Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ برابر با  ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :سه-شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸  برابر با ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹
نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم

نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم!

 

 

اطلاعیه جمعی از جان بدر بردگان چپ، سوسیالیست و کمونیست از کشتارهای رژیم جمهوری اسلامی در رابطه با دستگیری و محاکمه علنی حمید نوری (دادیار عباسی) از مجریان اصلی جنایات در زندان گوهر دشت کرج و اوین، در سوئد - استکهلم

 

 

در طول چهل سال حکومت جمهوری اسلامی همواره شاهد جنایات بی شماری بوده ایم. کشتار در کردستان و ترکمن صحرا، کشتار در جریان "انقلاب فرهنگی"، کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت، قتل های زنجیره ای نویسندگان و روشنفکران، اسید پاشی و ضرب و شتم و سرکوب زنان، ترور فعالین سیاسی اپوزیسیون در داخل و خارج کشور، سرکوب و کشتار کارگران، تشکل ها و فعالین آنها و ده ها مورد دیگر ازجمله این جنایات بوده اند. از میان این جنایات قتل عام چند هزار نفره زندانیان سیاسی در سال ۶۷، یکی از بزرگترین این جنایات است که به دستور خمینی و با ایجاد هیئت مرگ متشکل از پور محمدی، نیری، اشراقی، رئیسی و... توسط وزارت اطلاعات از قبل تدارک دیده شد و مورد اجرا قرار گرفت. هزاران زندانی سیاسی کمونیست، چپ، مجاهد و آزادیخواه توسط هیئت مرگ با چند پرسش و پاسخ، محکوم به مرگ و بلافاصله به دار آویخته شدند.

اجساد آنها به خانواده های آنها تحویل داده نشد و در بیش از سی گور دسته جمعی که تا کنون شناسایی شده در مناطق مختلف ایران دفن شدند.

رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی تلاش کرد در پایان جنگ ایران و عراق با قتل عام زندانیان سیاسی باقی مانده در زندان ها صدای مخالفان را خاموش کند و بدین شکل ادامه حیات سیاسی خود را تضمین نماید. اما از همان ابتدا خانواده جان فشانان و جان باختگان به هر شکل ممکن، از جمله برپایی سالگرد کشتار زندانیان و سپس با افشاگری سیستماتیک جان به در بردگان، نیروهای چپ و کمونیست، در مورد این کشتارها، رژیم جمهوری اسلامی نتوانست به اهداف خود دست یابد. سال به سال اعتراض علیه کشتار سال ۶۷ و مراسم یادمان این جان فشانان و جانباختگان افزایش یافت تا آنجا که بسیاری از مردم در اقصا نقاط دنیا نیز به این جنایت واقف شدند. 

اکنون سی و یک سال پس از قتل عام سال ۶۷، یکی از مجریان اصلی این جنایات در زندان گوهردشت کرج (رجایی شهر) به نام حمید نوری (دادیار عباسی) به دستور دادستان سوئد و توسط پلیس سوئد بازداشت شده تا به پرونده او در رابطه با نقشی که در قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ داشت رسیدگی شود. ما می دانیم که دولت سوئد و دیگر دولت های اروپایی روابط گسترده ای با جمهوری اسلامی دارند. چندی پیش وزیر امور خارجه ایران به سوئد سفر کرد و پلیس معترضین را سرکوب کرد. جدای مسائل پشت پرده ای که فعلا برای ما روشن و روشنگری درباره آن مقدور نیست، ما با هوشیاری انتقادی و وفاداری به آرمان هم بندیان جانفشان و جانباخته امان، این پرونده را در زمینه حقوقی و نیز سیاسی پیگیری خواهیم کرد.

ما، تعدادی از جان به در بردگان قتل عام سال ۶۷ که از نزدیک شاهد این قتل عام گسترده بودیم، با توجه به دستگیری یکی از عاملان کشتار ۱۳۶۷ تلاش می کنیم تا بار دیگرتوجه افکار عمومی در داخل و خارج کشور را نسبت به این قتل عام جلب کنیم. ما اعتقاد داریم که همه ی آمران و عاملان قتل عام ، شکنجه و سرکوب فعالین سیاسی، کارگری و مردم ایران در دادگاه هایی مستقل و مردمی با حضور همه جان بدربردگان، خانواده ها و بازماندگان از کشتارها به شکل علنی و بدون سانسور باید محاکمه شوند.

