Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با  ۳۱ مارس ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲  برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳
فراخوان اعتراضی و تجمع فرهنگیان

 

 

 

فراخوان اعتراضی و تجمع فرهنگیان

 

گروه پیگیری مطالبات فرهنگیان استان تهران بدینوسیله مواضع خود را در خصوص اقدامات اخیر مسئولین اعم از دولت، نمایندگان مجلس و شخص وزیر آموزش و پرورش در قبال جامعه بزرگ فرهنگیان اعلام می‌دارد

 

اقدامات مجلس‌نشینان، سازمان برنامه و بودجه و متولیان وزارت آموزش و پرورش در خصوص تصویب و اجرای لایحه رتبه‌بندی، نه تنها شیرینی و حلاوت تصویب این لایحه را به مرارت تبدیل کرد بلکه باعث خشم و انزجار فرهنگیان نسبت به عملکرد خط مشی گذاران و مسئولین حکومتی گردید.

 

اکنون به مسئولین تذکر داده و سوال می‌کنیم شما چگونه به خود اجازه می‌دهید با فرهنگیان نجیب و شریفی که از حقوق قانونی خود در برخورداری از حقوق حداقل ۸۰ درصد هیأت‌علمی چشم پوشی کردند و از ادامه اعتراضات و تجمعات خود دست کشیده و یک بار دیگر به مسئولین اعتماد نمودند، اینگونه رفتار کرده و آنان را موردتوهین و تحقیرهای ناروا قرار دهید؟!!

 

از کدام برخوردهای توهین‌آمیزتان با معلمان بگوئیم؟!

 

 از همسان‌سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و شاغلین طبق قانون مصوب و ۹۰ درصد شاغلین؛ از پرداخت حقوق معلم در آخرین ساعات آخرین روز سال و همزمان با شروع تعطیلی پایان سال آنهم بصورت قسطی؛ از اعمال رتبه‌بندی، حقه‌بندی، و خلاف قانون و مغایر با نص صریح قانون با آن سازوکار کذایی ‌که باعث اعتراض قریب به اتفاق همه همکاران خصوصا همکاران باسابقه بالا گردید. یا از عدم پرداخت بیش از شش ماه اضافه‌کاری و حق‌التدریس معلمین؛ یا از عدم بهره‌مندی معلمان مظلوم از مفاد قانونی مدیریت خدمات کشوری؛ یا از عدم اعمال فوق‌العاده خاص برای معلمان با وجود نص صریح قانون مدیریت خدمات کشوری؛ یا از عدم تصویب و اعمال فوق‌العاده ویژه ۵۰ درصد باتوجه بر نص صریح قانون مدیریت خدمات کشوری؛ یا از عدم بهره‌مندی معلمین از رفاهیات و خدمات رفاهی براساس مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری؛ و آیا پرداخت دیرهنگام حقوق اسفندماه در آخرین ساعات پایان سال مصداق توهین و تحقیر نیست؟!!

 

چگونه است که حقوق تمام کارمندان دولت و نهادها و...طبق روال همیشه در چند روز قبل از پایان سال به همراه پاداش‌های آنچنانی و تمام معوقات و بهره‌مندی‌ها و اضافات و..‌.. واریز می‌شود اما نوبت که به فرهنگیان می‌رسد با منع قانونی و اشکال در سیستم و بهانه‌های واهی مواجه می‌شود!! آیا مسئولین هرگز می‌توانند خود را لحظه‌ای به جای معلمی که منتظر واریز حقوق و خرید مایحتاج شب عید برای خانواده خود است تصور کنند؟! این تبعیض‌‌ها و بی‌عدالتی‌های آشکار و توهین‌ها و تحقیرها را چگونه می‌توان تحمل نمود. البته متهم اصلی در این تحقیرها و بی‌حرمتی‌ها شخص وزیر آ.پ و متولیان امر در وزرات آموزش و پرورش هستند چرا که از قدیم گفته‌اند "احترام امامزاده به متولی آن است." حال بر اساس وظایف شرعی و انسانی خود مبنی بر عدم سکوت در مقابل ظلم، در مطالبه حق به همه مسببان این توهین و تحقیرها هشدار می‌دهیم چنانچه مطالبات ذیل محقق نگردد مجبور به تعطیلی کلاس‌ها و از سرگیری تجمعات خواهیم بود

