Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۱۱۷۳ فروردين ۶۱۷ برابر با  ۰۱ ژانويه ۰۰۰۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱۷۳ فروردين ۶۱۷  برابر با ۰۱ ژانويه ۰۰۰۱

 

 

لیست شرکت های تجاری آلما نی در ایران

چه کسی در کجای تجارت ایران قرار دارد؟

Matthias Küntzel

برگردان ناهید جعفرپور

با یک گل بهار نمی شود و بیرون آمدن شرکت زیمنس از ایران فشار کافی ای نیست که با آن بتوان برنامه تهران را تغییر داد. تمامی شرکت های دیگرآلمانی چه می شوند؟ آنها سکوت اختیار می کنند: هرچه بلندگوهای رژیم ملا ها بلند تر می شوند به همان اندازه آنها بی صدا با ایران تجارت می کنند.

اکنون اما لیست رسمی تجارت های میان ایران و آلمان تحت نام " مراکز، نماینده گی ها و حضور شرکت های آلمانی در ایران" علنی گشته است.   

بروشوری که در ماه جولای 2009 علنی گشته است برای اولین بار نام 200 شرکت فعال آلمانی در ایران را مشخص نموده است.

در آلمان به این لیست تا کنون توجه ای نشده است. در حالیکه این لیست بسیار جالب توجه است. به این مفهوم که با رژیمی تجارت می شود که هلوکاست را نفی کرده و تبلیغات ضد یهود می نماید.

شرکت های آلمانی ای که با پاسداران انقلاب ایران در رابطه قرار دارند و آن نیروهای متخصصی که برای فشار خونین بر جنبش دمکراسی ایران مسئولیت اصلی را بر دوش دارند، باید از اینکه کسانی که از ترور و دیکتاتوری منفعت می برند افشا و نامشان علنی شود بیمناک باشند.

بخش بزرگی از 75% اقتصاد دولتی ایران از سوی پاسداران انقلاب کنترل می گردد. این کنترل بخصوص شامل حال تجارت خارجی و همچنین بنادر و فرودگاه ها می گردد.

این چنین است که در سال 2009 ژنرالی از پاسداران انقلاب ایران به سمت رئیس بزرگترین بندر کشتی رانی ایران در بندر عباس انتخاب می گردد.

هرکسی همواره بخواهد با ایران وارد تجارت شود به هیچ وجه نمی تواند از کنار این مهره برگزیده ای که مجلس هلند قصد دارد وی را در لیست ترور قرار دهد، به سادگی بگذرد. با وجود اینکه لیست علنی شده هنوز کامل نیست اما تا کنون مدارک دیگری وجود ندارد که بتواند تا این اندازه سقوط اخلاقی مناسبات تجاری ایران/آلمان را این چنین واضح و آشکار پیش روی ما نمایان سازد.

بطور مثال شرکت:

Babcock Borsig Service GmbH

از شهر اوبرهایوزن آلمان در ایران چه کار می کند که در این بروشور از بخش کاریش با نام " تکنیک هسته ای و ماگنتی و خدمات" نام برده می شود؟

بسیاری از شواهد گویای این مسئله هستند که شرکت های آلمانی همچنین در توسعه مراکز اتمی در ایران سهیم می باشند. تاسیسات غنی سازی ای که در سپتامبر 2009 کشف گردید و در تونلی کاملا عمیق در قم پنهان شده بود از همین قماش بود.

برای یک چنین مقاصدی شرکت " ماشین های ویرت و کارخانه حفر چاه" از ارکلنز

„drilling machines for tunneling from 3-16 m“  

 را بکار می گیرد.

 شرکت قدرتمند آقایان کنشت دو مرکز در ایران دارد که خدماتش بصورت زیر معرفی شده است:

„Design, manufacturing and technical support of all types and sizes of tunneling“.

بسیاری از شرکت های آلمانی با هم در تحویل جرثقیل به ایران در رقابت بسر می برند. از جمله شرکت های

Ruthmann GmbH & Co. KG( truck mounted & mobile cranes), Atlas Terex GmbH(truck mounted cranes), ZF Friedrichshafen AG

آیا این شرکت ها متوجه نشده اند که جمهوری اسلامی یک چنین جرثقیل هائی را برای اعدام های در ملع عام استفاده می نماید؟

 شرکت هائی که رژیم جمهوری اسلامی را با تکنولوژی کنترل انسانها مجهز می نمایند تنها شرکت نوکیا /زیمنس نمی باشند بلکه همچنین شرکت

Rohde & Schwarz

 که تکنولوژی بی سیم ها را در اختیار ایران قرار می دهد و در سال 2009 در نمایشگاه پلیس ایران نامش در لیست قرار داشت، به این دو شرکت اضافه می شود.

همچنین شرکت

Megaforce GmbH

از کره فلد سیستم های

GPS-Navigationssysteme  وracking- Telematicsysteme  

را به ایران می دهد.

علنی شدن لیست شرکت های آلمانی در ایران درست وقتی انجام می گیرد که تجارت با تهران بیشتر از هر زمان دیگری دستخوش طوفان است.

