Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۱ برابر با  ۲۶ جولای ۲۰۱۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۱  برابر با ۲۶ جولای ۲۰۱۲
فراخوانِ یادِ یاران

 

فراخوانِ یادِ یاران

 

"بگذار برخیزد مردم بی‌لبخند"

 

یاد و نام انسان‌هایی  که با جانفشانی و ایستادگی خود شیوه‌های مقاومت را ترسیم کردند و در کشتارهای دهه‌ی۶٠‌ توسط جمهوری سرمایه داری اسلامی به مسلخ کشیده شدند را گرامی بداریم.

 

 

بر کدام جنازه زار می‌زند این ساز؟

بر کدام مُرده‌ی پنهان می‌گرید

این سازِ بی‌زمان؟

در کدام غار

بر کدام تاریخ می‌موید این سیم و زِه، این پنجه‌ی نادان؟ 

                                        بگذار برخیزد مردمِ بی‌لبخند

                                        بگذار برخیزد!

زاری در باغچه بس تلخ است

زاری بر چشمه‌ی صافی

زاری بر لقاحِ شکوفه بس تلخ است

زاری بر شراعِ بلندِ نسیم

زاری بر سپیدارِ سبزبالا بس تلخ است.

بر برکه‌ی لاجوردینِ ماهی و باد چه می‌کند این مدیحه‌گوی تباهی؟

مطربِ گورخانه به شهر اندر چه می‌کند

زیرِ دریچه‌های بی‌گناهی؟

                                        بگذار برخیزد مردمِ بی‌لبخند

                                        بگذار برخیزد!

احمد شاملو (در آستانه)

 

شما را فرامی‌ خوانیم:

علیه اسارت جمعی و اعدام‌های بی‌وقفه، علیه خاموشی و فراموشی،

برای مقابله با جنگ افروزی‌های رژیم جمهوری اسلامی و دولت‌های ارتجاعی و امپریالیستی، و برای آزادی زندانیان سیاسی، متحد شویم.

 

کشتار‌های جمعی حکایت سلطه‌ی سرکوبگران بر جامعه‌ی بشری است. و تاریخ یک قرن اخیر مملو از گورهای با نشان و بی‌نشان انسان‌ها است، از اردوگاه‌های مرگ و کوره‌های آدم سوزی توسط نازی‌ها تا صبرا و شتیلا، از حمام خون شیلی و اندونزی تا آرژانتین و گواتمالا و بولیوی، از جوخه‌های مرگ صدام و طالبان تا کشتار مردم و ویرانی زندگی‌شان به دست اشغالگران در افغانستان و عراق، و تا امروز که در سوریه شاهد سیه روزی زنان و کودکان به خون نشسته‌ایم، و ایران و ایران و ایران در این میانه‌ی تشویش با مقاومت و مبارزه‌ی زنان، کارگران، دانشجویان و تمامی اقشار به تنگ آمده از این همه سرکوب و جنون سمبلی از کشتارهای جمعی نسلی را بر پیشانی دارد که آزادی و برابری را فریاد می‌زدند.

پرداختن به این موضوع و بیان جنایات هولناک و ضد انسانی رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی فقط بیان خاطرات و روایت یک جنایت نیست،  بلکه مبارزه و مقابله با کلیت رژیم جمهوری اسلامی و تمامی مدافعین نطام سرمایه‌داری حاکم بر جامعه‌ی ایران است. نیروهایی که تلاش دارند گرد فراموشی بر کشتارهای چند دهه‌ی اخیر بپاشند و حافظه‌ی تاریخی جامعه را محو کنند. هدف از این تلاش‌ها، ارائه‌ی چهره‌ای غلط از عناصر و نیروهایی است که در این جنایات دخیل بوده‌اند. از این طریق آنان امید بسته‌اند تا افکار عمومی و نسل  نوین جامعه‌ی ایران را به بی راهه بکشانند.

تلاش‌هایی که در واقع توسط  رژیم جمهوری اسلامی سازماندهی شده و وزارت اطلاعات رژیم مسئول پیشبرد آن است. درخارج از کشور نیز عناصری در اپوزیسیون صادراتی رژیم  تلاش می‌کنند ضمن سکوت درباره‌ی عملکرد گذشته، سکوت و فراموشی و بخشش را ترویج نمایند. این تلاش‌ها با تمام ترفندهای رژیم، بی نتیجه مانده است.

همچنین سال‌هاست که نهادهایی با گرفتن بودجه‌های کلان از دولت‌های سرمایه‌داری تلاش در به انحراف کشاندن مبارزات کارگران، زنان، اقلیت‌های ملی و زندانیان سیاسی جان به دربرده و خانواده‌های جانفشانان داشته‌اند. آنان تلاش می‌ورزند تا با سوء استفاده از خشم و نفرت عظیم موجود در جامعه‌ی ایران، این مبارزات را کانالیزه کرده و آن را در راستای سیاست آلترناتیو سازی  به خدمت بگیرند. کارگران، زنان، دانشجویان، خانواده‌های داغ دیده و زندانیان سیاسی جان به دربرده و همه‌ی مردم جان به لب رسیده می‌توانند مانع پیشبرد این سیاست سرمایه جهانی باشند. پرچم جنبش دادخواهی باید در دست خود خانواده‌ها و زندانیان سیاسی از بند رسته‌ای باشد که به آرمان‌های جانفشانان و بخون خفته‌گان وفادار  مانده‌اند.