 

اهم مطالبات فرهنگیان که باید در اسرع وقت محقق شود:

 

- پرداخت اضافه‌کاری شش ماهه همکاران به طور کامل و تمام تا پایان تعطیلات نوروزی و قبل از شروع کلاس‌ها

 

- اصلاح آئین‌نامه قانون رتبه‌بندی بر اساس مولفه‌های مدرک، سنوات خدمت، ارزشیابی سالانه و ساعات ضمن‌خدمت، و پرداخت معوقات مرتبط بر آن طبق قانون از ۳۱شهریور ۱۴۰۰

 

- برخورداری همکاران فرهنگی از پرداختی‌ها و رفاهیات و خدمات رفاهی همچون سایر نهادها و دستگاه‌های دولتی

 

- تصویب و اعمال فوق‌العاده خاص و فوق‌العاده ویژه برای فرهنگیان طبق قانون مدیریت خدمات کشوری

 

ناگفته نماند که گروه پیگیری مطالبات استان تهران، با بررسی کارشناسی آئین‌نامه کذایی رتبه‌بندی اشکالات و خیانت‌های آن را استخراج نموده بود و همکاران را از بارگذاری مدارک نهی کرده بود و نسبت به عواقب بارگذاری مدارک هشدار داده بود. لذا طبق در خواست فراوان فرهنگیان، از همکاران فرهنگی باشرف تقاضا می‌شود جهت جلوگیری از تکرار این بی‌احترامی‌ها و حفظ شأن و جایگاه معلم ضمن ورود به مدارس از حضور در کلاسهای درس از تاریخ ۱۴ فروردین خودداری نموده و در تجمع روز پنجشنبه ۱۷ فروردین در محل وزارت آموزش و پرورش شرکت نمایند

 

در ضمن یادآور می‌شویم مسئولیت تبعات ناشی از این اقدامات برعهده مسئولینی است که برخلاف وعده‌های خود عمل نموده و باعث تحقیر و توهین به معلم شده‌اند

 

گروه پیگیری مطالبات صنفی و قانونی فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان تهران

...................................................................

طومار حمایت از معلمان مطالبه‌گر گیلان را امضا کنیم

 

مطالبه‌گری، حق آحاد جامعه است

 

🔸روز سه شنبه ١٦ اسفند١٤٠١، معلمان حق طلب #گيلان، بنا به فراخوان #شورای_هماهنگی_تشکلهای_صنفی_فرهنگیان_ایران همراه با ساير معلم‌هاى استان‌هاى ديگر، در اعتراض به حملات شيميايى پى درپى به مدارس و مسموميت سريالى دانش آموزان، دست به تجمع اعتراضى برای حمایت از حریم مدرسه و حفظ جان دانش آموزان زدند.

 

🔸فرداى روز تجمع  (١٧ اسفند١٤٠١) براى وثيقه‌گذارمحترمِ سه عضو هيئت مديره كانون صنفی فرهنگيان گيلان (#عزيز_قاسم_زاده، #محمود_صديقى_پور و #انوش_عادلى) ابلاغیه‌ای مبنی بر اینکه وثیقه‌گذار، موظف است ظرف مدت يك ماه (تا ١٧ فروردين ١٤٠٢) آنها را به شعبه پنجم  اجراى احكام معرفى نمايد، صادر شد.

 

🔸قابل ذکر است که هرسه نفر این عزیزان از اعضاى نيكنام هيئت مديره كانون صنفى فرهنگيان گيلان و مدافع حقوق دانش آموزان و معلمان هستند.

 

🔸ما امضاكنندگان اين طومار، خواهان آزادى همه‌ی دانش آموزان و معلمان زندانى و مختومه شدن پرونده‌ی همه‌ی معلمان تحت تعقيب به ويژه توقف سريع اجراى حكم سه عضو خوش نام هيئت مديره كانون صنفى فرهنگيان گيلان (انوش عادلى، محمود صديقى پور و عزيزقاسم‌زاده) هستيم.همچنین اعلام می‌نماییم در قبال زندانی شدن معلمان و احکام سنگین و پرونده‌سازی علیه کنشگران صنفی، مسلماً حق دفاع و پیگیری و کنشگری میدانی را برای خود محفوظ نگاه خواهیم داشت.

