Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ برابر با  ۰۷ مارس ۲۰۲۰
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸  برابر با ۰۷ مارس ۲۰۲۰
پرچم هشت مارس امسال خونین است

 

اعلامیه ندای زنان ایران

به مناسبت روز جهانی زن

 

پرچم هشت مارس امسال خونین است!

 

امسال هشت مارس روز جهانی زن در حالی فرا میرسد که جامعه ایران فصل تازه ای از مبارزات چهل ساله خود را با مناسبات حاکم رقم میزند.

 

مناسباتی که بعد از چهل سال ظلم و تبعیض و سرکوب و کشتار در برابر مطالبات شفاف جنبش زنان و دیگر جنبش های مبارزاتی قرار میگیرد و به سرکوب گسترده فعالان در تمام عرصه ها و همچنین مقابله همه جانبه با فعالان زنان پرداخته و با احکام زندان تلاش میکند هر صدای حق خواهی را خاموش کند.

 

کم نبودند زنانی که تنها به جرم خواست زیست برابر، زندگیشان به تباهی کشیده شد. زنانی  که می خواهند انسان شمرده شوند و از مناسبات ضد زن حاکم که حتی در زندان به شکنجه های جنسیتی مبادرت میکند، به فغان آمده اند.

 

 دختر جوانی که تنها جرمش تلاش برای راه یافتن به استادیوم ورزشی است و با احکام ظالمانه زندان مواجه می شود و با سپردن جانش به دست شعله های آتش  سحر را فریاد میزند و  دختر آبی می شود.

 

شعله هایی که شراره های آن در  آبان زبانه می کشد و این بار آتش را به جان حاکمانی می اندازد که با تکیه بر نابودی زندگی مردم، ثروت های نجومی اندوخته و قدرت های مافیایی ساخته اند.

 

رویارویی مردم ایران در جنگی نابرابر با دست هایی پر از فریاد در برابر بیرحمانی که گلوله را نثار زندگی کردند و  چشم های پرفروغ  نیکتا اسفندانی دختر چهارده ساله را به نگاه  ندا آقا سلطان و  ریحانه جباری و هزاران زنی که در این سالیان به دست جور حاکم کشته شدند، پیوند زدند. و پویا ها ، آمنه ها ، محسن ها و ...

 

نیزار ماهشهر و خیابان های قلعه حسن خان تا شهریار و شیراز ..... را  جاودانه ساختند.

 

 این بار زنانی از جنس فریاد قد برافراشتند و دست های  ناهید شیر بیشه و مادر  کتابدار، در دست مادرانی از چهار دهه خون خواهی نهاده شد.

 

 از  مادران خاوران تا مادر  سعید زینالی و  شهناز اکملی تا مادر  پویا بختیاری

 

 فریاد زدند نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم. 

 

 درحالی هشت مارس خونین امسال را سپری می کنیم که کشتار بیرحمانه کودکان و زنان و مردان بیگناه در  سقوط هواپیما ، توسط موشک های حاکمان که زندگی ۱۷۶ نفر را در آسمان به آتش کشیدند و جامعه بشری را در شوک هولناکی قرار داده است.

 

همچنین در سایه بی مسئولیتی حاکمان و بی ارزش شمردن  جان انسان ها در حال حاضر شاهد رواج گسترده بیماری خطرناک  کرونا در جامعه ایران هستیم و می رود تا به فاجعه انسانی دیگری بدل شود و در برابر چشم هایمان شاهد جان باختن عزیزانمان باشیم و هیچ کس پاسخگوی وضعیت موجود نمی باشد در حالیکه سیاست های حاکم باعث کشته شدن انسان هایی می شود که حق سلامت و رفاه داشته و به دلیل نبود شرایط استاندارد و نبود امکانات بهداشتی رایگان جانشان را از دست می دهند‌.  و برای جلوگیری از گسترش عواقب مرگبار بیماری  کرونا خواهان تعطیلی تمامی مراکز تجمع و  گشوده شدن درب زندانها و آزادی و مرخصی  زندانیان  تا بعد از شرایط بحرانی هستیم.

 

از همین رو "ندای زنان ایران" که هر ساله مبادرت به برگزاری مراسم های باشکوه به مناسبت هشت مارس روز جهانی زن می نمود و همواره با ابتکارات متنوع تلاش کرده این روز را به عنوان سنت اعتراضی جنبش زنان در سطح اجتماع بزرگ بدارد بنا به شرایط اضطراری موجود و ضرورت تعطیلی همه مراکز تجمع به منظورجلوگیری از رواج بیماری، از برگزاری تجمعات به مناسبت هشت مارس خودداری کرده و اعلام میدارد :

 

جنبش زنان  در کنار تظلم خواهی از چهل و یک سال آپارتاید جنسیتی که زندگی میلیون ها انسان را به نابودی کشانده است در هشت مارس امسال در کنار همه خانواده هایی  که خون عزیزانشان بیرحمانه ریخته شد و یا عزیزانشان را به دلیل سیاست های حاکمان از دست داده اند ، می ایستد و خواهان معرفی و محاکمه و  مجازات  تمام آمرین و عاملین کشتار بیرحمانه و جان باختن فرزندان این سرزمین  است و همراه همه مردم ایران فریاد میزند: چرا کشتید؟

 

ندای زنان ایران

اسفند ۱۳۹۸

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©