Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳ برابر با  ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۴
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳  برابر با ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۴
اعدام جنایت کارانه محسن امیر اصلانی را محکومی کنیم

 

 

اعدام جنایت کارانه محسن امیر اصلانی را محکومی کنیم

 

چرخه جنون آمیز ماشین کشتار حکومت دینی در ایران، بار دیگر جان یک دگراندیش دینی را گرفت. محسن امیر اصلانی با این که مسلمان بود و به تفسر قرآن نیز می پرداخت  به اتهام « فساد فی الارض و بدعت در دین» به چوبه دار سپرده شد. حکام دینی در جمهوری اسلامی ایران که خود را تنها پرچمدار دین می پندارند، هیچ قرائت دیگری از دین را بر نمی تابند. همانگونه که قرائت دیگر از «غدیرخم» را بر نتافتند و همانگونه که تفسیر دراویش از دین را بر نمی تابند. این نگاه فاشیستی دینی، جز از طریق زندان، شکنجه و اعدام نمی تواند از عقاید خود دفاع کند.

اعدام جنایتکارانه محسن امیر اصلانی که از ۱۳۸۵ در زندان بود و دوبار حکمش لغو شده بود، نشان از بربریتی می دهد که بر نظام قضائی جمهوری اسلامی و بر کل این حاکمیت گسترده شده است . ما اعدام ددمنشانه محسن امیر اصلانی به عنوان یک دگراندیشی دینی را محکوم م کنیم و بر این باوریم که جدائی کامل دین از دولت می تواند به این بربریت پایان دهد. تنها با دفاع قاطع از آزادی اندیشه، عقیده و بیان و آزادی های بی قید و شرط سیاسی می توان محیطی ایجاد کرد تا دیدگاه های گوناگون در برابر هم قرار گیرند و به دفاع از نگاه خود بپردازند. سرکوب اندیشه و بیان، نشانگر نظام سرکوبگری است که باید در هم شکسته شود.

سایت راه کارگرـ ارگان سازمان کارگران انقلابی ایران «راه کارگر»

پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳ برابر با ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۴

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

محسن امیراصلانی اعدام شد

تاریخ: چهارشنبه ,۲ مهر ۱۳۹۳

خبرگزاری هرانا – مسئولان زندان به خانواده محسن امیراصلانی گفته‌اند که وی اعدام شده ولی تاکنون جنازه تحویل خانواده نشده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به گفته مسئولان زندان رجایی شهر، سحرگاه روز چهارشنبه ۲ مهر ماه «محسن امیراصلانی زنجانی» زندانی عقیدتی زندان رجایی شهر کرج به اتهام «فساد فی الارض و بدعت در دین» در محوطه این زندان از طریق چوبه دار اعدام شد.

یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «خانواده زمانی که به مقابل زندان مراجعه می‌کنند مسئولین زندان به ایشان اطلاع می‌دهند که محسن اعدام شده است و باید جنازه وی را از قزوین تحویل بگیرند. خانواده تا قزوین می‌روند ولی آنجا به ایشان می‌گویند که به بهشت زهرای تهران بازگردند و جنازه را از آنجا تحویل بگیرند. خانواده اکنون در بهشت زهرا هستند ولی هنوز جنازه را به ایشان نشان نداده‌اند.»

به همراه این زندانی عقیدتی ۳ زندانی متهم به قتل نیز جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند که تاکنون از سرنوشت ایشان نیز اطلاع دقیقی در دست نیست.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

محسن امیراصلانی به اتهام تفسیر متفاوت از قرآن اعدام شد

محسن امیراصلانی زنجانی، زندانی عقیدتی که از سال ۱۳۸۵ در زندان بود، سحرگاه روز چهارشنبه، دوم مهرماه در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شد. این حکم که دو بار لغو شده بود سرانجام با تایید رئیس قوه قضائیه اجرا شد.

 

محسن امیراصلانی، زندانی عقیدتی که تا ۲۴ ساعت پیش از اعدامش، هیچ یک از رسانه‌ها خبری از او منتشر نکرده بودند، سحرگاه روز چهارشنبه‌، دوم مهر (۲۴ سپتامبر) در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شد. پیکر او در آرامگاه "بهشت سکینه" کرج به خانواده‌اش تحویل داده شد.

یکی از نزدیکان خانواده امیر‌اصلانی روز چهارشنبه (۲ مهر) در گفت‌وگو با دویچه‌وله ضمن اعلام این خبر گفت که پیکر او پس از تحویل در "بهشت سکینه" به خواست خانواده، به "بهشت زهرا"ی تهران منتقل شده تا در آنجا دفن شود.

محسن امیراصلانی زنجانی (متاهل و ۳۷ ساله) در سال ۱۳۸۵ به اتهام "بدعت در دین" دستگیر شد. فردی که با دویچه‌وله گفت‌وگو کرد گفت، او روانشناس بود و مشاوره میداد اما چون فردی مذهبی بود، مراجعانش را با تفاسیر قرآن و احکام دینی مورد مشاوره قرار می‌داد و به همین دلیل هم میان مراجعه‌کنندگانش بسیار محبوبیت داشت.

