Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ برابر با  ۲۵ می ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲  برابر با ۲۵ می ۲۰۲۳

علیه اعدام و  در دفاع از دموکراسی، برابری و حقوق بنیادین بشر

(شنبه تاریخ 27 ماه مه ساعت 12  Opernplatz)

 

۲۷ ماه مه روز جهانی دفاع از  جامعه‌ی رنگین کمان و  علیه ستم جنسی و جنسیتی است. در بسیاری از کشورها حقوق‌ جامعه‌ی "ال، جی، بی، تی، کیو" را نادیده می‌گیرند و در نمونه‌ی ایران آن‌ها را به شکل وحشیانه‌ای سرکوب و حتا اعدام می‌کنند. این در حالی است که مجمع حقوق بشر سازمان ملل در یک اقدام غیرمسئولانه و بغایت ضدبشری نماینده جنایتکار این حکومت را به عنوان رئیس این مجمع برمی‌گزیند. حکومت تاریک‌اندیش و ارتجاعی جمهوری اسلامی با توسل به اعدام و ربودن معترضان، کشتن و دستگیری‌های جدید و احضار زندانیان سیاسی آزاد شده از زندان، می‌کوشد مردم و جامعه را به سکون و سکوت وادارد و از حربه اعدام برای ایجاد رعب و وحشت  بهره میگیرد. رژیم ستایش‌گر مرگ هر هفته بیش از ۱۰ نفر زندانی عمومی را اعدام می‌کند و بسیاری از زندانیان سیاسی از جمله شش عرب خوزستان، چهار شهروند کرد و چندین معترض بلوچ و ده‌ها زندانی دیگر که در بیدادگا‌ههای نظام با حکم محاربه در معرض خطر اعدام قرار دارند. مقاومت  و مبارزه  در اعتراض به احکام اعدام همچنان در جامعه جریان دارد و با تجمع جلوی زندان‌ها یا همبستگی با خانوادههای آنان یا برگزاری مراسم در آرامگاه ابدیشان به نحوی از انحا خود را جلوه‌گر می‌سازد.

جنبش انقلابی ژن، ژیان، ئازادی در رویارویی مردم با نظام، اگرچه نه با شتاب و ضرباهنگ ماه‌های اولیه خود بلکه با دورخیز خود در فرم‌های جدید از رهگذر نافرمانی مدنی در برابر حجاب اجباری در مقیاس بزرگ در تقابل آشکار با صدور بخشنامه‌های شدید و سخت‌گیرانه رژیم به حیات خود ادامه می‌دهد و اقتدار آن را به چالش می‌کشد. دور نیست که موج نیرومند جنبش‌های اجتماعی، کارگری، اتنیک‌ها، معلمان، بازنشستگان، دانشجویان، پرستاران، به حاشیه‌رانده شدگان به هم بپیوندند و نظام فرسوده را در هم بکوبند.  ما بار دیگر در در روز شنبه به تاریخ 27 ماه مه ساعت 12 Opernplatz گرد هم می‌آییم و همبستگی خود را با جنبش زن، زندگی، آزادی اعلام می‌کنیم.

نه به هوموفوبیا

زندانی سیاسی آزاد باید گردد زندان، شکنجه ، اعدام  ممنوع باید گردد

سرنگون  باد جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی و برابری

کانون کنشگران دموکرات و سوسیالیست هانور

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©