این چنین است که شرکت زیمنس تجارت با ایران را با یک روحیه متغیر در بخش هائی از اقتصاد آلمان برای مدت معین خاتمه می دهد.

در حالیکه تا همین چند سال پیش ترس از دست دادن بیش از 10000 محل کاردرصورت تحریم هائی بر علیه ایران آلمان را محاصره نموده بود و در تابستان 2009 " اتحادیه ساخت ماشین آلات آلمان" مفهوم استراتژیک ایران را برای ساخت ماشین آلات آلمان بسیار مهم می دانست اما از ژانویه 2010 صداهای دیگری از این بخش شنیده می شود.

اولریش آکرمن رئیس بخش اقتصاد خارجی اتحادیه صنایع ماشین آلات می گوید "شرکت های آلمانی باید حساب کنند که تحریم ها بیشتر خواهند شد و تجارت های آنان مسکوت خواهند ماند. غالب شرکت ها می توانند این بار را تحمل کنند زیرا که ایران برای آنها بازارمحوری نیست". سهم تجارت صادراتی صنایع ماشین آلمان زیر یک درصد قرار دارد. آنتن بورنررئیس اتحادیه کشوری "تجارت کلان، تجارت خارجی، خدمات" هم یک چنین نظری دارد.

همچنین دولت آلمان حداقل دریک نکته سیاست ائتلاف بزرگ را تصیح نمود. درتاریخ 26 ژانویه 2010 صدر اعظم آلمان آنگلا مرکل آمادگی خویش را اعلام نمود که قطعنامه های جدید تحریمی علیه ایران را دیگر به تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل وابسته نسازد بلکه اگر ضروری باشد در ائتلاف از گروهی از کشورهای خاص قطعنامه صادر نمایند. دلائل یک چنین تغییر نظر را می توان به سادگی توضیح داد:

جنبش دمکراسی خواهی در ایران نه تنها جمهوری اسلامی را بلکه همزمان مناسبات خاص میان آلمان و ایران را دچار بحران نمود. سیاست و اقتصاد باید تصمیم بگیرند که دستانشان را به کدام سوی دراز نمایند و جانب چه طرفی را بگیرند: طرف آنانی که دمکراسی و آزادی را از بین برده اند یا کسانی که برای دمکراسی و آزادی مبارزه می کنند. طبق گزارشات از ایران عقب نشینی شرکت زیمنس از ایران در سایت های اپوزیسیون ایران بعنوان پیروزی برای جنبش ایران ارزیابی گردید و برایش جشن گرفته شد. دوم اینکه با دیدار نخست وزیر اسرائیل بنیامین ناتانجاهو در اواسط ژانویه 2010 از برلین و سخنرانی مهم رئیس جمهور اسرائیل شیمون پرس به مناسبت آزادی از آشیویتز در 27 ژانویه 2010 این فشار اخلاقی را به وجود آورد که اختلافات اتمی با ایران برای مناسبات آلمان/اسرائیل خوب نیست و این مناسبات خاص است و باید خاص بماند.

همزمان فشار از سوی آمریکا هم دردناکتر می شود. برای شرکت های آلمانی تجارت مایوسانه با ملا ها این ریسک را به همراه دارد که جریمه های مالی سنگین بپردازند. در تاریخ 28 ژانویه 2010 در سنای آمریکا طرح قانونی ارائه شد که بر مبنای آن شرکت های بین المللی ای که به ایران بنزین می دهند و یا قصد سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران را دارند، دو بار جریمه گردند: آنها باید در آینده هیچ کمکی از انستیتوهای مالی آمریکائی دریافت ننمایند و اجازه فرستادن چیزی برای مراکز دولتی آمریکا را نخواهند داشت.

ـ در سال  2007 درآمار آژانس کشوری برای اقتصاد خارجی آلمان آمده است که آلمان بر7 بخش از 9 بخش ساخت ماشین آلات بازار ایران تسلط دارد.

ـ در سال 2008 ارزش صادرات آلمانی ایران در مقایسه با سال قبلش 8،9 درصد بالا رفت. یعنی درست 4 میلیارد یورو.

ـ در سال 2009 صادرات به ایران سقوطی 8 درصدی دارد در حالیکه اقتصاد صادراتی آلمان به دلیل بحران مالی سقوطی به طور متوسط 20 درصدی را تحمل نموده است.

ـ آنچه را که آلمان به ایران وارد نموده است بعد از وارداتی که چین به ایران داشته است قرار دارد یعنی در مقام دوم در حالیکه واردات آلمان به امارات متحده عربی در مقام اول بوده است. در این فاصله بخش مهمی از صادرات آلمان به ایران از طریق دوبی، یکی از 7 امارات " امارات متحده عربی " بطرف ایران با کشتی فرستاده شده است.

 

ـ در حالیکه صادرات آلمان به ایران در سال 2008 در حدود 8،9 درصد افزایش داشته است، صادرات آلمان به امارات متحده عربی در طی 7 سال به 48% رسیده است. یعنی 8،16 میلیارد یورو که می شود دو برابر ارزش تمامی صادرات آلمان به ایران است.

