Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ برابر با  ۲۹ جولای ۲۰۲۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰  برابر با ۲۹ جولای ۲۰۲۱
از مبارزه مردم خوزستان حمایت کنیم

از مبارزه مردم خوزستان حمایت کنیم

 

بیش از چهار دهه بهره‌کشی مردم خوزستان، و در خلال سال‌ها انکار هویت مردم عرب  و سرکوب نظام‌یافته آن‌ها در منطقه، و سیاستهای به غایت تخریبی زیست بوم مردم، سرانجام کاسه صبر مردم خوزستان لبریز شد و آتش خشم مردم منطقه بار دیگر شعله‌ور گشت و در امتداد خیزش دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ آغاز موج سوم خیزش مردمی در ایران را کلید زد که همدلی بخش‌های قابل توجهی از مردم سراسر کشور را در پی داشت.

 

سیاست تخریبی رژیم اسلامی نه صرفا از سرناآگاهی و فقدان تدابیر کارشناسانه، بلکه اساسا به سبب تامین منافع باندهای مافیای حاکمیت رژیم اسلامی، از رهگذر ایجاد

سدهایی دنبال شد که تنها و تنها باعث لم‌یزرع کردن مناطق کشاورزی و کاهش چشمگیر آب‌های زیرزمینی شده است. در خوزستان پنج رودخانه کرخه، کارون، دز، جراحی و مارون وجود دارند، که کارون یکی از بزرگترین رودخانه‌های ایران به‌شمار می‌رود. با این وصف، با ایجاد سد گتوند علیا علیرغم هشدار دلسوزان منطقه‌ای با بهره‌برداری از این آب‌ها برای مناطق دیگر از یک سو، و افت آب‌های زیرزمینی از دیگر سو، هم اکنون با سرزمینی مواجه ایم که نه تنها آبی برای چارپایان آن وجود ندارد، بلکه با زیست بومی روبرو هستیم که سال‌ها طول می‌کشد که خشکسالی آن به زمینی برای کشت و دام مبدل شود. «خوزستان تشنه است» ثمره چهار دهه سیاست تخریبی رژیم اسلامی و بهره‌کشی لجام گسیخته‌ی از مردم و محیط زیست منطقه است، که از سوی تازه‌بدوران رسیده‌های ستاد اجرایی امام و سپاه پاسداران ظلم و جنایت صورت گرفته است.

 

خروش مردم خوزستان در شرایطی تکوین یافت که نفتگران و کارگران پتروشیمی در مقیاس رشته‌ای و سراسری، در راستای گسترش فزاینده‌ی حرکات کارگری، گام در صحنه مبارزه نهاده بودند. موتور اولیه‌ی این حرکت، کارگران با موقعیت شغلی دارای قراردادهای موقت در برابر پیمان‌کارانی بودند که جز بهره‌کشی برده‌وارانه به چیزی دیگری نمی‌اندیشند. به میدان آمدن نفتگران و رشته‌های هم خانواده‌ی آن به سهم خود می‌تواند تراز مبارزه مردمی را یک گام ارتقاء دهد.

 

 در موج سوم خیزش مردمی در تیر ماه ۱۴۰۰، پیوند جنبش اعتراضی مردمی در خیابان‌ها با اعتراضات جنبش کارگری در محل کار آن اقدام موثر و بن بست شکنی است که می‌تواند بنیاد رژیم اسلامی را در هم شکند. هم اکنون حرکت‌های حمایتی در سقز و سنندج، بجنورد، بختیاری‌ها و لرها، اهالی سینما و هنرمندان، نهادهای کارگری کردستان، وکلای مستقل دادگستری، کارگران هفت تپه، فریاد مرگ بر دیکتاتور از سوی انبوه جمعیت در فلکه‌ی اول صادقیه و بر تارگ همه‌ی آن‌ها اقدام درخشان مردم تبریز و فعالان جنبش ملی آذربایجان شادی‌بخش و غرور‌آفرین است و فردای بهتری را نوید می‌دهد. حرکت‌های حمایتی سایر نقاط ایران به سهم خود سبب دلگرمی و باعث انرژی موثری در مبارزات مردم خوزستان می‌شود. مردم خوزستان اما به دلسوزی نیازی ندارند، بلکه در پیشروی برای تحقق اهداف خود به همکاری عملی پیرامون رفع همه‌ی اشکال ستم و نابرابری در میدان مبارزه احتیاج دارند. باشد که این حرکت‌های حمایتی در راستای تحقق این هدف سترگ قرار گیرد.

 

پیروز باد مبارزات حق طلبانه مردم ایران

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

کانون کنشکران دموکرات و سوسیالیست-هانور

 

مکان : هانوفر - میدان اشتاین تور

زمان : جمعه  ۳۰ یولی  ساعت ۱۸

 

 

 

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©