Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ برابر با  ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱  برابر با ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲
جان‌رضا شهابی درخطر است

اطلاعیه سندیکای کارگران شرکت واحد

 

 

جان‌رضا شهابی درخطر است

 

تماس رضا شهابی کارگر زندانی  ساعاتی قبل از بند ۲۰۹ زندان اوین

 

هشت وسی دقیقه شب ۲۹ خرداد رضا شهابی فعال سندیکایی که مدت هفت روز است در اعتصاب غذا میباشد از بند ۲۰۹ زندان اوین در تماسی تلفنی  در حالی که شدت ضعف در صدایش کاملا مشهود بود ، اعلام کرد بازجویی ها همچنان ادامه دارد و در دوروز گذشته بشدت تحت فشار بازجو  بوده ،  این فعال سندیکایی در مورد دیدار با دو معلم فرانسوی  اعلام کرده که یه دیدار بسیار معمولی بوده و صحبت خاصی هم جز مسائل سندیکایی نبوده،  مگر ما به اسناد طبقه بندی شده محرمانه دسترسی داریم که اینقدر مرا تحت فشار میگذارید،   اگر شما میگویید مدارک و استنادهای دیگری دارید خوب بفرستید دادگاه ،  آنچه که من کرده ام،  چیزی جز فعالیت های کارگری و سندیکایی نبوده است.

 

این کارگر زندانی اعلام کرد دچار ضعف بسیار شدید و درد بدن میباشد که با کمک‌ کارگر زندانی واله زمانی سرپا ایستاده است .

 

با توجه به اینکه حالش از نظر جسمانی بسیار بد و وخیم است اما به دلیل افزایش فشار بازجو به اعتصاب غذایش ادامه میدهد.

 

در ادامه شهابی گفت بازپرس حاج مردای چند روز پیش به دیدنش آمده و دلیل اعتصاب را جویا شده که شهابی مجددا اعلام کرده تهدیدها و توهین های بازجو و عدم رسیدگی پزشکی و شرایط بد اتاق ها و اتهامات واهی دلیل اعتصاب غذایش میباشد .

 

 خانم ربابه رضایی همسر رضا شهابی صدای رضا شهابی را بسیار متفاوت با روزهای قبل از اعتصاب شنیده و بسیار نگران شرایط جسمانی همسرشان میباشند .

 

این فعال سندیکایی بجز جراحی های مهره های گردن و کمر در اثر ضرب و شتم زندان قبلی در حین دستگیری،  دارای نوسانات فشار خون میباشد که دائما فشارش از شانزده تا هجده نوسان دارد ونیمه چپ بدن از جمله صورتش دچار بی حسی میشود.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز نگرانی شدید از شرایط وخیم جسمانی این کارگر زندانی ، هرگونه تبعات جسمانی ناشی از فشار بازجو برای رضا شهابی را متوجه قوه قضاییه میداند و اعلام میدارد تا شرایط این فعال سندیکایی حاد تر نشده او را برای مدوا به بیمارستان اعزام کنید که اینکار از ابتدایی ترین  حقوق زندانی است.

سندیکای کارگران شرکت واحد

دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ برابر با  ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲

................................

در باره وضعیت حسن سعیدی

امروز سی ام خرداد ماه خانم نسرین رحیمی همسر کارگر زندانی حسن سعیدی از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد به دادسرای زندان اوین مراجعه کردند.

 

خانم رحیمی درخواست ملاقات با بازپرس را در خصوص پرونده همسرشان داشتند که مامور دادسرا به ایشان گفتند بازپرسی به هیچ عنوان ملاقات نمی دهند و دیروز هم به شما گفتم ،همسر این فعال سندیکایی با اصرار درخواستی کتبی برای بازپرسی نوشتند که مامور گفت باید یک ساعت منتظر بمانی،  لذا بازپرسی سرش خیلی شلوغ است .بعد از یک ساعت مامور آمد و اعلام کرد بازپرسی گفته به هیچ وجه با شما ملاقات نخواهم کرد و اصلا برای چه هر روز این جا میآیید تحقیقات هنوز ادامه دارد و باز هم بیایید همین را خواهیم گفت .

این صحبت ها در صورتی از سوی بازپرس گفته میشود که خانم سعیدی با داشتن فرزندی کوچک بسیار برایش مشکل است که هر روز  به دادسرا بیاید و از صبح اول وقت در دادسرا بنشنید و آخر وقت هم با عدم پاسخگویی دادسرا را ترک کند ،

 از طرفی هم آقای سعیدی ۲۸خرداد از طریق تلفن به همسرش اعلام کرد که تحقیقات بپایان رسیده و دوهفته از پایان بازجویی هایش میگذرد .

 

متاسفانه عدم پاسخگویی شعبه امنیت دادسرای زندان اوین روالی عادی است و چه وکلا وچه خانواده ها ی زندانیان معمولا پاسخ مناسبی دریافت نمیکنند ومجبور هستند بطور مرتب از طریق دادسرا پیگیر باشند.

 

حسن سعیدی در شب ۲۸اردیبهشت با هجوم ۹تن از عوامل اطلاعاتی به محل اقامتش دستگیر شد وهمان شب به بند۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید و برایش قرار بازداشت یکماهه صادر گردید که پس از پایان دوره یکماهه باز هم این قرار بازداشت برای یک ماه دیگر تمدید شد..

 

متاسفانه درپرونده های امنیتی معمولا ضابط قوه قضاییه(وزارت اطلاعات) تعیین کننده در تمام موارد بازداشت و ادامه آن و تعیین قرار و حتی نوع محکومیت و رسیدگی به پرونده متهم را با اختیار کامل دارد .

 

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکومیت ادامه بازداشت حسن سعیدی و رضاشهابی دو عضو این سندیکا ، خواستار آزادی بی قید وشرط این دو فعال سندیکایی و دیگر فعالین مدنی واجتماعی در بند میباشد .

 

سندیکای کارگران شرکت واحد

دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ برابر با  ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲

.......................................................................

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©