 

ـ در همان سال وزارت اقتصاد برلین تصمیم گرفت که یک اطاق صنایع و بازرگانی ی امارات/آلمان تاسیس نماید. شاید مهم ترین دلیل تاسیس این اطاق در ماه مه 2009 نتیجه پروتکلی باشد که در نشست اطاق بازرگانی در نوامبر 2009 در دوبی آمده است:

„How to do business in Iran through Dubai. … Practical steps to

do business in Iran.”

 

ـ همچنین این مدارک بیان کننده این مسئله می باشند که کالاهای آلمانی که در حال حاضر وارد ایران می شوند بسیار بیشتر از آن چه می باشند که بعنوان آمار رسمی علنی شده است.

 

ـ در سال 2008 غلام حسین نجابت سخنگوی کمپانی دولتی پتروشیمی ایران بیان نمود که " ما هیچگاه مشکلی نداشته ایم. تمامی تکنولوژی ای که می خواستیم دریافت نمودیم. در نهایت تکنولوژی آمریکائی از طرف کشورهای دیگر هم ارائه می شوند...... ما این تکنولوژی را دریافت می کنیم..... از طرف شرکت هائی چون:

Basell, Technip, Linde و Uhde.“

این سه شرکت شرکت های اصلاتا آلمانی هستند. شبکه دو جانبه تکنولوژی از طریق دیدار بیشمار شرکت های ایرانی از آلمان تقویت می گردد. در سایت اطاق بازرگانی و صنایع ایران/آلمان در تهران با افتخار آمده است که " تنها در سال 2008 بیش از 7150 شرکت ایرانی از نمایشگاه آلمان دیدار نمودند تا بدینوسیله در باره تکنولوژی و محصولات جدید اطلاعات بدست آورند. مفهوم این گفته این است که بطور متوسط روزانه نماینده 20 کارخانه ایرانی برای گرفتن اطلاعات در باره تکنولوژی به آلمان آمده اند.

 

این لیست ثابت می کند که شرکت ها و انستیتو های آلمانی در بعدی گسترده برای قدرت گرفتن رژیم فعلی ایران سهیم می باشند. تا زمانی که اوضاع چنین است، در باور اسرائیلی ها به آلمان علامت سئوال وجود دارد. چه کسی دشمن دوستش را که اعلام می کند قصد به آتش کشیدن خانه دوست را دارد بجای اینکه از او انتقام بگیرد با تکنولوژی و کالا و جملات دوستانه خوشحال می سازد ؟

 

درست موضوع همین جاست که کشور آلمان رابطه خاص و تنگاتنگی را با جمهوری اسلامی ایران به وجود آورده است و تنها خود آلمان است که می تواند به این مناسبات خاص خاتمه دهد. از آنجا که دولت آلمان از برداشتن این قدم ترس دارد، هیچگاه هم ضروری نمی بیند که کسی را برای ضرورت تحریم های شدید متقاعد سازد. بنظر می رسد که دولت آلمان بجای زیر فشار قرار دادن دولت نامشروع ایران با تمامی ابزار ممکن، همچنان آن کاری را انجام می دهد که در حیطه قطعنامه های سازمان ملل یا اتحادیه اروپا انجام می دهد. صدراعظم آلمان آنجلا مرکل در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که با شیمون پرس در تاریخ 26ژانویه 2010 انجام داد اعلام نمود که حتی یک اقدام قانونی برای عدم تجارت آلمان با ایران وجود ندارد. وی وعده داد که  درآینده تمامی بخش ها ئی که دچار تحریم خواهند شد آلمان به آن عمل خواهد نمود.

زمانی که شیمون پرس در سخنرانی اش در باره ایران درمقابل نمایندگان مجلس آلمان اعلام نمود که " یک چنین رژیمی برای تمامی جهان خطرناک است" همه برای او کف زدند. آیا دولت آلمان بعد از پایان بزرگداشت آشویتز مجددا در کمای بزرگ سیاست ایران فرو رفت؟ کمائی که در تمامی دوره ائتلاف بزرگ در آن غرق بود؟ یا شاید بالاخره طرح های قانونی ارائه خواهد شد تا بدان وسیله بند های میان شرکت های آلمانی با تهران را پاره نمایند؟ آن قانون کجاست که اجالتا جلوی دادن ویزای ضروری برای دیدن از نمایشگاه های صنایع آلمان به صنعتگران ایرانی را بگیرد؟

آن قانون کجاست که تمامی شرکت های فعال در ایران را مجبور کند که تمامی مناسیات تجاری خویش را قطع نمایند؟ آن قانون کجاست که هر گونه معامله ای را با پاسداران انقلاب قطع سازد.  آن تقاضا نامه ای که خواهان این است که برای مثال چون مجلس هلند پاسداران انقلاب را در لیست ترور اتحادیه اروپا قرار دهد کجاست؟

  در سه پیوست زیر لیست شرکت های آلمانی در ایران آمده است که نه تنها برای مجریان تصمیمات سیاسی مهم هستند بلکه برای تمامی انسانهای متفکری که می خواهند تحقیق در این باره نمایند مهم می باشند.

