Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ برابر با  ۲۷ فوريه ۲۰۱۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱  برابر با ۲۷ فوريه ۲۰۱۳
زندانی داریم

زندانی داریم ... تا زندانی...!

 

اندیشه  و پیکار

 

800 زندانی سیاسی فلسطینی به حمایت از سامر عیساوی در اعتصاب غذا به سر می برند. ولی چون مسئله به فلسطینی ها مربوط است برای رسانه های گروهی جهان انگار نه انگار. این نیروی اشغالگر اسرائیل است که بی هیچ اعتنایی به قانون بین المللی آن ها را به زندان انداخته و شکنجه می کند.

برخی از این زندانیان مانند سامر عیساوی 208 روز است که در اعتصاب غذا به سر می برند. او یکی از 14 زندانی ست که در سال گذشته به دنبال توافق بین فلسطین و اسرائیل برای مبادله زندانیان، آزاد شده بودند ولی اسرائیل آنان را مجددا ربوده و بی هیچ توضیحی آن ها را در زندان نگاه داشته است.

سامر عیساوی هفتم ژوئیه سال گذشته دستگیر شد. در زندان مسکوبیه در اورشلیم شکنجه شد و 28 روز تحت بازجویی بود. در 23 روز اول بازداشت نتوانست با وکیلش تماس بگیرد. آزادی او از زندان دائما بنا به فرمان نظامی به تعویق افتاده و دلیل آن را محرمانه اعلام کرده اند.

سامر عیساوی 10 سال از عمر خود را در زندان گذرانده بود. 15 آوریل 2002 هنگام حملات متعدد نظامی اسرائیل به شهرهای فلسطینی از جمله جنین و نابلس (ساحل غربی) دستگیر شد. او را به 30 سال زندان محکوم کردند. در حالی که نه کسی را کشته و نه کسی را زخمی کرده بود. ولی یک دادگاه نظامی ویژه او را متهم کرده بود که اسلحه داشته و به گروه های نظامی در اورشلیم آموزش می داده است.

امروز زندگی او به مویی بند است. نیمی از وزن خود را از دست داده و اعضای درونی او دارند از کار می افتند. بینایی و قدرت تکلم را دارد از دست می هد و خون بالا می آورد. متاسفانه همه این نشانه ها گواهی می دهند که در حال مرگ است. سال هاست که ما کوشیده ایم جهان را نسبت به وضعیت غیر عادلانه و وحشیانه ای که علیه زندانیان فلسطینی اعمال می شود هشدار دهیم. اسرائیل از ده ها سال پیش نهایت کوشش خود را به کار می برد تا با شکنجه و حبس در شرایط بسیار سخت، مقاومت آنان را در هم بشکند. از 1967 تا کنون حدود 800 هزار نفر از فلسطینی ها، مرد، زن، کودک به سیاهچال های نیروهای اشغالگر اسرائیل گرفتار شده اند که در قیاس با جمعیت فرانسه شمارشان به 15 میلیون می رسد.

آیا می دانید که وقتی یک زندانی فلسطینی در زندان اسرائیل بمیرد جسد او را تا پایان مدت محکومیتش به خانواده اش تحویل نمی دهند؟

زندانیان فلسطینی در اسرائیل محروم از ملاقات خانواده، حضور وکلا، محروم از درمان و تغذیه درست و غالبا در سلول های انفرادی به سر می بردند. با وجود این، همیاری نمونه ای بین آنان وجود دارد تا زندانی دیوانه نشود و حثیت انسانی اش حفظ گردد.

زندانیان به اعتصاب غذاهای متعدد دست زده اند تا خودسری های اسرائیل و شکنجه هایی را که از سن 12 سالگی هنگام دستگیری و بازجویی بر آنان اعمال می شود به گوش جهانیان برسانند. شما همچنین می دانید که اسرائیل دست به بازداشت "اداری" می زند، یعنی حبس بدون اتهام، بدون محاکمه و بدون آنکه پایان مدت بازداشت مشخص باشد. اسرائیل از قانونی استفاده می کند که دولت انگلیس در فاصله دو جنگ جهانی در فلسطین پیاده می کرد یعنی بازداشت اداری که هر 6 ماه تا مدتی بی پایان قابل تمدید بود. هم اکنون 178 زندانی فلسطینی در چنین وضعی به سر می برند.

فوتبالیست حرفه ای فلسطینی محمود سرسق که 3 سال در زندان اسرائیل گذراند چنین وضعی داشت و تنها در پی 95 روز اعتصاب غذا بسیج بین المللی بود که از زندان آزاد شد.

امروز رسانه ها همچنان در باره سرنوشت سامر عیساوی و دیگر زندانیان فلسطینی به سکوت خود ادامه می دهند. بازداشت آنان در زندان های اسرائیل بنابر حقوق بین الملل غیرقانونی ست، چنانکه بر اساس معاهده های ژنو ممنوع است که یک قدرت اشغالگر، اهالی یک سرزمین تحت اشغال را به جای دیگری انتقال دهد. این کاملا ناعادلانه و خودسرانه است. هدف اسرائیل به تسلیم کشاندن مردان و زنان و کودکان است و مرعوب کردن اهالی فلسطین تا سرزمین و کشورشان را ترک کنند.

حدود 10 انجمن هوادار فلسطین اطلاعیه فوق را امضا کرده برای تظاهرات در مقابل ستاد حزب سوسیالیست فراخوان داده اند. 19 فوریه 2013.

ترجمه برای اندیشه و پیکار، برگرفته از سایت اوروفلسطین
http://www.europalestine.com/spip.php?article8083

جمعه ، ۴ اسفند ۱۳۹۱؛ ۲۲ فوریه ۲۰۱۳

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©