Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ برابر با  ۰۷ سپتامبر ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۲  برابر با ۰۷ سپتامبر ۲۰۲۳

یاد رفیق عبدالرضا (بابک) رضاییان گرامی باد

 

۳ مرداد ۱۳۳۱ (۲۵ ژوئیه ۱۹۵۲) - ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ (۱۴ اوت ۲۰۲۳)

رفیق بابک، عضو گروه اتحاد کمونیستی (پیش از انقلاب ۱۳۵۷) و سپس  سازمان وحدت کمونیستی، روز ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ (۱۴ آگوست ۲۰۲۳) در اثر سرطان لوزالمعده (پانکراس) در کالیفرنیا/آمریکا چشم بر جهان فرو بست.

او از اعضای تاثیرگذار گروه و سازمان بود که سال‌ها با تعهد و مسئولیت در فعالیت‌ها شرکت می‌کرد و در نقد و بررسی نوشته‌های نظری نیز جدی و دقیق بود.

رفیق بابک در اوایل دهه‌ی ۱۳۶۰ از ایران خارج شد. پس از تشکیل کمیته‌ی خارج از کشور سازمان وحدت کمونیستی با آن کمیته همکاری‌هایی داشت. در عین‌حال، او که دکترای خود را در رشته‌ی مهندسی مکانیک از دانشگاه ایلینوی شیکاگو گرفته بود، سال‌ها در چارچوب کمک به توسعه در آفریقا و پروژه‌های بزرگ مانند تامین آب، برق، تلفن، و کامپیوتر در سطحی گسترده برای روستاییان کار می‌کرد.

رفیق بابک بسیار فروتن و صمیمی بود و تا پایان عمر به تعهدات انسانی و اجتماعی خود باور داشت و پای‌بند بود. یاد او گرامی و نام‌‌اش زنده خواهد ماند.

وب‌گاه اسناد سازمان وحدت کمونیستی - ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ (۲۲ آگوست ۲۰۲۳)

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©