 

پیوست 1

مشخصات بخش های مختلف

در مشخصات بخش های مختلف بروشور" مراکز، نمایندگی ها و حضور شرکت های آلمانی در ایران" با وجود اینکه لیست شرکت ها بیشتر از 200 شرکت نیست اما بیش از 400 پست و مقام و وضعیت شغلی درج شده است. دلیل: بسیاری از شرکت ها در بسیاری از بخش ها فعال می باشند. افزون بر این در مشخصات بخش ها همچنین ازشرکت های ایرانی که وابسته به کارخانه های آلمانی هستند نام برده شده است. در لیست ذکر شده در باره بخش های متفاوت مناسبات اقتصادی دوجانبه و همچنین وزنه این بخش ها قید شده است. 

 

بیمه ها و شرکت کنترلی

در کاتالوگ اطاق بازرگانی وصنایع آلمانی/ایرانی 10 شرکت بیمه وکنترلی قید شده است

بانک ها

3 بانک در کاتالوگ قید شده است

شرکت های ماشین های ساختمانی، خیابان سازی و معادن 24 مورد

مورد بخش های داروئی و شیمی 34

برای ماشین آلات و خدمات اطاق عمل ـ پزشکی و بیمارستان 55 مورد

 

در بخش الکترونیک و مکانیک و ماشین های اندازه گیری 46 مورد

 

ماشین آلات ـ اتومبیل سازی و ساخت تاسیسات 95 مورد

 

خانه های تجاری 13 مورد

 

بخش ماشین های خانگی 9 مورد

 

بخش های زراعی و تغذیه 34 مورد

 

نقشه برداری و مشاورتی و شرکت های خدماتی 34 مورد

 

نساجی و صنایع کفش 15 مورد

 

شرکت های ترانسپورتی و شرکت های حمل و نقلی 15 مورد

 

شرکت های چاپ و بسته بندی 14 مورد

 

5 شرکت تحت نام روبریک " دیورزس" قید شده اند

 

پیوست 2

 

کارخانه های آلمانی با مرکز یا نمایندگی در ایران

بخش بزرگی از شرکت های موجود در بروشور نام برده از طریق یک شرکت ایرانی نمایندگی می شوند.

این شرکت ها یا مراکز شرکت ها برای مثال نامشان:

 „Iran Industries Support“, „Tech Control Consultants Co.“ یا „Iran Technical Supply Co“

می باشد.  بدین طریق حتی در اسمشان نشان داده می شود که این رژیم منظورش چیست.

در پائین لیست 45 شرکت آلمانی که مرکز و نمایندگی در تهران دارند آورده شده است. 

 

Die Babcock Borsig Service GmbH ازطریق شرکت BABAK – FANAVAR نمایندگی می شوند.

 

Die BASF SE از طریق BASF IRAN AG,

 

die Bayer AG از طریق BAYER PARSIAN AG,

 

die Bayerische Hypo- und Vereinsbank AG از طریق ein REPRESENTATIVE OFFICE,

 

die Bergrohr GmbH Siegen از طریق das BERGROHR IRAN BRANCH OFFICE,

 

die Bioprodukte Steinberg GmbH از طریق IRANIAN’S GREEN FUTURE,

 

die Bosch Sanayi Ve Ticaret A.S. از طریق das BOSCH LIAISON OFFICE,

 

die Buehler GmbH از طریق BUEHLER (P.J.S.C.),

 

die Cemag Anlagenbau GmbH از طریق CEMAG TEHRAN,

 

die Commerzbank AG از طریق COMMERZBANK REPRESENTATIVE OFFICE,

 

die Daimler AG از طریق die DAIMLER AG,

 

die Deutsche Lufthansa AG از طریق die LUFTHANSA GERMAN AIRLINES,

 

die Deutz AG از طریق die DEUTZ AG,

 

die Dimex Handelsgesellschaft GmbH از طریق die DIMEX IRAN,

 

die Elastogran GmbH از طریق die ELASTOGRAN PARS COMPANY (J.V.C.),

 

die Europäisch-Iranische Handelsbank AG از طریق die EIHBANK,

die E & Z-Industrie-Lösungen GmbH از طریق die TESSAG INA IRAN,

 

die Festo AG & Co. از طریق die FESTO PNEUMATIC S.K.,

 

die Fritz Werner Industrieausrüstungen GmbH از طریق das FRITZ WERNER OFFICE TEHRAN,

 

die Galatea GmbH از طریق die GALATEA GmbH,

 

die Henkel KGaA از طریق die HENKEL INDUSTRIE AG,

 

die Herrenknecht AG از طریق die HERRENKNECHT AG-IRAN, همچنین die HERRENKNECHT IRAN (PJS),