به عنوان مثال وی در تفسیر سوره یونس معتقد بوده که یونس پیامبر از دل نهنگ بیرون نیامده و همین امر باعث شد تا به او اتهام "توهین به حضرت یونس" را نیز وارد کنند.

"ارتباط با امام زمان"

ادعای "ارتباط با امام زمان" اتهام دیگری بود که به امیراصلانی وارد شده بود.

به گفته یکی از نزدیکان خانواده امیراصلانی، در ابتدای دستگیری، اولین قاضی پرونده برای او قرار منع تعقیب صادر می‌کند ولی به اصرار دادستان وقت این قرار به دستگیری تغییر می‌کند.

در دادگاه اولیه وی به اتهام بدعت در دین به چهار سال حبس محکوم می‌شود و این حکم در دادگاه تجدید نظر به دو سال و چهارماه کاهش پیدا می‌کند.

اما در طی مسیر دادرسی، اتهامات جدیدی مثل روابط نامشروع و جرایم دینی به او وارد می‌شود و پرونده به دادگاه انقلاب به ریاست ابوالقاسم صلواتی معروف به قاضی صلواتی فرستاده می‌شود. قاضی صلواتی نیز برای او حکم اعدام صادر می‌کند.

با اعتراض وکلا، پرونده به دادگاه تجدید نظر می‌رود و دادگاه تجدید نظر صلاحیت دادگاه انقلاب برای رسیدگی به این پرونده را نقض و آن را به دادگاه کیفری استان تهران می‌فرستد. این دادگاه با حضور پنج قاضی برگزار می‌شود که دو تن از آنها حکم به بی‌گناهی متهم می‌دهند و سه تن برای او حکم اعدام صادر می‌کنند.

نقض حکم در دیوان عالی و اصرار قاضی بر اعدام

پرونده به دیوان عالی کشور می‌رود. دیوان حکم را نقض می‌کند. دوباره پرونده به دادگاه کیفری استان می‌رود و اعدام تایید می‌شود. بار دوم که پرونده به دیوان عالی برمی‌گردد، دیوان حکمی ۱۲صفحه‌ای می‌نویسد که به گفته یکی ازنزدیکان خانواده امیر‌اصلانی، "خواندن این حکم به طور کامل اجحاف در این پرونده را مشخص می‌کند."

در بخشی از این حکم با وارد کردن ایراد به حکم دادگاه کیفری این پرسش مطرح شده که چطور دو اتهام با هم تلفیق شدند، در حالی که یکی از آنها امر مختومه است و مجازاتش را هم کشیده و دیگری هم هنوز اثبات نشده و هیچکدام ادله قانونی ندارد و "فاقد وجاهت قانونی می‌باشد".

در این مرحله پرونده قاعدتا باید به هیأت عالی دیوان عالی کشور می‌رفت اما رئیس دادگاه کیفری استان تهران خود تقاضای اعمال ماده ۱۸ کرده و پرونده را نزد رئیس قوه قضائیه می‌فرستد. رئیس قوه قضائیه هم با استناد به حکم چندین سال پیش آقای صلواتی، اعدام را تایید می‌کند.

اصرار قاضی صلواتی بر اعدام متهم

یکی از نزدیکان خانواده امیراصلانی می‌گوید: «قاضی صلواتی در حکمش در معرفی متهم نوشته: وی که دانشجوی انصرافی، سرباز فراری و فرزند ساواکی بوده. یعنی از ابتدا تصویرسازی از یک متهم کرده که هیچ‌کدام صحیح نیست. محسن دوسال سرباز نیروی دریایی جمهوری اسلامی بوده و پدرش هم الان از سازمان بازنشستگی کشوری حقوق می‌گیرد و دانشجوی انصرافی هم نیست».

خانواده امیراصلانی پس از تایید حکم به کمیسیون عفو و بخشودگی مراجعه کردند و در آنجا خواستار شدند که حکم دیوان عالی کشور که عالی‌ترین مرجع قضایی است مورد توجه قرار بگیرد اما متاسفانه این تقاضا پذیرفته نشد.

خانواده او می‌گوید، روز سه‌شنبه (اول مهرماه) از زندان با خانواده تماس گرفته شده و به آنها گفته می‌شود برای آخرین دیدار با محسن به رجایی‌شهر بروند. در این روز برای اولین بار خبر اعدام قریب‌الوقوع این زندانی عقیدتی در رسانه‌ها منتشر شد.

یکی از اعضای این خانواده که با دویچه‌وله گفت‌وگو کرده عنوان کرد، تمام تلاش خانواده بر این بوده که مسئله از مسیر حقوقی و قانونی حل شود ضمن اینکه مطمئن بوده‌اند که این زندانی اعدام نخواهد شد و پس از گذراندن حکمش آزاد خواهد شد و به همین دلیل تا کنون سکوت کرده بودند.

در نهایت سحرگاه روز چهارشنبه دوم مهر (۲۴ سپتامبر) محسن امیراصلانی زنجانی به اتهام "فساد فی الارض، بدعت در اصول و فروع دین اسلام و تفسیر جدید از قرآن" اعدام شد. وی یک فرزند دوساله دارد.

تا کنون هیچیک از رسانه‌های داخل ایران خبر اعدام این زندانی عقیدتی را منتشر نکرده‌اند.

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©