Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ برابر با  ۲۰ فوريه ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱  برابر با ۲۰ فوريه ۲۰۲۳
‏به نام ‎«زن_زندگی_آزادی»

به نام «زن_زندگی_آزادی»

 

محمد حبیبی

 

یک ـ شگفت انگیز است ،نگاه خندان دخترکان و زنانی که گیسوانشان را سپرده اند به باد سرد زمستانی .حس عجیبی است .انگاری قدم گذاشته ای در دنیای دیگری .اینها دستاورد بزرگ #جنبش_مهسا است .عقب نشینی حاکمیتی است که زن  و هویت اش ،همواره پاشنه آشیل آن بوده است. 

دوـ آزادی زندانیان سیاسی ، عقب نشینی دیگر حاکمیت در مقابل جنبش #زن_زندگی_آزادی است .دستاوردهای این جنبش که حاصل اتحاد ایرانیان داخل و خارج از کشور بوده است ، بسیار است .باید به تبیین آن پرداخت. پروسه دمکراسی، آزادی و عدالت اجتماعی برای همه ایرانیان ، مرکز ثقل چنین اتحادی است

 

 سه ـ دوستانی همچون  ابراهیمی، بداقی، علی نوری، مدنی، محمودیان،  سعیدی، شهابی، مهتدی، سالار داودی،  رزاق، ارسنجانی،  معزی، بابک علیپور، جواد سیدی،  تاجزاده، جلایی پور، خالقی، رجبی، جوکار و سیامک نمازی همچنان در بند هستند. از تک تک شان آموختم و قدر دان محبت های شان هستم .

 

چهارـ  در این مدت از زمان بازداشت تا آزادی ، ما/ معلمان زندانی و #جنبش_معلمان موردحمایت رسانه ای ومعنوی اقشار مختلف اجتماعی  بوده ایم .بی شک ، مقاومت ما در مقابل پروژه اعتراف گیری اجباری نهاد های امنیتی ، متاثر از آگاهی از چنین حمایت هایی است .سپاسگزار همه شما  عزیزان هستم

 

پنج ـ همچنان که جنبش های بزرگ توده ای همچون جنبش مهسا/ژینا ، جنبش آبان ۹۸ ، جنبش دی ماه ۹۶ و جنبش ۸۸ مسیر مشروعیت زدایی از حاکمیت را هموار کرده اند، جنبش‌های اجتماعی معلمان ، کارگران و بازنشستگان با پیگیری پروژه عادی سازی خیابان، زمینه شکل گیری جنبش توده ای بزرگ آینده را فراهم کنند. 

‏جنبش‌های اجتماعی باید در خدمت جنبش‌های بزرگ توده ای باشند. در این میان، جنبش دانشجویی، موقعیت ویژه ای دارد. مرکز اتحاد میان جنبش های اجتماعی از یک طرف و میان جنبش های اجتماعی و توده ای از طرف دیگر همچنان جنبش دانشجویی است و تا اطلاع ثانوی مرکز ثقل پروژه دمکراسی خواهی در ایران است .

رشتو نویسنده

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©