 

die Humboldt Wedag GmbH (KHD) از طریق die HUMBOLDT WEDAG GmbH (KHD),

 

die Karl Mayer Textilmaschinen AG از طریق die SULTEX (IRAN) LIMITED,

 

die Lahmeyer International GmbH از طریق das LI REPRESENTATIVE OFFICE,

 

die Linde Group از طریق THE LINDE GROUP, IRAN BRANCH,

 

die Man Ferrostaal AG از طریق die MAN FERROSTAAL AG,

 

die Minimax GmbH & Co. KG از طریق die MINIMAX GmbH & Co. KG,

 

die Nibana Techno-Trade B.V. از طریق die NIBANA P.J.S. Co./OTIS,

 

die Osram GmbH از طریق die OSRAM LAMP P.J.S. Co. IRAN,

 

die Primex Steel Trading GmbH از طریق die PRIMEX STEEL TRADING,

 

die Project Materials GmbH از طریق PROJECT MATERIALS,

 

die Rexroth AG Deutschland از طریق die REXROTH AG,

 

die Rhode & Schwarz GmbH & Co.KG از طریق die ROHDE & SCHWARZ IRAN,

 

die Schaeffler KG از طریق die SCHAEFFLER KG IRAN,

 

die SGS Germany GmbH از طریق die SGS (IRAN) LIMITED TEHRAN,

 

die Siemens AG از طریق die SIEMENS S.S.K.,

 

die Tetra Pak GmbH & Co. از طریق die TETRA PAK IRAN,

 

die Thyssenkrupp Mannex GmbH از طریق das THYSSEN REPRESENTATIVE OFFICE TEHRAN,

 

die TIB Chemicals AG از طریق BASF IRAN AG,

die TÜV Nord GmbH, die TÜV Nord AG, sowie der TÜV Nord e.V. durch TÜV NORD IRAN,

 

die Voith Turbo GmbH & Co. KG از طریق die VOITH TURBO IRAN CO. LTD.,

 

die Wirtgen Group (Wirtgen GmbH, Vögele AG, Hamm AG) از طریق WIRTGEN QESHM CO.,

 

die Wirth Maschinen- und Bohrgeräte-Fabrik GmbH از طریق IRANIAN WIRTH (WPS GROUP LTD.) همچنین die

 

ZF Friedrichshafen AG از طریق die ZF-IRAN S.S.K.

 

پیوست 3

 

کارخانه جات در بخش اتومبیل سازی و ماشین آلات و تاسیسات

در کاتالوگ اطاق بازرگانی و صنایع آلمانی/ایرانی نام شرکت هائی که برای تحریم ها زیر سئوال نمی روند برای مثال چون شرکت های ارائه دهنده ابزار و دستگاه های پزشکی و یا صنایع غذائی آورده شده است.

در بخش اتومبیل سازی و ماشین آلات و تاسیسات طوری دیگر است. این لیست در بر گیرنده تمامی کارخانه جات آلمانی است که در این بخش ها فعالند. به این شرکت ها بخصوص بخش های استخراج نفت و گاز تعلق دارند. نام های معروفی چون:

 Fritz Werner, Siemens, Linde, Thyssenkrupp و die MAN Ferrostaal

همچنین شرکت های کمتر معروفی چون:

 

Bergrohr GmbH, die Gestra AG, die Prominent Dosiertechnik GmbH, die Minimax GmbH & Co. KG, die Mannex GmbH همچنین die Voith Turbo GmbH & Co. KG.

در این لیست وجود دارند.

توضیحات در پرانتز این لیست در باره "بخش های کاری شرکت های آلمانی در ایران است" .در باره وظایف این شرکت ها در کاتالوگ به سه زبان انگلیسی و آلمانی و فارسی قید شده است.

نام شرکت های نامبرده و وظایف آنها به انگلیسی

 

 

AMF – Andreas Maier GmbH & Co. KG, 70734 Fellbach  (Manufacturer).

 

Atotech Deutschland GmbH, 10553 Berlin (Raw Material, Machinery and Know-How for Electroplating).

 

Babcock Borsig Service GmbH, 46049 Oberhausen (Kraftwerks- und Umwelttechnik, Dampferzeugertechnik, - Neubau, Umbau/Modernisierung; - Wartung, Instandsetzung, Revisionen und Reparaturen; - Magnet- und Nukleartechnik sowie Service; - Ersatzteile).

 

Bergrohr GmbH, 57076 Siegen (Producer and sale of large diameter steel pipe for pipeline application - gas, oil, water, petrochemical refinery…).

 

Bosch Sanayi Ve Ticaret A.S.,  Bursa Türkei (Automotive Technologies).

 

Buehler GmbH,  38023 Braunschweig (… Schiffsbelade- و entladeanlagen ...).

 

Cemag Anlagenbau GmbH, 31789 Hameln, (Turnkey plant, market analysis, feasibility study, planning, engineering, assembly, supervision, plant maintenance, delivery of components/spare parts, plant optimization, refurbishment, modernization for the following industries: Cement industry, dry mortar industry, lime industry, gypsum industry and any raw material, … high-performance kiln technology, grinding Technology and reliable classification Technology and material handlings).

 

Daimler AG, 70546 Stuttgart (Automotive industry, services).

 

Dantherm Filtration GmbH, 77948 Friesenheim (… Air Cleaning Systems, Flue Gas Cleaning and Environmental Protection).

 

Dataphysics Instruments GmbH, 70794 Filderstadt, Grenzflächenchemie.

 

Deutz AG, 51149 Köln (Production and sales of air/oil/water-cooled Dieselengines from 4 to 440 kw).

 

Dimex Handelsgesellschaft GmbH, 80333 مونیخ (Planung und Lieferung von kleinen Industrie- und Produktionsanlagen sowie dazugehörigem Rohmaterial, Komponenten für Öl- und Gasbrenner, Gasstraßen).

