Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ برابر با  ۱۷ مارس ۲۰۲۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹  برابر با ۱۷ مارس ۲۰۲۱
کانون نویسندگان ایران

 

کانون نویسندگان ایران

 

در بزرگداشت دکتر فریبرز رئیس دانا

 

امروز، ۲۶ اسفند، نخستین سالگرد درگذشت دکتر فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان، پژوهشگر و مبارز سوسیالیست ایران است، کانون نویسندگان ایران به مناسبت سالگرد درگذشت دکتر رئیس دانا ویژه نامه ای تدارک دیده است که اخبار روز متن کامل آن را در فرمت پی دی اف، بازنشر می کند.

 

در مقدمه ی «بیان آزاد» ویژه ی یکمین سالگرد درگذشت دکتر رئیس دانا، کمیسیون انتشارات کانون نویسندگان ایران چنین نوشته است:

 

یک سال از درگذشت فریبرز رئیس دانا گذشت. اغراق نیست اگر بگوییم در این یک سال بیش از هزار صفحه مطلب، مقاله، شعر، خاطره و… در بزرگداشت او نوشته شد. در فضای مجازی و محافل خصوصی ده ها مراسم یادبود برای او برگزارشد. گروه های گوناگون اجتماعی، از تشکل های کارگری، دانشجویی، روزنامه نگاری گرفته تا شاعران و نویسندگان، دانشگاهیان، اقتصاددانان، هنرمندان و… از او سخن گفتند و به نیکی یاد کردند.

 

رئیس دانا شخصیتی چندوجهی داشت و رد پای او در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دیده می شد. اما او کانون را خانه ی اصلی خود می دانست. دوستان کانونی به یاد دارند که او حتی در شرایط دشوار بیماری هیچگاه از همراهی و همکاری با کانون سر باز نزد. خانه و زندگی و همه ی امکانات اش را بی دریغ در اختیار کانون می گذاشت. پای ثابت تمام نشست ها و مراسم کانون بود. در مراسم سالگرد مختاری، پوینده و شاملو، قامت رشید و سر و وضع آراسته اش همیشه جلب توجه می کرد. با سخنان پرشور خود در نشست های جمع مشورتی، همگان را به ایستادگی در برابر سانسور، سرکوب و ستم دعوت می کرد. عضو متعهد و مسئولیت پذیر کانون بود. در یک کلام، او برای کانون هیچ کم نگذاشت.

 

دریغا فریبرز رئیس دانا را در شرایطی از دست دادیم که نتوانستیم بزرگداشتی برای او برگزار کنیم. اکنون در نخستین سالگرد درگذشت او، با انتشار این ویژه نامه ی مختصر که شتابزده و در فرصتی اندک فراهم شده است؛ یادش را گرامی می داریم.

https://www.docdroid.net/OjInRbb/bayaane-aazaad-8-pdf

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©