Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ برابر با  ۱۹ اکتبر ۲۰۱۵
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴  برابر با ۱۹ اکتبر ۲۰۱۵
اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران

اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران

پیرامون بازداشت فعال صنفی رامین زندنیا

 

در حالیکه تعدادی از فعالین صنفی کانون صنفی معلمان تهران بدلیل فعالیت های صنفی در زندان بسر می برند، بار دیگر یک فعال صنفی این بار از شهرستان سنندج بازداشت و روانه زندان شد. روز پنجشنبه رامین زندنیا از فعالین انجمن صنفی معلمان کردستان بنا بر اطلاعیه رسمی این تشکل از سوی نهادهای امنیتی در شهرستان سقز همراه با همسرش بازداشت شد. کانون صنفی معلمان تهران لازم می داند ضمن اعتراض به روند بازداشت فعالین صنفی از حقوق انسانی و صنفی این فعال صنفی کوشا و پرتلاش دفاع کرده و حمایت خود را از فعالین صنفی در شهرستانها اعلام نماید. کانون صنفی معلمان تهران امیدوار است که تلاش در جهت رفع مشکلات معیشتی و منزلتی معلمان و پذیرش حق فعالیت صنفی از سوی مسئولین دولتی و مقامات امنیتی جایگزین نگاه امنیتی به فعالیت های صنفی در سالهای اخیر شود.

کمیته اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان ایران (تهران)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یکی از فعالان صنفی کُردستان همراه با خانواده اش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

 

به گزارش انجمن صنفی معلمان کُردستان "رامین زندنیا" از اعضای فعال انجمن صنفی معلمان کُردستان و ابران، روز پنجشنبه 23 مهرماه همراه با همسر و فرزندش بازداشت شده است. بنا به این گزارش این فعال صنفی هنگام سفر در شهر سقز بازداشت شده و فرزند خردسال وی پس از مدتی به خانوداه وی تحویل داده شده است. بازداشت این فعال صنفی در حالی است که اعتراض معلمان و فرهنگیان در کُردستان و ایران ادامه دارد. روز 16 مهر شماری زیادی از فرهنگیان و معلمان کُردستانی در راستای پیگیری خواست های صنفی خود در مقابل ادارات آموزش و پرورش استان ها و شهرستان های ایران از جمله کُردستان تجمع سکوت برگزار کردند. در تجمع های امروز معلمان و فرهنگیان علاوه بر خواست های صنفی، خواستار آزادی فعالان صنفی و معلمان دربند شدند. گفته شده است که نیروهای امنیتی در محل تجمع فرهنگیان و معلمان کُردستانی آماده بوده و از این تجمع فیلم و عکس گرفته اند. شایان ذکر است از اوایل سال جاری معلمان و فرهنگیان ایران در راستای تحقق وعده های دولت و رسیدن به خواست های صنفی خود بارها در شهرهای مختلف ایران تجمع کرده اند. در پی این تجمع ها شماری از فعالان صنفی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و تا کنون آزاد نشده اند.ع.گ (برگرفته از سایت خبری ـ تحلیلی روز)

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©