Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ برابر با  ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱  برابر با ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲
اطلاعیه گفتگوهای زندان

اطلاعیه گفتگوهای زندان

 

قیام سراسری و ضرورت دفاع از دستگیرشدگان و زندانیان سیاسی

 

قیام عمومی و سراسری زن، زندگی، آزادی با دستاوردهای فراوان نشان داد علی رغم تعداد بالای جانفشانان و جان‌باختگان، بازداشت‌شدگان و نیز شدت سرکوب‌ها؛ مقاومت، ایستادگی و مبارزه‌ای که در ابعاد گسترده شکل گرفته، توان بالقوه این را دارد که تا سرنگونی کلیت نظام تداوم داشته باشد.

پاسخ جمهوری اسلامی به خواسته‌های برحق مردم استفاده از وحشیانه‌ترین شیوه کشتار علنی و غیر علنی در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌های با نام و بی‌نام و دستگیری هزاران تن از جان ‏به لب‌رسیدگان است. علاوه بر این رژیم در حال تدارک سناریوهای جدیدی برای بازیابی اقتدار امنیتی و نظامی در جامعه است. ما در گفتگوهای زندان، به عنوان بخشی از زندانیان سیاسی سابق، با توجه به گستردگی دستگیری‌ نیروهای انقلابی در نبردهای خیابانی و نیز تجربه سرکوب دهه شصت، می‌توانیم به‌خوبی تصور کنیم که امروز چه فضایی بر زندان و زندانیان سیاسی ایران حاکم است. ما با اشاره ‏به آن تجربه‌های تلخ، هشدار می‌دهیم که جان تک تک زندانیان سیاسی به ویژه دستگیرشدگان اخیر در معرض خطر جدی قرار دارد.

در روزهای اخیر ما شاهد استفاده از شیوه‌های وقیحانه و سوخته شده جمهوری اسلامی هستیم که تلاش دارد با ترفندهای بیشرمانه اذهان جامعه را منحرف کند. این بار با مستمسک قرار دادن اتهام‌های ‏بیهوده جاسوسی به دوتن از فعالین شناخته شده سندیکایی فرانسه به نام‌های «سیسیل کوهلر» و همسرش «ژاک پاری» و در ‏همین رابطه تشکیل پرونده جاسوسی و امنیتی برای فعالین کارگری و ‏بسیاری از دیگر فعالان صنفی و معلمی شناخته شده، از جمله «رسول بداقی»، «جعفر ابراهیمی»، «محمد حبیبی»، «اسکندر لطفی»، «شعبان محمدی»، «مسعود نیکخواه» ‌و‌ دیگر فعالان کارگری مستقل نظیر «آنیشا اسداللهی» و «کیوان مهتدی» همچنین مرعوب ساختن خانواده جانفشانان و تحت شکنجه قرار دادن آنان برای گرفتن مصاحبه‌های اجباری تلویزیونی، سناریوی ورشکسته خود را به نمایش در آورده است.

قیام مردم ایران با با همبستگیِ رزمنده‌ی ملیت‌های مختلف و گستردگی سراسری باعث عجز و ناتوانی دستگاه سرکوب و کشتار جمهوری اسلامی شده است. از این رو حکومت رذیلانه تلاش دارد تا انتقام قیام خیابان را در زندان و از زندانیان بی‌دفاع بگیرد.

گفتگوهای زندان، به عنوان بخشی از جان به در بردگان  کشتارهای دهه شصت، ضمن اظهار نگرانی نسبت به سلامت تک تک ‏دستگیر شدگان، جمهوری اسلامی را مسئول هرپیش آمد، پیامد و هرگونه ‏خطر، از جمله به اصطلاح «به خود کشی کشاندن» زندانیان سیاسی می‌داند. سازمان‌های ذیربط  قضایی ، سازمان امور زندان‌ها و در یک کلام کلیت نظام حاکم بایستی پاسخگوی اعمال خود باشند. سرنوشتی که به تجربه می دانند، دیر یا زود به سراغ آن‌هاخواهد آمد.

در همین رابطه همگام با تمامی نیروهای مترقی ایران و جهان با براه انداختن کارزارهای حمایتی از آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی بر بستر همبستگی عمومی مردم که در شهرهای مختلف جهان ایجاد شده ضمن حضور و افشای ابعاد جنایات روزهای اخیر برای نیل به رهایی این عزیزان تلاش خود را خواهد کرد.

زندانی سیاسی به قدرت توده ها آزاد باید گردد

زنده باد آزادی زنده باد سوسیالیسم

سرنگون باد کلیت نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی

گفتگوهای زندان

۱۷ مهرماه ۱۴۰۱

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©