نیروهای مترقی و انسان‌های آزاده و جان به دربردگان از کشتارهای دهه ۶٠ نشان داده‌اند که در برابر این جنایات و نسل کشی سکوت نخواهند کرد و تلاش خواهند نمود با افشای هر چه بیشتر چنین ترفندهایی، جبهه‌ی گسترده‌ای در افکار عمومی ایران و جهان علیه جمهوری اسلامی سازماندهی کنند. جمهوری اسلامی و تمامی خدمتکارانش در گذشته و حال باید به عنوان مسببین، آمرین و عاملین جنایت علیه بشریت شناخته شده و محاکمه گردند.

در آستانه‌ی بیست و چهارمین سالگرد و هم چنین سی و یکمین سال  به خون خفته‌گان  کشتار و قتل عام هزاران زندانی سیاسی در دو تابستان سال‌های  سیاهِ ۶٠ و ١٣۶۷ قرار داریم. هزاران زن و مرد زندانی به جوخه‌های مرگ سپرده شدند که برای دفاع از آزادی، به  جمهوری اسلامی نه گفتند و در سیاه‌چال‌های رژیم، تیرباران و یا به دار آویخته شدند. در شرایط کنونی نیز زندان‌های رژیم جمهوری اسلامی مملو از زندانیان سیاسی از گروه‌های اجتماعی متفاوت است: فعالان کارگری، زنان، دانشجویان، معلمان، جوانان و مردم تحت ستم که برای آزادی و برابری مبارزه می‌کنند و صدها زندانی سیاسی گمنامی، که تحت شدیدترین شرایط غیر انسانی در زیر شکنجه  قرار دارند و تهدید به مرگ می‌شوند.

ما امضاء کنندکان این فراخوان در ایران و سایر کشورهای جهان، یاد جانفشانان کشتار دهه ۶٠ را همانند سال‌های قبل، به صورت یک سلسله فعالیت‌های غیرمتمرکز (یادمان­ها، مراسم، تظاهرات، اکسیون  و...) در شهرهای مختلف جهان همگام با خانواده‌های آنان در ایران، بر پا داشته و گرامی می‌داریم. به این امید که تلاش ما به پژواک پیام جانفشانان کشتار دهه‌ی خونبار ۶۰  و زندانیان سیاسی که هم اینک در زندان‌های رژیم جمهوری اسلامی به سر می‌برند، در افکار عمومی داخلی و بین‌المللی تبدیل گردد. کوشش ما براین است که این فعالیت‌ها هم زمان با برگزاری یادمان به خون خفته‌گان کشتار زندانیان سیاسی در ایران انجام گیرد. برای زنده نگاه داشتن حافظه‌ی تاریخی جامعه؛ نهادها،  تشکل‌ها، انجمن‌ها و فعالین مبارز را به همکاری مشترک در این حرکت علیه فراموشی و علیه رژیم جمهوری اسلامی فرا می‌خوانیم .

 

 

 

سرنگون باد کلیت نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران!

گرامی باد یاد و راه جانفشانان و به خون خفته‌گان زندانیانِ سیاسی ایران!

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیزم!

زندانی سیاسی بدون قید و شرط آزاد باید گردد!

زندان شکنجه کشتار ملغی باید گردد!

کمیته‌ی هماهنگی برگزاری یادمانِ به خون خفته‌گانِ کشتار زندانیان سیاسی دهه‌ی ۶٠

 

 

تشکل‌ها و افرادی که مایل به امضای این فراخوان می باشند لطفاً به آدرس tondardialog@web.de  نام یا عنوان تشکل خود را ارسال نمایند.

امضاء ها تا 10 شهریور ادامه دارد....

 

۱ـ اسامی افراد :

