Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
يكشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ برابر با  ۱۶ اکتبر ۲۰۲۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :يكشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱  برابر با ۱۶ اکتبر ۲۰۲۲
اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

در پی آتش‌سوزی همراه با انفجار و تیراندازی‌های پی‌در‌پی در زندان اوین

 

به نام خداوند جان و خرد

 

هموطنان عزیز متاسفانه چنانچه می‌دانید زندان اوین در شامگاه شنبه ۲۳ مهر ماه در آتشی سخت گرفتار آمد. آنچه بر نگرانی عمیق خانواده‌های زندانی و عموم مردم ستمدیده ایران افزوده، صدای چندین انفجار و تیراندازی پی‌در‌پی در حین آتش‌سوزی در این زندان و گسیل کردن نیروهای سرکوب به سوی اوین از سوی سرکوبگران است.

هم اکنون آقایان #رسول_بداقی، #جعفر_ابراهیمی، #محمد_حبیبی، #اسکندر_لطفی و #مسعود_نیکخواه از جمله معلمان محبوس در اوین هستند.

در پی اعتراضات مردم جان به لب رسیده در هفته‌های اخیر به دنبال قتل #مهسا_امینی به دست گشت ارشاد حکومتی، بسیاری از نوجوانان و جوانان گمنام به صورت گسترده دستگیر شدند و هم اکنون در زندان اوین بازداشت هستند.

 

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، با ابراز نگرانی عمیق از سرنوشت این زندانیان، هشدار می‌دهد،با توجه به اینکه طبق قوانین کشور، مسئولیت مستقیم حفاظت و سلامتی زندانیان، با سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه است، هرگونه حادثه‌ای که منجر به خسارت جانی زندانیان شود، مستقیم بر عهده قوه قضاییه جمهوری اسلامی است و مسلما تبعات سختی برای بانیان آن خواهد داشت.

 

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲۴ مهر ۱۴۰۱

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©