Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ برابر با  ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :سه-شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷  برابر با ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸
اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

پیرامون قتل فجیع فرشید هکی

 

دشنه های سلاخی را بیرون کشیده اند!

 

دکتر فرشید هکی؛ حقوق دان، اقتصاددان، عضو کمپین محیط زیست، فعال حقوق بشر، حامی کودکان کار، و از مسئولان کانال رسمی «پیشتازان عدالت و حقوق ایرانیان» روز جمعه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ اکتبر ۲۰۱۸ نزدیک منزل خود  در محله باغ‌فیض تهران با ضربات چاقو به قتل رسید و جسدش به آتش کشیده شد. خبر را عبدالرضا داوری، مدیر مسئول مجله “بررسی‌های اقتصادی”(که فرشید هکی، مشاور علمی این نشریه بود) و مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد ،  اعلام کرد و  در توئیتر خود نوشت: «دکتر فرشید هکی در نزدیکی منزل شان مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته و پس از وارد شدن تعداد زیادی ضربات چاقو، جسد ایشان را سوزانده‌اند.».  او سپس در نامه خود از دادستان خواسته است: «به قید فوریت، دستور شناسایی، تعقیب و مجازات جنایتکارانی که این اقدام غیرانسانی و وحشیانه را رقم زده اند» صادر شود. قتل فجیع فرشید هکی در شرایطی صورت می گیرد که او در آخرین پست تلگرامی خود نوشته بود:« مردم ایران دیگر چیزی برای از دست دادن، به جز زنجیرهایشان ندارند. اکنون در اوایل پاییز نود و هفت؛ با قاطعیت و با استناد به تمام شاخص های اقتصادی - اجتماعی و نارضایتی عمومی می توان این تعبیر طبقاتی مارکس برای طبقه ی کارگر را برای تمامیت مردم ایران ( به جز غارتگران حاکم بر ساخت اقتصادی ) به کار برد . مردم ایران دیگر به جز زنجیرهایشان چیزی برای از دست دادن ندارند. اعتصابات و اعتراضات صنفی نمونه ای از پیامدهای چنین وضعیت بحرانی است که در آن سیستم اقتصاد سیاسی دچار بحران عمیق ساختاری شده است و کارد از مغز استخوان مردم گذشته است» .

 

 به دنبال این ماجرا «سایت جوان» و «خبرگزاری تسنیم» تلاش کردند این جنایت را خودسوزی و خودکشی قلمداد کنند و «تسنیم»  در این رابطه به نقل از «پایگاه خبری پلیس ایران» نوشت:«با دستور قاضی کشیک قتل پایتخت، جسد متوفی برای بررسی علت مرگ و شناسایی هویت متوفی به پزشکی قانونی منتقل شد؛ پس از بررسی‌های صورت‌گرفته و احراز هویت متوفی، بنابر اعلام نظر پزشکی قانونی علت مرگ خودسوزی اعلام شد. با اعلام نظر پزشکی قانونی مبنی بر خودسوزی متوفی، تحقیقات از خانواده وی برای روشن شدن علت خودکشی این فرد آغاز شد، بنابر اظهارات اعضای خانواده متوفی، وی بارها از وضعیت موجود در زندگی و مشکلات مالی و خانوادگی اعلام نارضایتی کرده و بارها از تصمیم خود مبنی بر پایان دادن به زندگی خود خبر داده بود». این ادعای خبرگزاری تسنیم با تکذبیۀ پزشکی قانونی روبرو شد. به گزارش ایلنا، «در پی انتشار خبری درباره اظهارنظر پزشکی قانونی پیرامون جسد سوخته مردی داخل یک خودروی آتش گرفته و انتساب آن به فردی به نام فرشید هکی، به اطلاع می‌رساند سازمان پزشکی قانونی هیچ اظهارنظری در مورد این پرونده نداشته است».

 

پیش از این نیز تمرکز بر فعالیت های دکتر فرشید هکی، توجه فعالان حزب اللهی را برانگیخته بود. سیاوش آقاجانی در «دست نوشته های» خود در « سایت سلمان بن علی» در مطلبی تحت عنوان «فرشید هکی متخصص اقتصاد سیاسی جریان انحرافی» نوشته بود:« اما آنچه که باعث تعجب من شد این بود که متوجه شدم این آقای فرشید هکی به همراه آقای عبدالرضا داوری از اعضای گروه سیاستگذاری نشریه مستضعفین از کانال های فعال حامی احمدی نژاد و مشایی است! و حتی اگر نگاهی به کانال عبدالرضا داوری بیندازید مقالات متعددی از فرشید هکی را در آن و در حوزه های اقتصاد سیاسی مشاهده می کنید! حالا اگر نگاهی به کانال تشکیلات آقای فرشید هکی داشته باشید، کاملا به عمق فاجعه و انحراف پی خواهید برد. در کانال رسمی پیشتازان عدالت و حقوق ایرانیان که در آن به مدیریت فرشید هکی نیز اشاره شده است، مطالب متعددی در دفاع از منشور حقوق بشر غربی، دفاع از برخی از افراد ضد انقلابی چون مهدی جباری، لزوم خدمات خاص بهداشتی برای زنان تن فروش، مطالبی در حمایت از جدایی دین از سیاست و مطالب متعددی از نویسندگانی از جنس احمد شاملو مشاهده خواهید کرد!».

