Deprecated: Function utf8_encode() is deprecated in /mnt/web205/e0/39/5274439/htdocs/new/browsf.php on line 66 سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر)
Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ برابر با  ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳  برابر با ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴
اعلامیه سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

اعلامیه سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

 

در حمایت از خواست های  زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه

 

سیاست های سرکوبگرانۀ حاکمیت اسلامی علیه زندانیان سیاسی را بشدت محکومی کنیم

 

 

 

از  روز پنجشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۳ ، ۲۹ تن از زندانیان سیاسی بند ١٢ زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب غذا زده‌اند. جعفر افشاری، علی افشاری، ولی افشاری، حبيب افشاری، مصطفی داوودی، منصور آروند، كيهان درويشی، علی احمدسليمان، يوسف كاكه‌ممی، عثمان مصطفی‌پور، احمد تمويی، بهروز آلخانی، عبدالله بسله‌نن، عرفات اصغری، مصطفی علی‌احمد، سيدسامی حسينی، جمال محمدی، عبدالله عمويی، خضر رسول‌مروت، امير ملادوست، سيروان نژاوی، سامان نسيم، ابراهيم عيسی‌پور، جعفر ميرزايی، محمد عبدال‌بخت و شيركو حسن‌پور از جمله زندانیانی هستند که  به انتقال ۵۵ زندانی متهم به قتل و قاچاق مواد مخدر به بند سیاسی و هم‌چنین انتقال ۳۵ زندانی سیاسی به بند زندانیان متهم به قتل و قاچاق مواد مخدر و نیز احضار زندانیان سیاسی به دفتر اطلاعات در زندان، شکنجه و تفتیش عقاید و پرونده‌سازی برای آنان به خاطر تبلیغ در زندان و تهدید خانواده‌هایشان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. آن‌ها تاکید دارند که خواستهٔ اصلی شان جداسازی بند زندانیان سیاسی از سایر زندانیان است و تا حصول نتیجه به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند. اما علیرغم این که سه هفته از اعتصاب غذای زندانیان بند ١٢ زندان مرکزی ارومیه می گذرد، زندانبانان و مقامات حکومتی از پاسخ مثبت به خواست زندانیان سیاسی خودداری می کنند.  بر پایه گزارشات هفته گذشته، در جریان نشست شورای تأمین استان اورمیه امام جمعه این شهر نیز با شرکت در این جلسه از لزوم بی اعتنایی به مطالبات اعتصاب کنندگان سخن گفته  و مسئول حفاظت اطلاعات زندان بطور مکرر زندانیان را به اجرای حکم اعدام و تبعید به زندان های جنوب ایران تهدید می کند .اما در مقابل ۹ زندانی سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج، صالح کهندل، شاهرخ زمانی، اسدالله هادی، رضا اکبری‌منفرد، ابوالقاسم فولادوند، علیرضا فراهانی، ایرج حاتمی، افشین حیرتیان، فرید آزموده  با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از این اعتصاب غذا اعلام کرده و یادآور شده اند که «حمله‌ی وحشیانه به اغلب زندانیان سیاسی از جمله، بند ۳۵۰ زندان اوین، ضرب و شتم، نگه‌داری در سلول انفرادی و تبعید آنان، نابودی بندهای مستقل سیاسی در زندان‌های اوین، تبریز و ارومیه در راستای سیاست‌های سازمان‌یافته‌ی شکنجه‌ی روحی و جسمی زندانیان سیاسی است».

 

سیاست های حاکمیت اسلامی در وارد آوردن فشارهای غیرانسانی به زندانیان سیاسی ، سیاستی است که  تاکنون به شیوه های گوناگون اعمال شده است. این سرکوب سازمانیافته در درون زندان ها در قبال فعالان کارگری و فعالان مدافع حقوق ملیت های تحت ستم کشور با شدت بیشتری اعمال می شود. از این روست که وضعیت زندانیان سیاسی در زندان های ارومیه، تبریز،  سنندج، اهواز و زاهدان به مراتب بدتر از دیگر زندان های کشور است. هدف مقامات سرکوبگر رژیم در هم شکستن اراده  این مبارزان و تبدیل زندان به جهنمی واقعی برای آنهاست. چنین سیاست های ددمنشانه ای تاکنون حتی به قیمت جان برخی از زندانیان سیاسی نیز منجر شده است. حاکمیت اسلامی که به دلیل سیاست های ضدمردمی اش با شکست های گوناگونی روبرو شده و هم اکنون در چنبره بحران های جدی گرفتار آمده است، نگران از آیندۀ خود، تلاش می کند سیاست های سرکوبگرانه اش را تشدید کند. این امر بویژه در مورد مدافعان حقوق ملیت های تحت ستم کشور از شدت وحدت  بیشتری برخوردار است.

 

سازمان ما ضمن محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه حاکمیت اسلامی علیه زندانیان سیاسی بطور اعم و زندانیان مدافع حقوق ملیت های تحت ستم  بطور اخص، از خواست های زندانیان سیاسی بند ١٢ زندان مرکزی ارومیه حمایت می کند. ما از فعالان و کنشگران حقوق بشر تقاضا می کنیم  که با استفاده از تمامی امکانات خود برای افشای سیاست های سرکوبگرانه رژیم اسلامی در زندان ها استفاده کرده و با وارد کردن فشار به این حاکمیت جنایتکار، مانع درد و رنج بیشتر زندانیان سیاسی شوند. ما همچنین از  زندانیان سیاسی که در اعتصاب غذا به سر می برند درخواست می کنیم  به سلامتی خود توجه ویژه ای مبذول دارند، زیرا جنبش مردمی ما به همه مبارزان خود نیاز دارد.

 

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ برابر با ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2024 ©