Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ برابر با  ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸  برابر با ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹
اطلاعیه نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ـ خارج از کشور

اطلاعیه نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ـ خارج از کشور

 

تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم!

 

اعتراضات مردمی به گرانی بنزین در ایران

 

 

با افزایش سیصد درصدی قیمت بنزین که سه برابرنرخ کنونی است موجی از اعتراضات  مردمی  ایران را فرا گرفته است . رژیم جمهوری اسلامی همچون گذشته با بازوهای نظامی خود همچون نیروی های ضد شورش و نیروی انتظامی و لباس شخصی ها راهی جز سرکوب این به جان آمده گان نداشته و در جریان این اعتراضات که دربیش ازصد شهر در جریان است تاکنون دهها نفر از جمله یک کودک ۱۳ ساله کشته صدها نفر زخمی و بیش از هزارنفردستگیر شده اند .سه برابر شدن قیمت بنزین ،آنطور که مردم به حق محاسبه می کنند ،برابر است با تعرض همه جانبه  جمهوری اسلامی سرمایه داری به سفره خالی کارگران و زحمتکشان که اکثریت آنان حداقل تا یک پنجم زیر خط فقربسر می برند . با بالا رفتن موج اعتراضات مقامات رژیم به دست و پا افتادند وصحبت از تامین یارانه ها کردند . در حالی که محاسبه ساده می گوید دولت برای جبران کسری بودجه باز هم به جیب مردم دستبرد زده است .دولت اعلام کرده است که ۶۰ میلیون نفر مشمول دریافت یارانه شده اند و یارانه ۵۰ هزار تومان افزایش می یابد.حداقل در آمد دولت ازفروش بنزین ۶۳۰۰هزار میلیارد تومان خواهد شد و در صورت افزایش یارانه۳۰۰ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص خواهد یافت و بقیه ۳۳۰۰ هزار میلیارد از جیب مردم دزدیده می شود. آمار رسمی می گوید که تورم در ایران ۴۸ درصد است در حالی که پول و ثروت و منابع همه دراختیار مقامات بالا و پایین رژیم در پوشش نهادها و سازمانها وسپاه و ...است . خصوصی سازی در ایران یعنی چنگ انداختن بر زنده گی و معیشت اکثریت جامعه توسط تمامی وابستگان به رژیم ارتجاع اسلامی سرمایه داری در ایران است که انعکاس آن فقر و فلاکت همه جانبه بر جامعه است . سوداندوزی و دزدی رانت خواران و اختلاسگران لانه کرده در حکومت تمامی ندارد وبه کل منطقه منجمله یمن و لبنان و عراق و سوریه هم رسیده است . در اعتراضات اخیر در لبنان و عراق شاهد بوده ایم که مردم آن جوامع بدرست در اعتراضاتشان رژیم ارتجاعی اسلامی در ایران را نیز نشانه رفته اند .

دراعتراضات اخیر روی دیوارها شعاری نوشته شده است "۴۰ سال خون گریستیم/ بسه دیگه می ایستیم" که  حاکی از تکمیل کردن شعار اصلی اعتراضات توده ای در دیماه نود و شش است  " اصلاح طلب  اصول گرا /   دیگه تمومه  ماجرا" است .

این اعتراضات خودجوش که از طریق شبکه های اجتماعی  سازماندهی شده  عکس العمل طبیعی و منطقی جامعه ای است که دیگر قادر به زیست و معیشت نیست . طرف دیگر رژیم اسلامی است که حداقل از دو سال گذشته به روغن سوزی افتاده است و سوت پایانش از طرف جامعه زده شده است . در برابر آلترناتیو های دست ساز سرمایه داری ، جنبش اعتراضی در جهان که اکنون در امریکای لاتین ، اروپا ، افریقا و منطقه خاورمیانه در جریان است ،روز از پی روز به سازمانیابی خود نزدیک می شود ودر ایران هم این نیازعینی در جریان است. آبان ماه سال گذشته در ایران آلترناتیواداره شورایی جامعه دراعتراضات کارگران هت تپه و شورایی زنده گی کردن مردم در میدان تحریر بغداد، خود مکمل یکدیگرند .

رژیم جمهوری اسلامی در سراشیبی افتاده وسقوطش نزدیک است ، آنچه می تواند به نفع اکثریت جامعه رقم خورد ، خود مدیریتی جامعه توسط شوراهای کارگری و مردمی در جامعه خواهد بود . اعتراضات جاری به افزایش قیمت بنزین در ایران می تواند به افزایش اتحاد و همبستگی و ایجاد نهادهای  کارگری و مردمی  بیانجامد . با اتحاد مبارزاتی در کنار مردم عراق و لبنان وبر داشتن اختلافاتی که دست ساز رژیم اسلامی و ارتجاع منطقه و کل سرمایه داری جهانی است ،صفوف اعتراضی خود رامی توان تا ایجاد جنبشی اجتماعی فشرده کرد.

نمونه اعتراضات توده ای در عراق و ایجاد زنده گی با هم و برای هم در میدان تحریر بغداد می تواند برای مردم در ایران هم مفید باشد و تجربه شورایی زنده گی کردن را بنا نهند. بی شک با سازمان دادن اعتراضات با هدف قوی تر شدن مبارزه ،جنبش های اجتماعی در ایران یعنی جنبش کارگری ، زنان ، دانشجویان و رفع ستم ملی می توانند هر چه بیشتر و در سطح سراسری انسجام یابند.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

برقرار باد شوراهای مردمی

زنده باد خود مدیریتی جامعه

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ـ خارج از کشور

۱۶ نوامبر ۲۰۱۹

http://nahadha.blogspot.com/

https://t.me/nahadhayehambastegi

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©