دادخواهی از منظر ما، پیوند ناگسستنی با دادخواهی کل جامعه، طبقات و اقشار سرکوب شده تحت سیطره سیستم سرمایه دارانه جمهوری اسلامی دارد. ما دادیار عباسی را یکی از چرخ دنده های سیستمی می بینیم، که با سرکوب و کشتار زندانیان سیاسی و مخالفین، راه را برای امنیت سرمایه و غارت کارگران و زحمتکشان و سایر مردم گشوده است. ما چشم انداز رهایی بخش در جنبش دادخواهی را بخش جدایی ناپذیر از چشم انداز امید به رهایی کارگران و زحمتکشان برای سرنگونی جمهوری اسلامی و حرکت به سوی سوسیالیسمی می دانیم که امکان تحقق مجدد چنین جنایاتی در ایران را برای همیشه از بین ببرد.

اکنون که جمهوری اسلامی با آتش اعتراضات اجتماعی و بحران چند جانبه و مبارزات کارگران و مردم مواجه است، افشا و پیگری جنایات جمهوری اسلامی در قتل عام زندانیان در سال ۶۷، عرصه ای دیگر از مبارزه است. ما به نوبه ی خود تلاش می کنیم تا این جنایکاران و حافظان نظام سرمایه داری در ایران را افشا کنیم.

به دلایل بیان شده، از طریق وکیل یا وکلای مستقل خود، شکایت علیه یکی از عاملان مستقیم کشتار، شکنجه و سرکوب زندانیان سیاسی، حمید نوری(دادیار عباسی) را دنبال می کنیم و در اطلاعیه های بعدی جزئیات بیشتری را با افکار عمومی ایران و جهان در میان خواهیم گذاشت. 

 

 

ننگ و نفرت بر شکنجه گران و آدم کشان جمهوری اسلامی!

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی!

زنده باد سوسیالیسم!

 

 

لیست زندانیان سیاسی:

مهرزاد دشتبانی.. تلفن برای تماس 0046701499650

آ:

آذر خلیلی

آذرنوش همتی

 

الف:

ابراهیم عالی پور

ابراهیم شیخانی  ( زمان شاه)

اروند صفایی

احمد سعیدی

اکرم بیرم‌وند

 

ب:

باقر عربی

بهروز پیله ور   

 

پ:

 

ت:

تقی ریاحی لنگرودی

 

ث:

 

ج:

جان الفتی

جعفر امیری

جلال سعیدی

جهانگیر برجیان

 

چ:

 

ح :

حسن بارزوکی

حسین صلواتی

حمید مافی

حوری فولادوند

 

خ:

خسرو شاه علی

د:

 

ذ:

 

ر:

رضا گیاهچی

روبن مارکاریان ( زمان شاه )

 

ز:

 

ژ:

 

س:

سودابه اردوان

سیاوش سلطانی

سیاووش محمودی

سیاووش میرزاده 

 

ش:

شهاب شکوهی

 

ص:

 

ض:

 

ط:

 

ظ:

 

ع:

عالم جوادی   ( زمان شاه)

عبدالله آبادانی

عباس نورزاد آبکنار

عسگر شیرین بلاغی

عصمت طالبی

علی امید

علی ستاری

علی عطایی

علی کلائی

علی اکبر هادی پور

علی دروازه غاری

 

غ:

 

ف:

فرخ قهرمانی

فریده ثابتی

فیروز مستعان

فیروز بهرام

 

ق:

قاسم خاکسا ر

 

ک:

کیومرث گودرزی

 

گ:

 

ل:

 

م:

مژده ارسی

مسروپ نیکی

مسعود فروزش راد

محمد محبی

محمد لطفی

محمد رضا نقاشان

محمد حسین مهرزا د

محمود خلیلی

محمود بهمنی

منصور تبریزی

مهری عباسی

مهرنوش شفیعی

 

ن:

نقی ریاحی لنگرودی

نوید دانشی

و:

 

ه :

هژیر پلاسچی

همایون ایوانی

ی:

 

خانواده های جانفشانان و جانباختگان :

احمد خلیلی

ثریا چیت‌ ساز

شهناز کایدپور

فروغ جواهری

کیانا خلیلی

نگار محسنی

مهرنوش اشترانی

یونس کهوری

 

فعالان سیاسی :

اردلان باستانی

ارژنگ بامشاد

امیرجواهری لنگرودی

رضا سپیدرودی

سحر صبا

سعید اوحدی

سهیلا لیندهورست

سیرانوش مرادیان

سیامک موئد زاده

شهلا مسافر

علی کارگران

علی نواب

عمر مینایی

فریدا سهرابیان

محسن ضیایی

مریم  امانی

مریم عظیمی

مسعود صدیق

ملیحه بینش

مهرداد اویسی

میلا مسافر

مینو میرانی

نادر خلیلی

نیکی میرزایی

هوشنگ دیناروند

امضاء ها ادامه دارد....

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©