Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۰ برابر با  ۱۰ مارس ۲۰۱۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۰  برابر با ۱۰ مارس ۲۰۱۲
نامه ی شاهرخ زمانی، کارگر زندانی،

نامه ی شاهرخ زمانی، کارگر زندانی،

به سندیکاهای فرانسوی

 

از: شاهرخ زمانی

به: سندیکا های کارگری فرانسه

موضوع : گزارش وضعیت و تقاضای کمک

 

کارگران سندیکاهای فرانسه درود بر شما

من شاهرخ زمانی این نامه را از زندان مرکزی تبریز برای شما دوستان سندیکایی خود می نویسم من عضو هیئت موسس سندیکای نقاشان و تزئینات ساختمان در تهران هستم که در تاریخ ٨/۶/۲۰۱۱ توسط مأموران وزارت اطلاعات در تبریز دستگیر شدم ،مدت ۴ ماه در بدترین شرایط تحت فشار، تهدید و شکنجه قرار داشتم و ٣۲ روز به خاطر بلاتکلیفی اعتصاب غذا کردم .دادگاه اقدام به صدور ۱۱ سال زندان برای من کرد به دلیل اینکه همراه دیگر نقاشان تلاش می کردم سندیکای کارگران نقاش و تزئینات ساختمان را تشکیل بدهم .

اکنون در بند مالی زندان مرکزی تبریز مجبور به گذراندن ۱۱ سال زندان شده ام.

دوستان ، کارگران فرانسه، شما توانسته اید با فعالیت و فداکاری سندیکاهای خود را تشکیل بدهید و امروز کم و بیش می توانید از حقوق خود دفاع کنید ولی در ایران تمامی فعالیتهای مارا برای ایجاد تشکل و سندیکا در نطفه خفه می کنند. علی رغم اینکه دولت جمهوری اسلامی مقاوله نامه ها    ٨۷و   ۹٨   را امضاء کرده است اما تمامی کارگران و فعالین کارگری که تلاش می کنند حقوق خود را بدست آورند از جمله سندیکا بسازند را با تهدیدهای گوناگون ،دستگیری و محاکمه به اتهامات رنگارنگ و دروغین زندانی می کند، در این رابطه می توان لیست بلند بالایی از کارگران زندانی و سرکوب شده را نام برد از جمله ی آنها می توان به صدها نفر از کارگران سندیکای شرکت واحد تهران و حمله ای که در یک شب هفتصد نفر از آنها را به دلیل ساختن سندیکای خود و اعلام اعتصاب برای دریافت حقوق دستگیر و روانه زندان ساختند، اشاره کرد .بارها و بارها تعداد زیادی از آنها مانند منصور اسانلو، ابراهیم مددی، رضا شهابی ،سعید ترابیان ،داود رضوی و گوهری ، غلامرضا غلامحسینی ، همایون جابری ، غلامرضا خانی ، مرتضی کمساری ، علی اکبری ، سلیمی و... دستگیر و مدتهای طولانی زندانی شدند که هم اکنون ابراهیم مددی و رضا شهابی از سندیکای شرکت واحد هم چنان در زندان به سر می برند. دهها نفر از سندیکای نیشکر هفت تپه طی چهار سال گذشته بارها و بارها دستگیر و زندانی شدند از جمله رضا رخشان ، فریدون نیکوفر ، قربان علی پور، جلیل احمدی ، محمد حیدری ، علی نجانی و...در حال حاضر علی نجاتی برای سومین بار است که در زندانی شده است .همچنین طی ۷ سال گذشته به طور مستمر اعضاءکمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری مانند آیت نیافر ،سعید یوزی ،محمد اشرفی ،رضا اقدسی، زهرا خزائی ، محمد جراحی ،مهدی فراحی شاندیز ، فرهاد پور و بهنام ابراهیم زاده که هم اکنون در زندان اوین است و محمد جراحی که اکنون در زندان تبریز است ، دستگیر و زندانی شده اند .همین طور اعضاء کمیته هماهنگی را نیز طی ۷ سال گذشته بارها و بارها دستگیر و محاکمه و زندانی کرده اند که می توان به نام برخی از این دوستان مانند غلب حسینی ، یدالله قطبی ، محمد صالحی ، حسین مرادی ، وفا قادری ، بهزاد سهرابی ، بهروز خباز ، محسن حکیمی ، پدرام نصراللهی ، کورش بخشنده ، عبدالرحمان ابراهیم زاده ، عیسی ابراهیم زاده و ... اشاره کرد همین طور طی ۵ سال گذشته بارها و بارها اعضای اتحادیه کارگران آزاد ایران را مانندفواد کیخسروی ، جعفر عظیم زاده ، شاپور احسانی راد خلیل کریمی ، شریف ساعد پناه، ... شیث امانی و صدیق کریمی که اکنون هر دو زندانی هستند را نام برد .

همچنین اعضاءکانون مدافعان حقوق کارگر را که از جمله اند فریبرز رئیس دانا ، علیرضا ثقفی ، محسن ثقفی ،هاله صفرزاده ،ناصر زرافشان ، ... و علی اخوان که اکنون در زندان به سر می برد نام برد .

