Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
يكشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس   orwi-info@rahekargar.net   و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار : يكشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸  برابر با ۰۹ فوريه ۲۰۲۰
کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران

بیانیه کانون صنفی معلمان ایران(تهران)

 

در اعتراض به بازداشت غیرقانونی

محمد تقی فلاحی دبیرکل این تشکل

 

روز شنبه ۱۹ بهمن ۹۸نیروهای امنیتی محمد تقی فلاحی را بازداشت و پس از تفتیش منزل وی را به مکان نامعلومی منتقل نمودند.

بار دیگر نیروهای امنیتی با دستگیری محمد تقی فلاحی دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران(تهران) نشان دادند که قوه قضائیه و نیروهای امنیتی اراده کرده‌اند که فضای فعالیت صنفی را امنیتی و کنش صنفی را پر هزینه نمایند.

 

بازداشت غیرقانونی و چندباره دبیرکل یک تشکل صنفی و قانونی مصداق بارز تشویش اذهان عمومی خصوصا فرهنگیان است هر چند این روند شوربختانه در دو دهه مسبوق به سابقه بوده است اما ایستادگی و مقاومت فعالان و تشکل های صنفی نشان می دهد که تلاش برای تحقق عدالت آموزشی و بهبود منزلت و معیشت فرهنگیان (شاغل و بازنشسته) از اهداف والای انسانی و صنفی ماست.

 

دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران یکی از فعالان صنفی صادق و خوشفکر و متعهد ایران است و نزد فعالان صنفی و مدنی از احترام و اعتبار بالایی برخوردار است. جدیت وی بر حرکت بر مدار صنفی و آموزشی و تلاشش به همراه دیگر اعضای هیات مدیره کانون تهران برای گرامیداشت چهره‌های موثر آموزش و پرورش از رشدیه تا بهمن‌بیگی از ویژگی‌های بارز این فعال صنفی است ، با این وجود بازداشت وی خللی در حرکت صنفی ایجاد نخواهد کرد چراکه امروز جنبش معلمان ایران به صوت عام و تشکل های صنفی به صورت خاص قائم به افراد نیستند و ستاره های پر فروغی در سپهر جنبش می درخشند و به همین دلیل است که در دو دهه اخیر علی‌رغم دستگیری، اخراج و تبعید مکرر فعالان صنفی مطالبه‌گری فرهنگیان متوقف نشده‌است.

 

کانون صنفی معلمان ایران ضمن محکوم نمودن بازداشت آقای فلاحی خواهان آزادی بدون قید و شرط وی است و از تمام توان و پتانسیل خود برای آزادی وی استفاده خواهد نمود.

 

اینک دبیرکل؛ محمد تقی فلاحی و سخنگو؛ محمود بهشتی لنگرودی و مسئول واحد تشکیلات؛ محمد حبیبی و یک عضو هیات مدیره؛ اسماعیل عبدی کانون صنفی معلمان ایران( تهران )همزمان و ظالمانه در زندان هستند. این بار اول نیست که کانونی‌‌ها با این سطح از سرکوب روبرو شده‌اند و چون گذشته در سایه حمایت فرهنگیان و مردم شریف ایران و دانش‌آموزان سربلند و پیروز از این شرایط دشوار عبور خواهند نمود.

 

کانون صنفی معلمان ایران (تهران)

۹۸/۱۱/۱۹

..............................

اعتراض سندیکای کارگران شرکت واحد به دستگیری محمد تقی فلاحی

محمد تقی فلاحی دبیر کانون صنفی معلمان تهران امروز صبح ۱۹بهمن در منزلش توسط ماموران امنیتی بازداشت شد . تا کنون دلیل بازداشت دبیر کانون صنفی تهران و اینکه از سوی چه نهادی بازداشت وی صورت گرفته مشخص نیست .

سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت وزندانی کردن اعضای کانون صنفی معلمان را محکوم می کند وخواستار آزادی معلمان و دیگر فعالین کارگری و مدنی دربند میباشد.

........................................

خبر تکمیلی بازداشت محمد فلاحی

امروز شنبه ۱۹ بهمن ۹۸ساعت دوازده ظهر محمد تقی فلاحی دبیرکانون صنفی معلمان تهران ودبیر بازنشسته، از طرف اطلاعات سپاه دستگیر و به نقطه ی نامعلومی ربوده شد.

نیروهای اطلاعات سپاه جناب فلاحی را در خیابان دستگیر کرده و برای مصادره ی لوازم شخصی، ایشان را به منزل بازگردانده ، برخی از لوازم ایشان ، کیس کامپیوتر، گوشی موبایل و هارد کامپیوتر خانواده ی وی را با خود بردند، مامورین به خانواده ی وی گفته اند، حق خبر رسانی به هیچ شخص و رسانه ای را ندارید، وبرای پیگیری پرونده به دادسرای مقدس اوین مراجعه کنند.

............................................

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های اجتماعی زیر که عضوآن هستید ارسال کنید:  

© 2021 Copyright: All rights reserved