند. فاشیست ها و جنگ طلبان آمریکائی، نژاد پرستان اسرائیلی و آدمخواران سعودی نیز این جوانه ها را بر نمی تابند. آنها برای مصادره مبارزات شکوهمند مردم و دهن کجی به حق تعیین سرنوشت مردمان این مرز و بوم، دامنۀ تحریم های ضدبشری خود را به تمامی عرصه های اقتصاد ویران این کشور گسترش داده اند. اقتصادی که زیر تاخت و تاز چپاولگران، رانت خواران، اختلاس گران، و سازماندهندگان دزدی ها نجومی از نفس افتاده است. فقر و فلاکتی که حاکمیت اسلامی بر این ملت تحمیل کرده، با تحریم های ضدبشری مدعیان "دمکراسی و حقوق بشر" ، راه تمام کش کردن یک ملت را هموار می سازد و همه آنهائی که با این ساز ناکوک می رقصند، به این ملت خیانت می کنند.

 

برای درهم شکستن تهاجم سرکوبگرانۀ حاکمیت اسلامی که شمشیر را از رو بسته است و برای مقابله با توطئه های سلطه جویان خارجی، راهی جز گردهم آمدن گسترده ترین نیروی اعماق جامعه وجود ندارد. باید که این جنبش های توده ای و گسترده، متشکل تر، همبسته تر ، آگاهانه تر و فراگیرتر به میدان آیند تا برائی تیغ سرکوب را کندتر کرده و هم زمان ارگان ها و سیستم های رهبری خود را جمعی تر نمایند تا بتوانند با سیاست مرسوم سرکوبگران برای زدن کادرها و رهبران و زندانی کردن آنها، و در یک کلام بی سر کردن جنبش ها، بخوبی مقابله نمایند.

 

برای این که پایه جنبش نوپای مردمی گسترده تر گردد باید که شعارها و تاکتیک ها به گونه ای اتخاذ شوند که امکان بسیج فراگیر تر فراهم آید. اکنون که بخش های گوناگون جنبش در کنار هم قرار گرفته اند، اتخاذ شعارها و تاکتیک ها باید که این همراهی و همگامی را نیز مدنظر داشته باشند. هر شعار و تاکتیکی که پایه جنبش را ضعیف کند، به همبستگی بی توجه بماند و قدرت بسیج را کاهش دهد، نمی تواند در راستای منافع اکثریت عظیم باشد.

 

سازمان ما فرارسیدن بهار و نوروز را به کارگران، زحمتکشان، توده های تهیدست کارد به استخوان رسیده و همه مردم آزاده ایران و همه آنهائی که نوروز را پاس می دارند، تبریک می گوید. ما یک بار دیگر اعتقاد عمیق و خلل ناپذیر خود بر شکست ناپذیر بودن مردم و توان لایزال شان برای بر پائی حاکمیت مردمی متکی به ارگان های قدرت توده ای بر ویرانه های جمهوری اسلامی را مورد تاکید قرار می دهیم و امیدواریم که سال نو، سال گسترش مبارزات انقلابی و شکوهمند مردم ایران علیه استبداد دینی و سال شکوفا شدن ایده های انسانی آزادی، برابری، و همبستگی انسانی باشد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

سه-شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ مارس ۲۰۱۹

 

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیر که عضوآن هستید ارسال کنید:  

© 2021 Copyright: All rights reserved