 

Drägerwerk AG, 23452 Lübeck (Medical equipment, industrial safety equipment).

 

Elastogran GmbH, 49448 Lemförde (Herstellung und Vertrieb anwendungsfertiger Polyurethan (PU)-Systeme... Vertrieb von Polyurethan-Grundprodukten, thermoplastischen Polyurethan-Granulaten (TPU) und Elastomeren (Cellaslo)).

 

ENTHONE-OMI (Deutschland) GmbH, 40764 Langenfeld (Producing Electro Plating Chemicals & Additives).

 

Euroroll GmbH & Co. KG, 59387 Ascheberg-Herbern (Main Products Range: - Wheel Rails & Tracks, - Steel/Plastic Rollers, - Carton Flow Storage, - Pallet Flow Storage, - Gravity Conveyors …).

 

E & Z-Industrie-Lösungen GmbH, 47051 Duisburg (Planung und Errichtung von schlüsselfertigen Industrieanlagen im Bereich Zellstoff, Petrochemie, Stahl, Automobilzulieferindustrie, Gas-,  Lager- und Prozess Engineering, Consultant im Bereich Transport und Abwasser).

 

Festo AG & Co, 73734 Esslingen (Industrial automation products, training equipments and seminars).

 

FHR Anlagenbau GmbH, 01458 Ottendorf-Okrilla (PVD, CVD),  Vakuumtechnik und Plasmatechnologie.

 

Fritz Werner Industrieausrüstungen, 65366 Geisenheim (Design, planning, financing and turnkey delivery of major industrial projects: - Petrochemical plants, -Metallurgical plants, - Aluminium plants, - Mechanical manufacturing plants, - Foundry plants, - Vocational training, - Training centres).

 

GEA WestfaliaSurge Deutschland GmbH, 59199 Bönen (... milking equipments in industrial milk farms)

 

GESIPA Blindniettechnik GmbH, 64546 Mörfelden Walldorf (Herstellung von Nieten, Blindnieten und Nietwerkzeugen).

 

Gestra AG, 28215 Bremen (Manufacturer of Steam Traps, Check Valves, Tank Car and Tank Containers, Valves, Electonics for Boilers …, Continuous and Intermittent Blow Down Valves, Oil and Turbidity Monitoring and Special Equipment and Vessels for Heat Recovery).

 

Getriebebau Nord GmbH & Co. KG, 22941 Bargteheide (Manufacturer of Gear Units, Geared Motors, Electro Motors, Frequency Inverter, etc.).

               

GFL Gesellschaft für Labortechnik mbH, 30938 Burgwedel (Manufactorer of laboratory equipment such as Water Baths, Shaking Water Bath, Water Stills, Shakers, Incubators and Deep Freezers).

 

HOMA Pumpenfabrik GmbH, 53819 Neunkirchen-Seelscheid (Submersible pumps for handling of water, waste water, drainage sewage and multistage borehole pumps).

 

Humboldt Wedag GmbH (KHD), 51067 Köln (Entwicklung, Herstellung und Vertrieb von Industrieanlagen und Maschinen aller Art sowie die Erbringung sonstiger, damit verwandter technischer und kaufmännischer Dienstleistungen ...).

 

IKA-Werke GmbH & Co. KG (Yellowline), 79219 Staufen (Manufacturer of all kinds of lap equipment, Hot plates, Hot plates Magnet, Mechanical Stirrer, Erley shaker and tube shaker, Homogenizer and lab grinder).

 

Kardex GmbH, 76756 Bellheim (… automated storage, retrieval and materials handling solutions…).

 

Keller Lufttechnik GmbH & Co. KG, 73230 Kirchheim unter Teck (… reduction of emissions in industrial applications).

 

Knauer ASI GmbH, 14163 Berlin (Manufactorer of all type of Liquid Chromatorgraphy systems (HPLC) & Osmometers).

 

Kraussmaffei Technologies GmbH, 80997 München (Plastic machinery technologies).

 

KSB AG, 91267 Frankenthal (Pumps and valves).

 

Lahmeyer International GmbH, 61118 Bad Vilbel (Beratende Ingenieure für Planung, internationale Ausschreibungen und Vertragswesen, Bauüberwachung und Bauleitung, Finanzierung und Betrieb von Kraftwerken (Wasserkraft, thermisch, Wind und Solar), Energieübertragung, Verkehrsanlagen, Wasserver- und entsorgung, Umwelt, Kontroll- und Kommunikationssysteme, Industriebauten).

 

LENZE AG, 31855 Aerzen (Industrial automation electronics & electromechanic. Sole agent for sale, distribution, service, maintenance and repair-project, consultation, installation & commissioning). Mit eigenem Farsi-Portal unter  www.lenze.ir .

 

Leoni-Kerpen GmbH, 52224 Stolberg (Manufacturer of Industrial Cables such as Low Voltage, Instrument and Control, Fiber Optic and Field Bus Cables).