  آذر حمید- آزادیان پریسا-اسپرم زری- ارسی مژده-احمدی نوروز- امیری جعفر- آبخون یوسف-آتش علی- آخرداد سپاهی- آزادی مجید- آبکناری هادی-ارجمندی داریوش - استخری رحیم- اسکوئی مریم- اسماعیلی مانوئل- اخباری آزاد کاملیا- اردوان سودابه- آذر لاله- ایوانی همایون- امانی مریم- الفتی جان- ابراهیمی قاسم-احمدی جلیل- بامشادارژنگ- افصحی حسین نویسنده و کارگردان - باغبانی علی- باقری سیاوش- برمکی جمشید- بکا پروانه - بهادری حسین- بهکیش نسترن- بحرینی رویا- بلوچ تهمینه- بیداروند مجتبی- بینام نامدار- پرنیان ناصر- پاک نژاد زرین- پویا حسن-پیله ور بهروز- پیوندی مسعود- پیچگاه علی- تک دهقان محمد- توسلی حسین- تقی زاد فرامرز- جواهری لنگرودی امیر–جوادی هما– جعفری پرویز- جوادیان بهزاد- چیت ساز نسترن - چیت ساز رضا- حاجیلو پروانه- حقیقی کریم- حسابی مهرداد- حکیمی ناهید- حکیمی نوید- خلیلی محمود- خوشبین محسن- خوشبوئی سهراب- دروازه غاری علی- دیناروند هوشنگ- دانش ساسان- رنجبران رفعت- راستا منوچهر- رُِز لنا- روحی نجف- ریاحی نیلوفر- ریاحی لنگرودی نقی- ریاحی تقی- راد  فیروزه- رفیعی فرامرز- رضائی علیرضا از واشنگتن –رادین منوچهر- رئیس دانا  رضا- راجی سیاوش-سعیدی احمد- زابلی مژگان- سهرابیان فریدا- سعدی حسین- سیداحمدی محمد تقی- سهرابی بهزاد- شکوهی شهاب- شیرین بلاغی عسکر- شهابی منوچهر–شالگونی محمدرضا- شکوهی احمد- شالگونی توفیق- شهبازی سوسن فعال کارگری شهر کلن- شمس رویا- شیرزادی فریبرز – شبیری شیما- شکیباپور مجتبی(جهان)- شریفی نرگس- صالح تارا- صالح سارا- صالح رضا- صالح فرامرز- صادقی سعید – صفریان محمود- صالحی سودابه - ضیائی محسن- طالبی عصمت- طاهریان آهو-عاقلی زاده عباس- عظیمی ابوالحسن- عباسی ستاره-عمرانی رضا- عبیدی کتایون- فتحی وزیر-فولادوند برزو- فردوس حسین- فولادی نادر- فرج الهی رُزا- فاضل کیمیا- فقیر داری ظهیر- قبادی سولماز- قلیچ خانی پرویز--قهرمانی فرخ- قازاریان سروش- کفائی سیروس- کاشف منیر- کیا علیرضا-کوهرنگ سیاوش- کرمانشاهی فرنگیس- کاتبی مهران- گیل آوائی نویسنده، شاعرو مترجم تبعیدی- لیندهورست سهیلا- لنگرودی یوسف- مسافر میلا- مستعان فیروز- محسنی مریم- محبی جهانگیر- محسنی نگار– مهرپورمحمدی مهرداد– مومن نوید- مارکاریان روبن- مرادیان سیرانوش- مراغه ای حسین- محمودی سیاوش- موید زاده سیامک- میظر یاسمین- میرزائی نیکی- محمد بلوج پتی-  مشیری فرامرز- محرابی آزاده - میرفتاح میترا- مرادپور کیوان- نقی پور حسین- نوین احمد–نظری بهروز - نظری مجتبی- نادری جلال- نظری اردشیر- نعمتی عیدی- نائینی احمد- نظری مجتبی –نوری پروین- نوری پرمیس- نوری اکبر- هیرکانیان یوسف- هاتفی نیما - واحدی مازیار- یوسفی علی  فعال سیاسی و وبلاگ نویس- ییلاقی نرگس- یاسائی مژگان- یادگاری مجید- یگانه انیس-

 

 

۲ـ  لیست تشکلها ، احزاب ، سازمانها ، سایت ها ، نشریات و ....

کميته دفاع از زندانيان سياسي ايران – برلن

گفتگوهای زندان                                 www.dialogt.net     www.dialogt.org

نشریه آرش

کانون خاوران   

مرکز فرهنگی و اجتماعی اندیشه - گوتنبرگ (سوئد      (http://andishegbg.blogspot.se/

کانون همبستگی با کارگران ایران – گوتنبرگ

http://www.hambastegibakargaran.se/              رادیو همبستگی با کارگران – گوتنبرگ        

وبلاگ دفاع از مبارزات کارگران ایران                                   http://3rooz.blogspot.se/

اتحاد چپ ایرانیان واشنگتن

رادیو آوا بخش فارسی رادیو فلورا در هانوفر- آلمان

سایت خبری جنبش خرداد               http://jonbashekhordad.wordpress.com

سایت خبری راه کارگر                          http://rahekargar.wordpress.com/

کارزار دستها از ایران کوتاه                                            http://hopoi.org/

http://maymakoran.wordpress.com/ن  می مکران،وبلاگ سیاسی-اجتماعی بلوچستا

       وبلاگ اتحاد داوطلبانه، وبلاگ راه کارگر برای همبستگی ملیتهای ایران

     http://darbaremasahelemelli.wordpress.com/

http://jahanezan.wordpress.com/   سایت جهان زن                                        

      رادیو سرخ- گوتنبرگ (سوئد)

      انجمن فرهنگی- اجتماعی قصه- گوتنبرگ

      کانون سیاسی پناهندگان (VFPF)

      کمیته بین المللی 18 مارس

     همیاران نشریه فرهنگ و انقلاب                        http://www.farhang-enghelab.com/

     تلاش- کانون حمایت از مبارزات مردم ایران – کلن

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©