Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸  برابر با ۱۲ مارس ۲۰۲۰
‏با آرزوی سلامتی و شادابی دکتر رئیس دانا

با آرزوی سلامتی و شادابی دکتر رئیس دانا

 

دکتر فریبرزرییس‌دانا، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران، با علائم مشکوک به کرونا شبِ گذشته در بیمارستان تهران‌پارس بستری شد. شب گذشته با تنگی نفس و درگیری شدید ریوی به بیمارستان منتقل شد. امروز سطح اکسیژن بالا آمده و حالشان نسبت به شب گذشته بهتر است. نتیجه تست کرونا هنوز نیامده است اما علایم مشکوک به کرونا در ایشان مشهود است. دو روز پیش پزشک به ایشان گفته بود مسمومیت غذایی دارد، دیروز صبح حالش خوب بود. اما از ظهر به بعد بدتر شد، تب، مشکل تنفسی، خلط گلو، کاهش هوشیاری. پزشک خانوادگی در ابتدا احتمال ذات‌الریه داده بود. ساعت یک بامداد امروز سی‌تی‌اسکن بیمارستان تهران پارس او را مشکوک به کرونا تشخیص داد و تحت درمان است. برای او که در راه آرمان رهائی و برابری فدارکارانه زیسته است آروزی سلامتی و شادابی و توان ادامه مبارزه برای آرمان های زیبا و انسانی سوسیالیستی می کنیم.

دکتر فریبرزرئیس دانا روی تخت کروناست او قول داده که برخیزد

م پناهی

 

اگرچه پزشکان فداکار کشورم کسالت رفیق فریبرز رییس دانا را مشکوک به کرونا دانسته اند، اگر چه او هم اکنون بر روی تخت کرونا خوابیده است، اما من می دانم او بزودی بلند خواهد شد.

 

فریبرز خوابیدنی نیست، او قوی هست و سرشار از امید. او کوتاه نخواهد آمد، مگر شدنی هست روشنفکر سوسیالیستی در قامت او که بیش از نیم قرن برای آزادی و سوسیالیسیم، دهها خطر و صدها فشار و تهدید و زندان را پشت سرگذاشته است، چندین کتاب تخصصی نفیس، صدها مقاله و آثار تحقیقی برای آزادی بشر نوشته است، خود تسلیم تخت و برانکارد شود؟

 

نه من میدانم فریبرز تسلیم شدنی نیست؛ مگر پارسال سرطان را تسلیم خودش نکرد؟ او مبارز آرمان خواه، عاشق سوسیالیزم، امیدوار و چالشگر است. او کارهای انجام نشده، برنامه های پایان نیافته و ایده های نگفته زیادی در پیش دارد. او به همه ما قول داده است، او به همه رفقایش، به همه فعالین سیاسی و اجتماعی، به همه آنهایی که برای فردای بهتر مبارزه می کنند، قول داده است که همه را در راه عدالت، آزادی و سوسیالیسیم یاری خواهد کرد.

 

او به همه کارگران و زحمتکشان ایران، به همه کارگران هفت تپه و فولاد اهواز و آذراب اراک، به همه معترضین اخیر قول داده است که در انقلاب آینده ایران مشاور سازندگی انها خواهد شد. او به سپیده قلیان، به اسماعیل بخشی، ندا ناجی، رضا شهابی، به همه کارگران و معلمان و روزنامه نگاران زحمت کش قول داده است که همه با هم علیه استبداد و استثمار خواهیم جنگید. او به نسرین ستوده، به نوری زاد، به دکتر ملکی قول داده است حکم اعدام را ریشه کن کنند. او به زلزله زدگان بم، به سیل زدگان گلستان، به کودکان کار، به همه بلادیدگان و بی سرپناهان قول داده است که برای آنها سرپناه خواهیم ساخت. او به همه زندانیان سیاسی دربند امید آزادی داده است.

 

نه ممکن نیست که فریبرز نباشد! او برخواهد خواست، کمک خواهد کرد، راه نشان خواهد داد، سخنرانی خواهد کرد. او بازهم از اقتصاد، از سیاست از ازادی و سوسیالیزم خواهد گفت.

 

م پناهی ۲۱ اسفند ۹۸

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیر که عضوآن هستید ارسال کنید:  

© 2021 Copyright: All rights reserved