 

Linde Group, 82049 Pullach (Licence, design, engineering and construction of plants in the sectors of ethylene and polyolefin, synthesis gas, hydrogen, pressure swing adsorption, gas separation, natural gas, LNG, air separation, fired heaters, reformers, cold boxes, vacuum insulated cryogenic storage tanks, aluminium plate fine heat exchangers. Supply of industrial gases, argon, helium, gas mixtures and calibration gases).

 

Linde Material Handling GmbH, 63743 Aschaffenburg (Material handling solutions in field of forklifts, towtrucks, pallet trucks, order pickers, reach trucks, reachstackers, containerhandler, telehandler and overhead cranes).

 

Maiko Engineering GmbH, 38112 Braunschweig (Tool making, can seaming technology and special purpose machines).

 

MAN Ferrostaal AG, 45128 Essen (Design, planning, financing und turnkey delivery of major industrial-, infrastructure- and shipbuilding projects: - Petrochemical plants, - Metallurgical plants, - Building materials plants, - Material handling plants, - Power plants, Renewable Energies, - Facilities for the gas and crude oil industry, - Road and track-based passenger and freight transport systems; Supply of merchant vessels and port/shipyard equipment). Bau einer Kompressoranlage zur Umwandlung von Erdölbegleitgas in Exportgas, das von Korpedje (Turkmenistan) in den Iran geliefert wird.

 

Megaforce GmbH, 47809 Krefeld (Import: stainless steel: sheets, coils, pipe flanges & fittings …). Das Portal in Farsi bietet zudem GPS Navigationssysteme sowie Tracking- und Telematicsysteme an.

 

MEP-Olbo GmbH, 36043 Fulda (Manufacture of Tire Cord & Liner Fabric).

 

Mina, Inh. Salaheddin Mohammadi (Einzelunternehmen), 04249 Leipzig (Energie- Kälte & Umwelttechnik).

 

Minimax GmbH & Co. KG, 23840 Bad Oldesloe (Entwicklung, Lieferung, Montage, Inbetriebnahme und Wartung von Brandschutzanlagen und –komponenten sowie damit in Zusammenhang stehende Beratungs- und Serviceleistungen insbesondere für folgende Bereiche: - Gas- und Ölförderung, - Herstellung, - Verarbeitung, -Lagerung, -Transport; Petrochemie-Anlagen, -Herstellung, -Verarbeitung, -Lagerung, -Transport;  Power Generation & Distribution (Kraftwerke, Substations); - Anlagen der verarbeitenden Industrie (insb. Pharma, Automobil, Textil und Papier); - Infrastruktur (z.B. Metro-Anlagen, Flughäfen, insb. Hangars).

 

MultiMetall Reiner Schulze e.K. („eingetragener Kaufmann“), 41720 Viersen (Producer of advanced PolymerMetals and metallic repairing mortars for maintence of metals and alloys.) Mit Internetportal auf Farsi.

 

Nibana Techno-Trade B.V. (B.V. ist eine niederländische Rechtsform, mit der GmbH vergleichbar), 53757 Sankt Augustin (Industrial high technology, turn-key projects), mit Niederlassungen ausschließlich in Iran und den Vereinten Arabischen Emiraten.

 

Particle Metrix GmbH, 40668 Meerbusch (Zeta Potential), Nanopartikel-Analytik..

 

Primex Steel Trading GmbH, 40212 Düsseldorf (Stahl Produkte), Industriebedarf; ehemals: Primary Industries Trading GmbH.

 

Project Materials GmbH, 40549 Düsseldorf (Sale of pipes, seamless and welded (ERW, HFI, DSAW) to ASTM, DIM, EN. Heat exchanger tubes, Buttweld Fittings, Elbows reducers, tees, caps, orifices, bolts, gaskets, valves. Structural projects: Tubulars, Cans, Cones, Piles, Pile Sleeves, Plates, Sheets, Sections, Beams and profiled components).

 

PROMINENT DOSIERTECHNIK GmbH, 69123 Heidelberg (Chemical Fluid Handling and Water Solutions), produziert ebenfalls Verfahrens- und Sicherheitstechnik für die Öl- und Gasindustrie.

 

QUALITY CARGO INTERNATIONAL GmbH, 70794 Filderstadt (Int. transportation).

 

REXROTH AG Deutschland, 60325 Frankfurt/M. (Beratung, Industriebedarf, Handel), bezeichnet sich als „Beratungspartner für den Iranischen Markt“; keine Verbindung zum früheren Wirtschaftsminister Günter Rexrodt.

 

RITZ-ATRO GmbH, 90471 Nürnberg (Archimedian Screw Pumps, Hydrodynamics Screws, Booster Stations).

 

ROBEL Bahnbaumaschinen GmbH, 83395 Freilassing (Schienentechnik, Gleiskraftwagen).

 

ROHDE & SCHWARZ GmbH & Co. KG, 81614 München (HF-, VHF-, UHF-Funk-Systeme, Funkerfassung, Funkortung, Rundfunk und TV-Technik, elektronische Messgeräte und -systeme (HF, VHF, UHF) Trunked-Radio-System, ATC-Funksysteme, Schulungs- und Kalibrier-Institut (HF-VHF-UHF).