در همین حال ۱۱ نفر از کارگران ذوب آهن اصفهان به نامهای   یوسف مهرپویا، جمشید عسکریان، علی هاشم پور، حیدر علی علیرضایی، غلامرضا رحمانی، علیرضا رضایی، مجتبی شریفی، حسین سرشومی، بهزاد باقری، غلیرضا ریاحی در زندان به سر می برند ،همین طور بارها کارگران عضو سندیکای برق و فلز کرمانشاه را دستگیر و زندانی کردند که از جمله می توان به جوانمیر مرادی و فرامرز قربانی اشاره کرد .

همچنان دستگیری ۱۶ تن از کارگران عضو هییت باز گشایی سندیکائی فلزکار - مکانیک در اول ماه می ۲۰۰۹ و دستگیری ۱۵۰ تن از کارگران شرکت کننده در مراسم اول ماه می ۲۰۰۹ تهران و تعدادی نیز در شهرهای دیگر اشاره کرد.

همین طور دستگیری و محاکمه تعدادی از اعضا هیئت موسس سندیکای کارگران نقاش و تزئینات ساختمان از جمله رضا دهقان،صالح کیاماری ، ... و من (شاهرخ زمانی) که اکنون در زندان مرکزی تبریز برای تحمل ۱۱ سال زندان بخاطر تلاش برای ایجاد سندیکا محکوم شده ام .

دوستان سندیکایی، من در زندان دسترسی به آمار و پیدا کردن اسامی تمامی کارگران زندانی را ندارم آنچه نوشته ام بر مبنای حافظه خود و کمک گرفتن از اطرافیان که در زندان هستند نوشته ام ، می دانم که هزاران کارگر در ایران به خاطر تلاش برای به دست آوردن حقوق خود و ایجاد تشکل دستگیر،شکنجه ، محاکمه و زندانی شده اند و از کارشان اخراج شده اند ... اما اگر شما لازم می دانید، می توانید از دیگر فعالین کارگری که خوشبختانه برخی از آنها فعلا" آزاد هستند ،و سندیکاهای موجود که از نظر جمهوری اسلامی غیرقانونی می باشند و همیشه تحت فشار و اذیت وآزار هستند، بخواهید لیست کامل کارگران زندانی یا دستگیر شده و سرکوب شده را برای شما تهیه کنند، آنگاه خواهید دید که هزاران نفر از کارگران در ایران به دست جمهوری اسلامی چگونه اخراج ، سرکوب ، محاکمه ، زندانی و اعدام شده اند .

آنگاه خواهید دید که ما کارگران ایران از هیچ حقی برخوردار نیستیم و جمهوری اسلامی به تعهدات بین المللی و حتی به قوانین مصوب خود عمل نمی کند. من از شما می خواهم :

۱- نمایندگانی از میان خود انتخاب کنید تا در رابطه با سرکوب کارگران توسط جمهوری اسلامی تحقیق کنند تا شما به عمق فاجعه پی ببرید .

۲- نمایندگانی از بین خود انتخاب کنید تا مأمور شوند در رابطه با خانه کارگر که همدست پلیس برای سرکوب و فریب کارگران است و طی ٣٣ سال در تمامی کارهای ضدکارگری دست در دست جمهوری اسلامی شریک جرم بوده است تحقیق نمایند، پس از کشف حقایق نسبت به خانه کارگر رابطه خود را با آن قطع کنید و از تمامی تشکل های کارگری جهان بخواهید که از ورود خانه کارگر و نمایندگان آن به جوامع کارگری و تحمیل خود به عنوان نماینده کارگران ایران جلوگیری نمایند .

٣- پس از تحقیقات لازم . کشف حقایق در مورد سرکوب سندیکاها و تشکل های کارگری و مخالفین آنها در ایرا ن با اتحاد میان تشکل های کارگری به صورت جهانی دولت ایران را وادار نماید تعهدات خود را در قبال کارگران عملی نماید .

۴- در نهایت از شما می خواهم اگر پی به حقایق بردید و اگر قبول کردید که ما کارگران ایران بی گناه در زندانها عمر خود را از دست می دهیم به ما کمک کنید تا آزادی خود را به دست آوریم .

۵- اگر ممکن است برای من وکلایی را تعیین کنید، تا بتوانند شکایت مرا به خاطر شکنجه ، محاکمه و زندان بدون هیچ دلیل و سندی به مراجع قضایی صلاحیت دار ارایه و ادامه بدهند.

در کجای دنیا دیده شده که برای یک کارگر عضو سندیکا به خاطر تلاش برای ایجاد سندیکا حکم ۱۱ سال زندان صادر کنند.

 

زنده باد همبستگی جهانی کارگران

درود بر کارگران سندیکاهای فرانسه

 

شاهرخ زمانی

عضو هیئت موسس سندیکای نقاشان و تزئینات ساختمان در ایران

اسفند۱٣۹۰

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©