Rahe Kargar
O.R.W.I
Organization of Revolutionary Workers of Iran (Rahe Kargar)
به سايت سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) خوش آمديد.
پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ برابر با  ۰۱ اگوست ۲۰۱۹
 
 برای انتشار مطالب در سايت با آدرس  orwi-info@rahekargar.net  و در موارد ديگر برای تماس با سازمان از;  public@rahekargar.net  استفاده کنید!
 
تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸  برابر با ۰۱ اگوست ۲۰۱۹
بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی بند چهار زندان اوین،

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی بند چهار زندان اوین،

در دفاع از خواست‌های برحق

امیرحسین‌ محمدی‌فرد و ساناز اللهیاری و آزادی آنان

 

به نام انسانیت، عدالت و آزادی

 

به طور یقین آزادی خواهان و نیروهای مترقی از اروپا و آمریکای شمالی گرفته تا ایران در جریان بی حقوقی های اعمال شده علیه دو تن از زندانیان سیاسی که نزدیک به 3ماه است در بند4 و بند بانوان زندان اوین به اسامی ساناز اللهیاری و امیرحسین محمدی فرد عضو هیات تحریریه و سردبیر نشریه گام هستند، در بازداشت موقت و بلاتکلیفی به سر می برند. این زوج فعال سیاسی در تاریخ19 دی ماه97 از سوی وزارت اطلاعات بازداشت و به بند امنیتی209 منتقل شدند. با گذراندن بیش از 4ماه که تحت فشار بازجویی و تحقیقات امنیتی قرار گرفته بودند، در تاریخ هفتم اردیبهشت98 توسط شعبه7 بازپرسی دادسرای مقدس و شخص شاه محمدی وثیقه شدند؛ اما به دلایل نامعلوم و فراقانونی از فردای اعلام وثیقه، از اجرای آن بدون توضیحی جلوگیری به عمل آمد. لازم به تاکید است که پس از حقوق از دست رفته ی این زوج فعال سیاسی و روزنامه نگار، در تاریخ 13تیرماه سال98 به طور همزمان اقدام به اعتصاب غذا کردند و با تعجب به جای رسیدگی به خواست های به حق شان، از همان تاریخ شروع اعتصاب از جانب عوامل زندان، مقامات قضائی و مطمئنا عناصر امنیتی، ملاقات های حضوری و تماس تلفنی این زوج با یکدیگر و با خانواده هایشان تا امروز قطع شده است. لازم به ذکر است این عمل از سوی عوامل فوق مصداق آزار روحی بر امیرحسین محمدی فرد و ساناز اللهیاری و فشار روانی بر خانواده هایشان است. در ضمن لازم به توضیح است این محدودیت ها بدون هیچ دستور قضائی و ابلاغ آن انجام شده است. حال از شما مردم آزادی خواه می پرسیم که آیا این غرض ورزی شخصی که مطمئنا و بدون تردید از جانب ضابطینی که در حق زندانیان سیاسی روا داشته می شود و خود را بالاتر از «قانون» می دانند و طعنه به بی کفایتی و به بی لیاقتی دستگاه قضائی می زنند، چگونه و با چه سلاحی باید از سوی ما زندانیان سیاسی پاسخ داده شود؟!

 

از همین روی ساناز اللهیاری و امیرحسین محمدی فرد چاره ای در این اقدام ندیدند که از تاریخ 13تیرماه امسال دست به اعتصاب غذای همزمان بزنند که عارضه ی اعتصاب باعث شد ساناز اللهیاری در تاریخ 25تیرماه98 به علت ضعف شدید جسمی به کما رفته و پس از احیا شدن و بازگشت به زندگی، باز هم 3روز دیگر به اعتصاب ادامه دهد که با تقاضای همسرش دست از اعتصاب می کشد. این در حالیست که امیرحسین محمدی فرد استوار و مصمم علی رغم ضعف روحی و جسمی به اعتصاب و اعتراض بر حقش، تا برآورده شدن خواسته های به حق این زوج نامبرده پا پس نخواهد کشید. ادامه چنین وضعیتی از نظر ما زندانیان سیاسی کاملا غیر انسانی است. لازم به ذکر است که به گفته بهداری زندان پلاکت های خون و مواد معدنی بدن وی افت قابل توجهی داشته و فشار خون امیرحسین محمدی فرد نیز در حال افت است؛ و به طور خلاصه در وضعیت خطرناکی به سر می برد. ما جمعی از زندانیان سیاسی بند4 اوین دیگر تاب دیدن هم بند خود را در این حال اسفبار نداریم و طبعات جسمانی ایشان را از چشم مسئولین می دانیم. که گویا صفات انسانی را فراموش کردند!

 

لذا ما صراحتا اعلام می کنیم که خواهان رسیدگی عوامل امنیتی، قضائی و مقامات زندان به رسیدگی به پرونده مذکور هستیم. ما زندانیان سیاسی بند4 اوین از شما اصحاب رسانه و مردم آزادی خواه و عدالت طلب که در همه حال در کنار ما بوده اید، تمنا می کنیم که پوشش خبری لازم را داده و صدای بریده و خفه شده در گلوی ما باشید و خواسته ما را به گوش مردم شریف و مسئولین، نهادهای حقوق بشری و سازمان بین الملل برسانید، به امید اینکه گره ای از مشکلات عدیده ی این دو عزیز باز شده و به مطالبات بر حق شان برسند؛ در ضمن وضعیت بد زندانیان سیاسی و شرایط نامناسب گذراندن زندگی ما زندانیان سیاسی مطرح و مورد توجه قرار گیرد. ما خواهان عدالت، برابری و انسانیت هستیم و همیشه امیدواریم روزی شاهد آزادی کشور ایران باشیم.

 

همراه شو عزیز

کین درد مشترک،

هرگز جدا جدا درمان نمی شود.

 

🖋امضا; جمعی از زندانیان سیاسی بند4 زندان اوین:

 

1.  حسین سرلک

2.  مهدی مسکین نواز

3.  پیمان جمشیدی ها

4.  برزان محمدی

5.  محسن امین پور

6.  مرتضی نظری

7.  وحید بنی عامریان

8.  حسین امین پور

9.  لقمان امین پور

10.  رضا محمد حسینی

11.  خالد پیرزاده

12.  بهروز زارع

13.  مهران رضایی

14.  حامد غلامی

 

تاریخ انتشار:

٩٨/٥/٩

مطلب فوق را میتوانید مستقیم به یکی از شبکه های جتماعی زیر که عضوآنها هستید ارسال کنید:  

تمامی حقوق برای سازمان کارگران انقلابی ايران (راه کارگر) محفوظ است. 2022 ©