 

کاردآجین کردن فرشید هکی و سپس سوزاندن پیکر او به عنوان یکی از مدافعان محیط زیست در روزی صورت گرفته است که دادستان جمهوری اسلامی بر اساس نامه ارتش اتهام  پنج تن از فعالان محیط زیست؛ مراد طاهباز، نیلوفر بیانی، هومن جوکار، سپیده کاشانی  وطاهر قدیریان را "افساد فی الارض" اعلام کرده و زمینه را برای اعدام رسمی آنها آماده ساخته است. فراموش نکرده ایم که کاووس سیدامامی که به همین اتهام دستگیر شده بود، را در زندان «خودکشی» کردند. هنوز روشن نشده است که چه کسی اطلاعات غلط به خلبان داده بود  که باعث شد حداقل هفت تن فعالان محیط زیست  پرواز تهران ـ یاسوج به کوه کوبانده شوند. هفت نفری که از سرمایه های علمی کشور در دفاع از محیط زیست بودند:

- محمد فهیمی؛ کارشناس حیات وحش در NGO خزندگان پارس و خواهرزاده هوشنگ ضیایی از پیشکسوتان حوزه محیط زیست

 

- علی فرزانه، از فعالان سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور

- سیدرضا فاطمی‌طلب، محقق کشاورزی و منابع طبیعی و عضو گروه محیط زیست دانشگاه آباده

- احمد چرمیان، عضو گروه محیط زیست دانشگاه آباده

- خلیل آهنگران، عضو گروه محیط زیست دانشگاه آباده

- مژگان نظری، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد در رشته برنامه‌ریزی، مدیریت و آموزش محیط زیست و از فعالان این حوزه

- بهنام برزگر، سرپرست نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله‌سوار

 همچنین هنوز به طور قطعی روشن نشده است که چه شد تا  شریف باجور فعال زیست محیطی، عضو انجمن سبز چیا و مسئول اطفا حریق این انجمن به همراه محمد پژوهی، رحمت حکیمی‌نیا و امید حسین‌زاده در جنگل های مریوان در آتش سوختند.

 

سیاست کادرکشی و بی سرکردن سازمان های سیاسی، حالا به نظر می رسد به دیگر عرصه ها نیز گسترش یافته است. در این میان، حساسیت روی فعالان محیط زیست به شدت بالاست. این حساسیت را می توان در رابطه با فعالان مدنی، کنشگران صنفی کارگران، معلمان، دانشجویان، زنان و مدافعان حقوق اقلیت های ملی، مذهبی، فرهنگی و دگراندیشان نیز سراغ گرفت. اگر در مورد فعالان مدنی و صنفی شناخته شده و با پشتوانه، سیاست بازداشت، پرونده سازی و وثیقه گذاری را در پیشه گرفته اند، هر جا که مجال یافته اند از کادرکشی و کشتار فعالان و سازمانگران ابائی نداشته اند. جمهوری اسلامی با اتکا به تجارب «سربازان گمنام امام زمان» و « آتش به اختیاران رهبر» تمامی شیوه های قتل ، کشتار و ترور در داخل و خارج کشور را به کارگرفته است. از "تمام کش کردن ها" گرفته تا "خفه کردن"، "به چوبه های دار آویختن، "کاردآجین کردن"، "مرگ خاموش در زندان"، "خودکشاندن در زندان"، تلاش برای "به دره پرت کردن"، و حالا کشتن و "سوزاندن در ماشین" را بر شیوه های تاکنونی اش افزوده است.

 

اکنون که زمین زیر پای حاکمان جمهوری اسلامی به لرزه درآمده ، اکنون که به قول شهید فرشید هکی «کارد از مغز استخوان مردم گذشته است»؛ اکنون که جنگل فرودستان و تهیدستان و توده های کار و زحمت به حرکت درآمده است، باید که انتظار قساوت گسترده تر و بی حد و حصرتری از حاکمان جنایتکار جمهوری داشته باشیم. همه فعالان مدنی، اجتماعی و کنشگران سیاسی،  اکنون باید بیش از گذشته به این نکته توجه داشته باشند که استبداد سیاه دینی و قدرت نیمه خدائی و بی مهار ولایت فقیه قصد عقب نشینی در برابر مردم به پاخاسته ندارند و دشنه های سلاخی شان را مدت هاست بیرون کشیده اند.

 

سازمان ما، سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)، قتل فجیع و جانگداز دکتر فرشید هکی را به   شدت محکوم می کند و آن را جلوه ای جدید از شگردهای "سربازان گمنام امام زمان" و "آتش به اختیاران رهبر" می داند و نسبت به تکرار آن هشدار می دهد. ما همچنین از تمامی رسانه های همگانی و شبکه های اجتماعی تقاضا داریم در چنین مواردی مهر سکوت بر لب نزنند و فریب اخبار جعلی نهادهای حکومتی را نخورند.  فرض کنیم که فرشید هکی از وابستگان به جریان احمدی نژاد بوده ، آیا از حق انسانی چنین شخصی باید گذشت؟ ما ملزم هستیم از حقوق انسانی همگان دفاع کرده و هر جنایتی با هر شیوه و شگردی را محکوم کنیم. ما همچنین از تمامی فعالان حقوق بشر، تشکل های مدافع حقوق ستم دیدگان و لگدمال شده گان و سازمان ها و احزاب سیاسی می خواهیم به چنین جنایات سازمانیافتۀ دولتی واکنش در خور نشان دهند و اجازه ندهند حاکمیت اسلامی فعالان و کنشگران عرصه های گوناگون را به شیوه های رذیلانه از میان بردارد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ برابر با ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸

 

 

 

 

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©