Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
سه-شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ برابر با  ۰۷ مارس ۲۰۲۳
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :سه-شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱  برابر با ۰۷ مارس ۲۰۲۳

با درود،

امروز در تجمع 8 مارس، روز جهانی زن گردهم آمده ایم تا از یک انقلاب فمنیستی در ایران صحبت کنیم. انقلابی که برای پایان دادن به خشونت دولتی، به حاکمیت دین  وسیستم مردسالار آغاز شده است.

قتل #مهسا_ژینا_امینی ، در ابتدا خشم  زنان را به بیش از4 دهه سرکوب، نابرابری جنسی – جنسیتی، منفجر کرد. نام ژینا اسم رمز این خیزش انقلابی شد و مبارزه زنان و بویژه زنان کرد، مردان جامعه را نیزبا خود همراه کرد و به خیابانها رسید و حجاب اجباری را بمثابه نماد سرکوب زن و جامعه نشانه گرفت. بیش از 5 ماه است که زنان در کف خیابان، در محل کار، دانشگاه و زندان مبارزه میکنند. ما زنان نه تنها علیه نابرابری جنسی جنسیتی و قطع سیستم پدر مردسالار حاکم، بلکه برای حقوق کارگران، معلمان، پرستاران و همه کسانی که به حاشیه رانده شده اند، برای حقوق همه ملت های تحت ستم، در دفاع از جنبش دادخواهی و جنبش ضد اعدام و در یک کلام برای پایان دیکتاتوری با شعار زن، زندگی، آزادی مبارزه می کنیم.

نقطه قوت این جنبش بنظر ما اتحاد عمل زنان و گروه های اجتماعی تحت ستم فارغ از اختلافاتشان برای مقابله با رژیم اسبتدادی و نظم موجود است.

خیزش انقلابی ژینا  نه تنها گفتمان جدیدی در مبارزات زنان علیه سیستم پدر مردسالار و بنیادگرا درمنطقه بوجود آورد بلکه فراتر از آن، گفتمان پیوستگی مبارزات مردم در جهان را زنده کرد ونشان داد که همه مردم در این انقلاب ذینفع هستند و رهائی جمعی ما به مبارزه و همبستگی انترناسیونالیستی ما بستگی دارد.

وظیفه ماست که از مبارزات زنان در ایران برای دنیائی بدون خشونت، بدون سرکوب، بدون استثمار، و بدون نابودی کره زمین، و در یک کلام برای زندگی حمایت کنیم. آنان تاکنون برای مبارزه خویش بهای سنگینی را پرداخته اند. زنانی که در زندان تحت شکنجه و خشونت جنسی و جسمی قرار گرفته اند، زنانی که چشم هایشان هدف گلوله های ساچمه ای قرار گرفته ، زنان دادخواهی که عزیزان خویش را از دست داده اند اما همچنان بر شعار زن زندگی آزادی ایستاده اند. نگذاریم بار دیگر مطالبات زنان و جامعه کوئیر در این مبارزه فراموش و به کنار گذاشته شوند.   

در روزهای اخیر شاهد حملات سازمان‌یافته‌ مسموم سازی دانش آموزان دختر در بیش از ۹۰ مدرسه در سراسر ایران هستیم که این حملات در حال گسترش به خوابگاه دختران دانشجوست. این جنایت بیش از همه تداعی کننده اسیدپاشی‌های سازمان‌یافته‌ بر چهره زنان اصفهان  در 2014 است. و نشان‌ از انتقام‌ جویی و کینه‌ورزی سازمان‌یافته‌ی حکومت علیه دختران نوجوان به‌ دلیل نقش مهم آنان در خیزش انقلابی زن ژندگی آزادی است.

 

بنایراین بیش از هرزمان دیگری برای همبستگی به گسترش مبارزات  زنان و سرکوب شدگان همین حالا و در همه جا باید آنرا به مبارزه جمعی خویش علیه رژیم و سیستم پدرسالار و روابطش برای تحقق رهائی تبدیل کنیم. تنها در این صورت است که می توانیم به خشونت دولتی، زن کشی، قتل های ناموسی، ناقص سازی جنسی زنان و کنترل بر بدن زنان و نظم موجود پایان دهیم.

زنده باد انقلاب

زنده باد همبستگی بین المللی زنان

ژن ژیان ِازادی 

8 مارس 2023

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2023 ©