 

در صفحه‌ی فرم زیر، می‌توانید این طومار را امضا کنید 👇

https://forms.gle/jEMbH6nC3qZgM7Jj6

.............................................

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین

در خصوص بی‌توجهی به مطالبات فرهنگیان کشور

و پرونده‌سازی علیه فعالان صنفی معلمان

 

توانا بود هرکه دانا بود

معلمان شریف و فرهیخته استان قزوین،

 

با ارزش‌ترین کالا در عصر حاضر دانایی است و این گوهر گرانبها نزد اقشار فهیم و فرهیخته فرهنگیان و اساتید می‌باشد که در تعامل و همنشینی با نونهالان و نوجوانان این مرز و بوم بذر دانایی را در وجود پاک آنان می‌کارند و با مراقبت دلسوزانه آنرا رشد و بارور می‌کنند،

لذا شایسته است که قدر ببینند و در صدر نشینند، نه آنکه مورد بی‌مهری‌های حاکمیت، مجلسیان، دولتیان و متولیان آموزش و پرورش قرار گیرند.

 

کدامین بی‌مهری صدرنشینان با معلم مظلوم و صادق را فهرست کنیم؛

- سکوت در عدم اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین

- پرداخت حقوق در وقت اضافی سال ۱۴۰۱

- چگونگی و نحوه‌ی اجرای رتبه‌بندی

- عدم پرداخت حق‌الزحمه همکاران حق‌التدریسی و اضافه‌کاری

- عدم اعمال فوق‌العاده شغل مطابق ظرفیت قانونی

-اجرا نکردن قانون مدیریت خدمات کشوری

- محروم بودن معلمان از دریافت خدمات رفاهی، درمانی و بیمه تکمیلی جامع

 

از کدامین بی‌مهری وستم بر معلمان بگوییم؛

از برخورد با معلمان و فعالان صنفی که مطالبه حق می‌کنند و با اخراج، زندان، انفصال از خدمت، کسر حقوق و پرونده‌سازی روبرو می‌شوند،

آیا اعترض به کوتاهی در اجرای قانون توسط مسئولان پاسخش زندان، اخراج، انفصال و یا محرومیت از حقوق و تشکیل پرونده قضایی و پیگیری در هیات های بدوی است؟

از آنچه در سراسر کشور رخ داده و باعث اسیب‌های جدی به معلمان  آزاداندیش وحق‌طلبی چون؛ اسماعیل عبدی، رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، عزیز قاسم‌ زاده، صدیقی‌پور، عادلی، ملاکی، فتحی و ... شده و همکاران فرهیخته استان قزوین  نیز در امان نبوده‌اند؛ معلمانی چون سهیلا زال بیگی، مریم زیرک، فاطمه رحمانی، محمدرضا بهنام‌نژاد، حسن آریامنش، آله بخشی، اسماعیل فرهنگ‌منش، محمد اینانلو، اسماعیل خدایاری و دهها فرهنگی دیگر که پرونده مفتوح به صرف حق‌طلبی و پیگیری مطالبات قانونی همکاران دارند و تعدادی نیز به بازنشستگی اجباری، انفصال از خدمت، و یا محرومیت از حقوق قانونی محکوم شده‌اند.

 

لذا به عوامل دخیل اعم از آمر و مامور  در صدور احکام ناعادلانه در سطح استان‌ها و کشور هشدار می‌دهیم که؛ احکام ناعادلانه را لغو کرده، معلمان زندانی را آزاد و به پرونده‌سازی علیه حق‌طلبان صنفی پایان داده و اهتمام خود را به اجرای قوانین مصوب که بخشی از حقوق معلمان و آموزش و پرورش را تامین می‌کند، بکار گیرید.

و مطمئن باشید که معلمان شریف و فرهیخته از پیگیری حقوق قانونی خود کوتاه نخواهند آمد و عواقب آن نیز بر گردن مسئولان خواهد بود

 

کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

.........................................

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©