 

RUTHMANN GmbH & Co. KG, 48712 Gescher (Manufacturer of industrial & firefighting hydraulic aerial work platforms, truck mounted & mobile cranes, airport equipments & machineries, agricultural transport vehicles & work trucks).

 

SAARSTAHL-EXPORT GmbH, 40213 Düsseldorf (Stahl- und Stahlfertigungserzeugnisse, NE-Metalle, technische Produkte).

 

SAMSON AG, 60314 Frankfurt/M. (Manufacturer of Control Valves, On-Off Valves, Self Operated Regulators, Control Valves Accessories such as Positioners, Limit Switches, Solenoid Valves and Air Filter Regulators, Transmitters and Controllers).

 

Schaeffler KG, 97419 Schweinfurt (Kugellager & Rollenlager aller Bauarten und Genauigkeitsklassen von 1 mm Bohungsdurchmesse bis 15 m Außendurchmesser, Speziallager, Lagerungseinheiten, Lagergehäuse, Montagegeräte, FAG Wälzlagerfette, Arcanol).

 

SensoQuest GmbH, 37085 Göttingen (Manufacturer of Laboratory Equipment Thermocycler PCR).

 

SENTECH Instrument GmbH, 12489 Berlin (Ellipsometry), SENTECH’s ellipsometers, reflectometers, plasma etchers and plasma deposition systems are designed for use in research, development and production.

 

Siegert Consulting e.k. am Technologiezentrum Aachen, 52068 Aachen (Production of water for thin film diposition), gemeint ist wafer statt water; Silicon-, Glass-, SOI- and Sapphire- Wafer Specialist.

 

Siemens AG, 80333 München (-Construction, Operation & Maintenance of Stream, Gas & Combined cycle power plants, - Supply of Equipment and Providing Solutions for Oil & Gas Industry, - Power Transmission & Distribution, - Industrial Automation, - Drive Technologies, - Industrial Solutions, - Building Technologies, - Mobility).

 

Sigma Laborzentrifugen GmbH, 37520 Osterode (Manufacturer of Centrifuges).

 

SPECS GmbH, 13355 Berlin (UHV Surface analyses equipment), Elektronspektroskopie, Nano- und Quartz Sensor-, Ionen- und X-Ray-Technologie.

 

STERLING Sihi GmbH, 25524 Itzehoe (Chemical and process pumps, side channel pumps, liqued ring vacuum pumps and compressors, engineered packages).

 

SUNSET-SOLAR Energietechnik GmbH, 91325 Adelsdorf (Import und Export von Solar-Entsalzungsanlagen mit Service-Leistungen, Import von Mess-Steuer-Geräten für elektrische Anlagen mit Service-Leistungen).

 

SWF Krantechnik GmbH, 68307 Mannheim (Material handling solutions in field of forklifts, towtrucks, pallet trucks, order pickers, reach trucks, reachstackers, containerhandler, telehandler and overhead cranes).

 

Thyssenkrupp Mannex GmbH, 40235 Düsseldorf (Marketing of steel products for Head Office),  pipes, tubes, structural elements for offshore applications.

 

TKA Wasseraufbereitungssysteme GmbH, 56412 Niederelbert (Manufacturer of Water Purification System).

 

TÜNKERS MASCHINENBAU GmbH, 40880 Ratingen (Automationstechnik, Ramm- und Ziehtechnik, Elektromobile, Papiertechnik).

 

U.I. Lapp GmbH, 70565 Stuttgart (Manufacturer of special control & highly flexible cables up to 1 KV).

 

Unigrind GmbH & Co., 52224 Stolberg (Manufacturer of portable valve lapping grinding and testbench machine).

 

VOITH Turbo GmbH & Co. KG, 89510 Heidenheim (Power transmission & control, - transmission for commercial vehicles, retarders, marine, trains axle drives, starts up turbo couplings, converters, geared variable speed couplings, gearboxes, high pressure hydraulic pumps, universal jount shafts, safe set turbo machinery control & actuators in oil gas, energy and industry).

 

WERTH MESSETECHNIK GmbH, 35394 Gießen (Manufacturer of highly presise multi sensor coordinate measuring machines).

 

WILO Pumpen Intelligenz SE, 44263 Dortmund (Pump Manufacture).

 

WIRTGEN GmbH, 53578 Windhagen (Kaltfräsen, Heißrecycling-Maschinen, Kalt-recycling-Maschinen, Surface Miners, Gleitschalungsfertiger).

 

ZF Friedrichshafen AG, 88038 Friedrichshafen (Schalt- und Automatikgetriebe für LKW, Busse, Lastschaltgetriebe, Zusatzgetriebe, Ventile, Nebenantriebe, Hydraulikpumpen, Arbeitszylinder, Achsen und Selbstsperrdifferentiale für LKE, Stapler, Schlepper, Baumaschinen, Kranfahrzeuge, Achsverteilergetriebe und Radantriebe, Mischergetriebe, Schiffsgetriebe, mechanische und Hydrolenkungen für PKW, LKW und Busse, Kupplungen, Bremsen und Getriebe für Werkzeugmaschinen, Aufzuggetriebe, Ersatzteil- und Kundendienst).

 

 

 

 

 

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©