Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ برابر با  ۱۸ مارس ۲۰۲۰
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸  برابر با ۱۸ مارس ۲۰۲۰
الیائی

بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان  ایران (تهران)

در اعتراض به ممانعت از اعزام به مرخصی محمد حبیبی

 

در حالی به استقبال بهار می‌رویم که متاسفانه هر روز ویروس کرونا در سرتاسر کشور در حال قربانی گرفتن است. کانون صنفی معلمان در هشتم اسفند نسبت به عواقب شیوع این بیماری مهلک به مسئولان هشدار داد و خواستار به کارگیری تمام امکانات نهادهای حاکمیتی شد و بر این نکته تاکید نمود که مسئولیت جان تمام زندانیان به خصوص  معلمان دربند با کسانی است که مانع از اعزام آنان به مرخصی می‌گردند‌. اما متاسفانه دادن مرخصی به زندانیان سیاسی که به خاطر فعالیت صنفی و مدنی در زندان هستند با اعمال سلیقه و قید و بندهایی صورت می‌گیرد که عملا باعث شده‌ است تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در زندان بمانند‌.

 

خوشبختانه در طی روزهای گذشته  محمود بهشتی لنگرودی و  اسماعیل عبدی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران  به مرخصی اعزام شدند و اندکی از اضطراب و نگرانی خانواده‌ها و معلمان کاست امری که باید دو هفته پیش صورت می‌گرفت. اما دادستان همچنان با مرخصی  محمد حبیبی دیگر عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان مخالفت می‌کند این مخالفت در حالی است که از حدود دو هفته پیش در سالن شماره دو اندرزگاه دو تیپ پنج زندان تهران بزرگ موارد ابتلا به کرونا اعضای یک اتاق شناسایی شده و آنها را از بند خارج نموده‌اند و جان  محمد حبیبی با توجه به مشکلات ریوی مزمن در معرض خطر جدی است.

 

کانون صنفی معلمان ایران(تهران) ضمن هشدار مجدد نسبت به وضعیت سلامت تمام زندانیان ، با توجه وضعیت بغرنج  محمد حبیبی خواهان اعزام وی به مرخصی بدون فوت وقت است.

 

کانون صنفی معلمان ایران(تهران)

۲۸ اسفند ۱۳۹۸

.................................................................

بیانیه انجمن صنفی معلمان کردستان ـ مریوان

در محکومیت عدم آزادی  محمد حبیبی

و سایر زندانیان سیاسی با وجود بحران کرونا

 

در حالی روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ را سپری می‌کنیم که این روزها  جهان شاهد شیوع  ویروس خطرناکی به نام کرونا است و هزاران نفر در سراسر جهان جان باخته یا در بیمارستان ها بستری هستند و خطر گسترش هرچه بیشتر این بیماری ضمن اینکه  استرس و نگرانی زیادی ایجاد نموده ، جامعه را در آستانه‌ی بحرانی همه جانبه قرار داده است.

 

دولت ها و مسئولان امر آنگونه که شایسته است راهکارهای شدنی و امن مانند قرنطینه‌ی شهرها و روستاها همراه با امکانات و ملزومات زندگی مردم و همچنین تجهیز بیمارستان ها و مراکز درمانی ، برای عبوراز این خطر جدی را  در پیش نگرفته اند

 

ایران در صدر کشورهایی است که این بیماری متاسفانه بسیاری از خانواده ها را داغدار کرده و روز به روز شاهد بالارفتن آمار مبتلایان و جانباختگان این ویروس کشنده هستیم.

 

امروز زندان‌ها یکی از مستعدترین و خطرناکترین مکان‌ها برای شیوع ویروس است و متاسفانه در تعداد زیادی از زندان‌ها شیوع ویروس توسط نهادهای مستقل گزارش شده‌است. اگر چه تعدادی از زندانیان عادی و سیاسی به مرخصی اعزام شده‌اند اما همچنان زندان‌ها مملو از زندانی است که باید سریعا به مرخصی اعزام شوند.

 

محمد حبیبی معلم آگاه و متعهد یکی از صدها زندانی سیاسی است که هم اکنون روزهای سختی را درزندان تهران بزرگ  سپری می کند. وی در سالنی محبوس است که پیشتر تعدادی از زندانیان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند پس لازم است هر چه سریع‌تر و بدون فوت وقت آزاد گردد.

 

انجمن صنفی معلمان کردستان - مریوان ضمن ابراز نگرانی نسبت به جان محمد حبیبی  و سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی (زنان، کارگران، دانشجویان، معلمان و ...) خواهان آزادی سریع کلیه‌ی  این عزیزان بوده و اعلام می دارد که مسئولیت هرگونه اتفاق ناگواری در زندان‌ها بطور مستقیم با  دولت و قوه‌ی قضائیه و اداره ی زندان‌هاست.

زندانیان را آزاد کنید پیش از آنکه فاجعه‌ای رخ دهد.

 

انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان

۲۷ اسفند ۱۳۹۸

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©